Kas mes esame?
Kas mes esame?
Ausų, nosies, gerklės ligų centras yra šiuolaikinis specializuotas paslaugas teikiantis VUL Santaros klinikų padalinys. Naujausi diagnostikos ir tyrimo būdai bei pažangiausios gydymo metodikos suteikia galimybę mūsų pacientams užtikrinti moderniausią ausų, nosies ir gerklės ligų ištyrimą bei gydymą.
 
Dėl techninių diagnostikos priemonių galimybių, modernių technologijų taikymo, atliekamų operacijų skaičiaus bei apimties centras yra viena didžiausių ir pažangiausių otorinolaringologijos klinikų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Veido ir žandikaulių chirurgijos skyriuje suaugusiems ir vaikams teikiamos plataus spektro medicininės paslaugos.    
Kuo mes ypatingi?
Ausų, nosies, gerklės ligų centras – stambiausias ausies chirurgijos ir kochlearinės implantacijos centras Baltijos šalyse. Esame daugelio šiuolaikinių ausies chirurgijos operacijų pradininkai Baltijos šalyse. Čia atliekamos visos rekonstrukcinės klausą gerinančios ausies operacijos.
 
Lietuvoje tik mūsų centre atliekamos: 
 • vidurinės ausies klausos sistemų implantacijos operacijos,
 • vienmomentės abipusės kochlearinės implantacijos,
 • ausies trimito operacijos.
Turime moderniausią Lietuvoje vestibulinės sistemos ir galvos svaigimo ištyrimo bei klausos tyrimų įrangą.
 
Centre atliekamos įvairios sudėtingos nosies ir prienosinių ertmių operacijos, išplėstinės gerybinių ir piktybinių nosies bei prienosinių ančių auglių, kuriuos galima pašalinti endoskopiškai, operacijos, taip pat išplitusių auglių atveju. Kartu su neurochirurgų komanda atliekamos kaukolės pamato ir smegenų auglių pašalinimo operacijos.
 
Mūsų specialistai vieninteliai Lietuvoje, atlikdami nosies ir sinusų, kaukolės pamato endoskopines operacijas, turi galimybę naudoti modernią navigacinę įrangą, intraoperacinį doplerį (kraujagyslių echoskopą). Šių operacijų metu naudojama ir pažangiausia operacinė technika – šeiveriai, motorizuotos sistemos su grąžtais, diodiniai ir CO2 lazeriai, koabliatoriai. Tai leidžia sumažinti operacijos apimtį, komplikacijų galimybę ir skatina greitesnį pooperacinį sveikimą.
 
Dar viena svarbi veiklos ir specializacijos rūšis yra balso ligos ir gerklų chirurgija. Centre yra visos diagnostinės bei techninės priemonės ir atliekami šiuolaikiški balso akustiniai bei aerodinaminiai tyrimai, elektroglotografija, laringoskopija, stroboskopija ir videolaringoskopija, tiriami ir konsultuojami balso profesionalai. Atliekamas platus gerklų bei balsą atkuriančių operacijų spektras. Lietuvoje tik VUL Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centre naudojamos naujausios ankstyvos gerklų vėžio diagnostikos metodikos.
 
Santykinai nauja klinikinė sritis pasaulyje ir Lietuvoje yra miego apnėja. Operacijų dėl šios ligos skaičius nuolat auga ir VUL Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centre. Gydymas parenkamas kiekvienam individualiai, pasirinktinai yra atliekama uvulopalatoplastika, implantuojami gomurio implantai, minkštojo gomurio, tonzilių, liežuvio šaknies abliacija atliekama naudojant radiodažnuminės abliacijos metodus.
 
Nors didelę centro veiklos sritį sudaro sudėtingos mikroskopinės bei endoskopinės operacijos, tačiau taip pat yra galimybė teikti kasdienes otorinolaringologines paslaugas bei atlikti tradicines svarbias otorinolaringologines operacijas. Centre nuolat atliekamos adenoidektomijos, tonzilektomijos, kvėpavimą per nosį gerinančios operacijos (septoplastikos, konchoplastikos, konchotomijos), mikroskopinės ausų bei gerklų operacijos.


Mūsų centre taip pat teikiamas plataus spektro burnos, veido ir žandikaulių patologijos gydymas suaugusiems bei vaikams. 
 
