Infekcinių ligų centras yra VUL Santaros klinikų padalinys, kurį sudaro Priėmimo-skubios pagalbos, Konsultacijų ir imunoprofilaktikos  kabinetas, COVID I skyrius ir II infekcinių ligų skyrius, Konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyriaus skiepų kabinetas. Centre teikiamos visos antrinio lygio skubios ir planinės infekcinių ligų stacionarinės bei ambulatorinės paslaugos bei specifinės imunoprofilaktikos paslaugos. 

Centre konsultuojama, stebima ir gydoma apie ketvirtadalis Lietuvos pacientų, sergančių lėtiniais B ir C hepatitais. Čia nuolat atliekami naujų antivirusinių vaistų, skirtų gripui ir kitoms infekcijoms gydyti, klinikiniai tyrimai. 

Tai pagrindinė įstaiga Lietuvoje, kurioje išaiškinami, stebimi ir gydomi ŽIV užsikrėtę pacientai. 

Skiepų kabinete dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos konsultuojami ir skiepijami suaugusieji: keliautojai, lėtinėmis ligomis sergantys ligoniai, imunosupresinės būklės asmenys, gydomi imunitetą slopinančiais vaistais, ŽIV užsikrėtę pacientai ar pacientai po parenchiminių organų ar kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijos. 

Centre konsultuojami sisteminėmis ir retomis parazitozėmis sergantys pacientai, taip pat konsultuojami, stebimi ir gydomi Lietuvos echinoregistro alveoline bei cistine echinokokoze sergantys Lietuvos pacientai. 

Atliekama žarnyno bakterinių ir pirmuoninių infekcijų, keliautojų įvežtinių, nėščiųjų, akių parazitinių ir virusinių infekcijų, taip pat erkinių zoonozių (Laimo ligos, erkinio encefalito) diagnostika, gydymas ir stebėsena. 

Infekcinių ligų centre, remiantis naujausiais molekulinės diagnostikos ir antimikrobinės terapijos principais, taikomos moderniausios lėtinio hepatito B ir C, ŽIV ligos, echinokokozės, amebiazės, keliautojų įvežtinių infekcijų ir kitų infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo metodikos. 

Per metus infekcinių ligų skyriuose gydoma apie 2000–2500 pacientų. Konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyriuje per metus apsilanko per 4 600 pacientų, atliekama beveik 7000 konsultacijų. Infekcinių ligų centre taikomos moderniausios lėtinio hepatito B ir C, ŽIV ligos ir kitų infekcinių ligų gydymo metodikos, remiantis naujausiais antivirusinės ir antibakterinės terapijos principais.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-16
Į viršų