Infekcinių ligų centras yra VUL Santaros klinikų padalinys, kurį sudaro Priėmimo-skubios pagalbos skyriusInfekcinių ligų skyrius bei Konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyriaus skiepų kabinetas. Centre teikiamos visos antrinio lygio skubios ir planinės infekcinių ligų stacionarinės bei ambulatorinės paslaugos bei specifinės imunoprofilaktikos paslaugos. 

Priėmimo-skubios pagalbos skyrius

Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrius, Santariškių g. 14, tel. 852751076.

Skyriaus vedėjas – Linas Svetikas.

VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje pacientai yra tiriami ir gydomi dėl ūmiai pasireiškusių infekcinių ligų. Šiuo metu tai yra pagrindinė pacientų ištyrimo dėl COVID-19 vieta Vilniuje

Į Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių pacientai gali atvykti tiek patys, tiek būti atvežti greitosios medicinos pagalbos automobiliu.

Siekiant užtikrinti pacientų ir kartu atvykstančių artimųjų saugumą, pacientai yra registruojami lauke prie specialiai tam įrengtos registratūros bei šildomos palapinės.

Pacientą užregistravus, jis nukreipiamas į vieną iš apžiūros izoliuotą patalpą (boksą). Čia atliekamas išsamus paciento ištyrimas.

Gavus tyrimų duomenis bei vertinant paciento būklę, priimamas sprendimas dėl tolesnės taktikos – hospitalizavimo, siuntimo į kitą gydymo įstaigą arba išleidimo gydytis į namus.

Infekcinių ligų skyrius
Viena iš Infekcinių ligų skyriaus specializacijų – neuroinfekcijų (virusinių, bakterinių meningitų ir encefalitų) diagnostika ir gydymas. Skyriuje ypač daug gydoma erkiniu encefalitu ir neuroborelioze sergančių pacientų. Taip pat gydomi invazine meningokokine ir pneumokokine infekcija sergantys asmenys. Gripo sezono metu gydomi pacientai, sergantys sunkiomis gripo formomis.

Be to, Infekcinių ligų skyriuje gydomi pacientai, sergantys oportunistinėmis infekcijomis esant ŽIV ligai, diagnozuojamos ir gydomos retos, tropinės, keliautojų ligos (maliarija, Denge karštinė, vidurių šiltinė, botulizmas, bruceliozė, tuliaremija ir kt.) bei lakiosios infekcijos (vėjaraupiai, tymai, CMV infekcija, EBV infekcija ir kt.), atliekama žarnyno infekcijų, ūminių ir lėtinių virusinių hepatitų ir helmintozių diagnostika bei gydymas. 
Konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyrius
Konsultacijų ir imunoprofilaktikos kabinete yra teikiamos specifinės imunoprofilaktikos paslaugos: 
  • konsultuojami keliautojai dėl užkrečiamųjų ligų rizikos;
  • atliekami profilaktiniai skiepijimai nuo geltonojo drugio, hepatito A ir B, vidurių šiltinės, meningokokinės infekcijos, difterijos, stabligės, poliomielito, kokliušo ir kitų infekcijų;
  • konsultuojami ir skiepijami komplikuotos skiepijimo anamnezės asmenys, rizikos grupių asmenys, asmenys su susilpnėjusiu imunitetu po kaulų čiulpų persodinimo, prieš ir po blužnies šalinimo operacijas, ŽIV užsikrėtę asmenys, sergantieji lėtinėmis inkstų, plaučių, širdies ir kraujagyslių sistemos, endokrininės sistemos ligomis, kepenų ciroze. 

Skiepijama pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 9–16 val., penktadienį nuo 9–14 val., šeštadienį, sekmadienį kabinetas nedirba.

Tel. 852752680, el. p. auguste.jelinskaite@santa.lt

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-26
Į viršų