Pasiekimai
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 metais, atsirado prielaidų sukurti Lietuvos sąlygas ir tarptautinius standartus atitinkančią nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių medicinos priežiūros sistemą. Lietuva žengė pirmuosius medicinos reformos žingsnius.

1990 metų gruodžio 19 dieną LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 413 „Dėl naujagimio (vaisiaus) gyvybingumo kriterijų ir registravimo tvarkos pakeitimų” įteisinta neišnešioto naujagimio registracija pagal PSO rekomendacijas nuo 22 nėštumo savaitės ir 500 g kūno masės.

1990-1993 metais Akušerijos – ginekologijos klinikai vadovaujant doc. J. Ališauskui, klinikoje padaryta nemažai reformų: pakeista skyrių struktūra, 1992 metais įkurtas Perinatologijos centras, 1992 metais klinikos pavadinimas pakeistas į Moterų kliniką. Moterų klinikai suteikta aukščiausia kategorija.

1999 metų kovo 15 dieną LR sveikatos apsaugos ministras išleido įsakymą „Dėl nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros tvarkos patvirtinimo”, siekiant reformuoti ir tobulinti šalyje veikiančią perinatalinės medicinos sistemą ir užtikrinti perinatologijos programos nuostatų vykdymą visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Vilniaus perinatologijos centro veikla, aukšta čia dirbančių medikų kvalifikacija lėmė ryškų šalies socialinę ir ekonominę raidą atspindinčių rodiklių – perinatalinio, kūdikių mirtingumo ir sergamumo – sumažėjimą.

Ginekologijos skyrius specializuojasi endoskopinės chirurgijos, uroginekologijos, onkoginekologijos srityse. Pacientėms vis dažniau stengiamasi taikyti minimaliai invazyvius gydymo metodus, siekiant kad jos kuo greičiau atsigautų ir galėtų vykti namo.  VUL Santaros klinikų Centro filiale I ginekologijos skyriuje atliktos vienos pirmųjų efektyvių Lietuvoje moterų šlapimo nelaikymo (TVT, TOT), dubens organų prolapso korekcijos operacijos.

VUL Santaros klinikų II ginekologijos skyriuje nuo 2011 metų recidyvavusiam kiaušidžių vėžio gydymui pradėta taikyti hiperterminė peritoninė chemoterapija (HIPEC).

Gimdymo skyriuje taikomi šiuolaikiniai pažangiausi nėščiųjų ir gimdyvių priežiūros, ligų diagnostikos ir gydymo metodai, naujausi vaisiaus būklės tyrimo būdai, atliekamos visos chirurginės intervencijos ir akušerinės operacijos. Sukurta speciali aplinka gimdymo palatoje, priartinta namų sąlygoms.

Nuo 2017 metų mažos rizikos gimdyves, esant normaliam gimdymui ir pageidaujant gimdyvei, prižiūri tik akušerės. Cezario pjūvio operacijų dažnis yra vienas iš Akušerijos stacionarų kokybės rodiklių. Šis rodiklis VUL  Santaros klinikų Akušerijos skyriuje išlieka vienu geriausiu šalyje.

Organizuojamos paskaitos, skirtos nėščiosioms, jų artimiesiems ir moterims po gimdymo. Paskaitų tikslas yra padėti pasiruošti gimdymui, laikotarpiui po gimdymo ir naujagimio priežiūrai. Veikia mamų savitarpio pagalbos ir žindymo palaikymo grupė, centro gydytojų akušerių ginekologių įkurta Mergaičių ir moterų akademija (MMA), kuri šviečia mergaites, merginas ir moteris apie fizinės ir psichologinės sveikatos ypatumus skirtingais gyvenimo periodais, lytinės ir reprodukcinės sveikatos palaikymą, ligų profilaktiką, nėštumo planavimą ir gyvenimą pastojus bei laikotarpį po gimdymo.
2017 m. įkurtas vaisiaus medicinos koordinacinis centras.

2018 m. įsteigta akušerijos ir neonatologijos paslaugų kokybės vadybininkų pareigybės, vykdomi akušerių ginekologų, akušerių, neonatologų mokymai darbo vietoje (pagal Šveicarijos vyriausybės paramos Lietuvai parengtas darbo metodikas darbuotojai, vadovaujami parengtų instruktorių savarankiškai atnaujina žinias ir įgūdžius pagal akušerinių ir neonatologinių klinikinių situacijų scenarijus, naudojant manekenus ir kitas mokymuisi reikalingas priemones.

2019 m. Akušerijos ir ginekologijos centras akredituotas Europos akušerių ir ginekologų kolegijos (EBCOG).

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos tapo pirmąja akademine ir valstybine įstaiga Lietuvoje, kuri po 2016 m. gruodžio mėn. 20 d. priimto Lietuvos Respublikos Pagalbinio apvaisinimo įsakymo pradėjo veiklą pagal naują pagalbinio apvaisinimo ir lytinių ląstelių banko licenciją. 2017 m. Vilniaus universiteto Santaros klinikos pirmosios šalyje įgijo teisę vykdyti embriono donorystės programą. Iki šiol tai yra daugiausiai pagalbinio apvaisinimo paslaugų atliekanti bei didžiausia vaisingumo sutrikimų gydymo įstaiga Lietuvoje. Santaros vaisingumo centras ir Vaisingumo technologijų ir lytinių ląstelių banko poskyris teikia visas šiuolaikines vaisingumo sutrikimų diagnostikos ir gydymo, vaisingumo išsaugojimo ir lytinių ląstelių banko paslaugas, vykdo lytinių ląstelių bei embriono donorystės programas.

