Kas mes esame
Radiologijos ir branduolinės medicinos centras – tai Santaros klinikų padalinys, subūręs aukšto išsilavinimo, ambicingą, gabų ir nuoširdų kolektyvą. Tai pažangus, novatoriškas centras, praktiniame darbe taikantis naujausius radiologijos mokslo ir technologijų pasiekimus. Čia teikiamos aukščiausio lygio diagnostikos ir gydymo paslaugos pacientams.

Centro istorija prasideda 1968 metais, kai buvo įkurta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Rentgenologijos ir ftiziatrijos katedra. 1980 metais besikuriančioje Vilniaus universitetinėje Santariškių ligoninėje įkurtas Rentgenodiagnostikos skyrius ir iš „Raudonojo kryžiaus“ ligoninės atkelta Rentgenologijos ir ftiziatrijos katedra. 1993 metais Rentgenologijos ir ftiziatrijos katedros bei Rentgenodiagnostikos skyriaus pagrindu įkuriamas Radiologijos centras, kurio vadovu iki 2005 metų dirbo doc. Konstantinas Romualdas Dobrovolskis, nuo 2005 metų – prof. Algirdas E. Tamošiūnas. Vykstant restruktūrizacijai Vilniaus universitete, Radiologijos centras buvo integruotas į Krūtinės ligų, alergologijos ir radiologijos kliniką, tačiau nuo 2010 metų plečiantis atliekamų radiologinių tyrimų spektrui ir įdiegus branduolinės medicinos tyrimus, 2010 metais centro pavadinimas keičiamas į Radiologijos ir branduolinės medicinos centrą (RBMC), o Vilniaus universitete sukuriama Radiologijos, branduolinės medicinos ir medicinos fizikos katedra. Nuo 2015 metų katedrai vadovauja prof. A. E.Tamošiūnas, Radiologijos centrui šiuo metu vadovauja gydytojas radiologas Artūras Samuilis. 

Centre dirba gydytojai radiologai, gydytojai echoskopuotojai, radiologijos technologai, bendrosios praktikos slaugytojai ir kiti. Tarp maždaug 40 gydytojų yra 2 profesoriai, vienas docentas, iš viso daugiau kaip 10 gydytojų su mokslų daktaro laipsniu. Tarp radiologijos technologų – 6 darbuotojai, turintys aukštąjį išsilavinimą.

Centro struktūrą sudaro trys skyriai su poskyriais, kurie atlieka tam tikros specializacijos tyrimus. Šiuo metu čia veikia trys daugiasluoksniai kompiuteriniai tomografai, du magnetinio rezonanso 1,5T ir vienas 3T aparatai, du vieno fotono emisijos kompiuteriniai tomografai (SPECT ir SPECT/CT), keturi skaitmeniniai ir skaitmenizuoti stacionariniai rentgeno diagnostikos aparatai, aštuoni naujausi ultragarsinės diagnostikos aparatai ir kita diagnostinė aparatūra. Atliekami plataus spektro radiologiniai tyrimai: nuo bazinių ir rutininių iki moderniausių, taikant naujausius mokslo pasiekimus.
Kuo esame ypatingi

Radiologijos ir branduolinės medicinos centras bendradarbiauja su Europos ir pasaulio mokslininkais Vokietijoje, Švedijoje, Jungtinėje karalystėje, Šveicarijoje, Danijoje, JAV.

Šiame centre yra sukoncentruotos aukštos kvalifikacijos žmogiškosios ir naujausios technologijų pajėgos, kurios padeda užtikrinti įvairiapusę ir aukščiausio lygio radiologinę diagnostiką Lietuvoje. Tam taikomi ir nuolat adaptuojami naujausi pasauliniai pasiekimai, specialistai tobulina savo žinias ir įgūdžius pacientų labui. Dirbamas praktinis ir mokslinis bei pedagoginis darbas, taikomos ir perduodamos žinios ateities medikams bei sudaromos kuo geresnes sąlygos dabarties ir ateities radiologijai Lietuvoje.

 

Ką siūlome pacientams

Centre atliekami kvalifikuoti radiologijos tyrimai.

Rentgenodiagnostikos tyrimai – rentgenoskopija, rentgenografija, tomografija, rentgenokontrolė intervencinių procedūrų metu.

Atliekamos šios rentgenoskopijos:
 • stemplės;
 • skrandžio;
 • pilvo apžvalginė;
 • plonosios žarnos;
 • žarnyno (pasažo);
 • retrogradinė storosios žarnos ir kitos.

Kompiuterinės tomografijos tyrimai be ir su intraveniniu kontrastavimu, kompiuterinės tomografijos angiografija.

Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai be ir su intraveniniu kontrastavimu, magnetinio rezonanso angiografija.

Šiuo metu centre pacientai tiriami:

 • naujausios kartos daugiasluoksniais kompiuteriniais tomografais;
 • magnetinio rezonanso 1,5T ir 3T aparatais;
 • vieno fotono emisijos kompiuteriniais tomografais (SPECT ir SPECT/CT);
 • pozitronų emisijos tomografu su kompiuterine tomografija;
 • skaitmeniniais ir skaitmenizuotais stacionariais rentgeno diagnostikos aparatais;
 • ultragarsinės diagnostikos aparatais ir kita diagnostine aparatūra.
Ką siūlome medikų bendruomenei

Radiologinės ir branduolinės medicinos centras yra pagrindinė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Radiologijos, branduolinės medicinos ir medicinos fizikos katedros mokomoji bazė. Centro darbuotojai dėsto bendrosios ir klinikinės radiologijos kursą studentams medikams, rengia rezidentus gydytojus radiologus, centre tobulinasi gydytojai radiologai ir kitų specialybių gydytojai pagal parengtas tobulinimosi programas. Kartu su Lietuvos radiologų asociacija nuolat organizuojamos sertifikuojamos tobulinimo konferencijos.

Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2021-07-26
Į viršų