Ką siūlome pacientams?
Ausų, nosies, gerklės ligų centre teikiamos planinės otorinolaringologijos paslaugos vaikams ir suaugusiesiems bei skubios pagalbos paslaugos suaugusiesiems.
Atliekama
 • visos rekonstrukcinės ir klausą gerinančios ausies operacijos;
 • kochlearinės implantacijos;
 • vidurinės ausies sistemų implantacijos operacijos;
 • ausies trimito funkcijos operacijos;
 • vestibulinės sistemos tyrimai;
 • visi šiuolaikiniai klausos tyrimai suaugusiems ir vaikams;
 • ausies trimito funkcijos tyrimai;
 • knarkimo ir miego apnėjos operacijos;
 • ryklės lėtinių uždegimų ir auglių operacijos. 
Centre diagnozuojama ir moderniais metodais gydoma: 
 • pasunkėjusio kvėpavimo per nosį problemos;
 • lėtiniai sinusitai, nosies polipozė;
 • prienosinių ertmių ir kaukolės pamato augliai;
 • komplikuoti kraujavimai iš nosies. 
Naudojant tausojančius mikroskopinius, lazerinius gydymo metodus, operuojami pacientai dėl gerybinių ir ankstyvų stadijų piktybinių gerklų auglių, balso pokyčių, o endoskopiniai metodai pasitelkiami vertinant nosiaryklės, ryklės ir gerklų būklę.

Centre esančiame Veido ir žandikaulių chirurgijos skyriuje t
eikiamos tokios paslaugos:
 • neišdygusių dantų šalinimo operacijos,
 • dantų implantacijos,
 • žandikaulių alveolinės ataugos regeneracinės procedūros,
 • įgimtų ir įgytų veido deformacijų gydymas,
 • smilkininio-apatinio žandikaulio sąnario gydymas,
 • nepiktybinių veido, kaklo ir žandikaulių darinių gydymas,
 • seilių liaukų patologijų chirurginis gydymas,  
 • gydytojų ortodontų paskirtų įvairaus tipo ortodontinių implantų fiksavimas, taikant intraveninę sedaciją ar bendrąją endotrachėjinę (intubacinę) nejautrą.
Ką siūlome medikų bendruomenei?

Ausų, nosies, gerklės ligų centras kiekvienais metais organizuoja respublikines ir tarptautines konferencijas, tradicinius smilkinkaulio chirurgijos seminarus. Centre yra galimybė tiesiogiai transliuoti vaizdus iš operacinės į kelias auditorijas. Čia nuolat stažuojasi gydytojai iš Lietuvos bei užsienio (Latvijos, Moldovos, Kazachstano, Baltarusijos, Uzbekistano).

Ausų, nosies, gerklės ligų ir Akių ligų centrai yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ausų, nosies, gerklės ir akių ligų klinikos mokomoji bazė. Čia otorinolaringologijos žinias įgyja VU Medicinos fakulteto (MF) studentai, studijuojantys gydomąją mediciną, odontologiją, slaugą.

Centre vyksta otorinolaringologijos paskaitos ir pratybos MF specialybių studentams. Klinikos darbuotojai parengė otorinolaringologijos studijų programas gydomosios specialybės studentams, taip pat odontologijos bei slaugos specialybių studentams, užsienio mainų studentams. Pagal šias studijų programas, Ausų, nosies, gerklės ir akių ligų klinikoje vykdomas pedagoginis darbas: skaitomos paskaitos (lietuvių ir anglų kalbomis), vedamos pratybos, vyksta egzaminai studentams. Aktyviai veikia SMVT (studentų mokslinės veiklos tinklo grupė) otorinolaringologų būrelis, vykdomi moksliniai darbai. Vienas iš jų – „Moksleivių skaitmeninių muzikos grotuvų klausymo įpročių ir potencialios žalos jų klausai vertinimas" – 2011 m. VU MF SMD 63-iosios konferencijos plenariniame posėdyje užėmė pirmąją vietą. Taip pat aktyviai vykdomos socialinės akcijos: 2011 m. buvo organizuota socialinė akcija „Klausyk atsakingai", kurios tikslas pabrėžti, kad mėgstamos muzikos reikia klausytis neviršijant saugumo normų. Šios idėjos autoriai: VU MF Otorinolaringologijos būrelis ir Santaros klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų centras.

2017–2019 m. Ausų, nosies, gerklės ir akių klinikoje rezidentūroje parengta 10 gydytojų otorinolaringologų. Centre per metus studijuoja vidutiniškai 180 studentų. Pastaraisiais metais kasmet į otorinolaringologijos rezidentūrą priimami 3–4 gydytojai rezidentai. Be to, centre pagal rezidentūros programą studijuoja kitų specialybių rezidentai odontologai, burnos chirurgai, veido žandikaulio chirurgai, oftalmologai, bendrosios praktikos gydytojai rezidentai, alergologai.

Studijų metu gydytojai gali mokintis operacinės technikos kompiuterizuotose simuliacinėse sistemose. Klinikoje nuolat tobulinasi šalies gydytojai otorinolaringologai. Kasmet gydytojų tobulinimosi kursuose dalyvauja apie 60 gydytojų iš visos respublikos.

Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-02
Į viršų