2019 m. VUL Santaros klinikose Akušerijos ir ginekologijos centre gimė pirmasis kūdikis Lietuvoje po embriono genetinio ištyrimo. Porai, vaisingumo sutrikimų ištyrimas, pagalbinio apvaisinimo procedūra su preimplantacinės genetinės diagnostikos (PGD) atlikimu, nėštumo stebėjimas ir gimdymo priėmimas buvo atliktas VUL Santaros klinikų specialistų. Tai yra ne tik Lietuvoje pirmas gimęs kūdikis, bet ir pirmas užsimezgęs nėštumas po atliktos PGD procedūros.
Mokslinė veikla

2013 m. kovo 1 d. Akušerijos ir ginekologijos kliniką perkėlus į VUL SK, buvo įkurtas naujas – Akušerijos ir ginekologijos centras, kuriame, toliau aktyviai plėtojama tiek mokslinė, tiek pedagoginė veikla. 

2013 – 2018 m. Akušerijos ir ginekologijos klinikoje apgintos 3 disertacijos:

  • dr. Diana Bužinskienė „Nėščiųjų ir gimdyvių išangės ligų dažnis, rizikos veiksniai ir įtaka moters gyvenimo kokybei“ 2015 m.
  • dr. V. Paliulytė „Gimdos morfologinių parametrų ultragarsinis vertinimas laikotarpiu po gimdymo ir jų sąsajos su moters ir naujagimio sveikatos rodikliais“ 2018 m.
  • dr. A. Amšiejienė „Lietuvos nevaisingų moterų populiacijos biologinių veiksnių daugiamatė analizė“ 2018 m.

Akušerijos ir ginekologijos centro Ginekologijos skyriaus vedėjas dr. Vilius Rudaitis VU MF Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikoje 2014 m. apsigynė disertaciją „Išplitusio kiaušidžių vėžio BRCA1/2 genų mutacijų įvairovė ir jų prognozinė reikšmė ligos berecidyviam ir bendrajam pacienčių išgyvenamumui“.

Šiuo metu Akušerijos ir ginekologijos centre mokslinius darbus rengia 7 doktorantai:

  • Greta Balčiūnienė, darbo tema „Biocheminių ir imunologinių žymenų vaisiaus vandenyse reikšmė, prognozuojant intrauterininę infekciją“,
  • Kristina Norvilaitė, darbo tema „Didelės rizikos nėščiųjų vaisiaus blauzdos arterijų doplerometrijos tyrimo vertė vaisiaus hipoksijos ir vaisiaus augimo sulėtėjimo prognozei”,
  • Živilė Sabonytė-Balšaitienė (Finansuojama ES struktūrinių fondų lėšomis), darbo tema „Perspektyvusis atsitiktinės atrankos nėščiųjų išangės ligų profilaktikos tyrimas“,
  • Raminta Baušytė, darbo tema „Žmogaus endometriumo kilmės kamieninių ląstelių funkcionavimo ir terapinių galimybių tyrimai”,
  • Rimantas Gricius, darbo tema ,,Jatrogeninės endometro pažaidos poveikis geniniams ir imunologiniams endometro skysčio žymenims ir įtaka pastojimo dažniui pagalbinio apvaisinimo cikle“,
  • Brigita Vaigauskaitė, darbo tema „Kiaušidžių kamieninių ląstelių ir molekulinių faktorių identifikavimas bei jų panaudojimo galimybių reprodukcinėje medicinoje tyrimas”,
  • Danuta Vasilevska, darbo tema „Citokeratinų vertinimas sergant Endometro intraepiteline neoplazija ir Endometro vėžiu”.
Akušerijos ir ginekologijos klinikoje nuolat vykdomi mokslo tiriamieji darbai, planuojama  priimti naujų doktorantų. Centro  gydytojai  publikuoja mokslinius straipsnius  Lietuvos ir užsienio medicininiuose žurnaluose, yra metodinių leidinių, vadovėlių studentams ir mokomųjų knygų „Akušerijos ir ginekologijos praktikos vadovas“ (2008), „Kūdikių maitinimas“(2010), „Akušerija ir ginekologija šeimos gydytojo praktikoje“ (2010), „Šeimos gydytojo vadovas“ (2010) , taip pat enciklopedinių leidinių „Vaiko priežiūros ir ligų žinynas“ (I t., 2005, II t. 2006), „Šeimos sveikatos enciklopedija“ (2008),  „Moters sveikatos ir grožio enciklopedija“ (2009), „Perinatologijos praktikos vadovas: Praktikos vadovo dalys: Pirmoji knyga. Normalus nėštumas ir gimdymas; Antroji knyga. Skubioji akušerinė pagalba; Trečioji knyga. Nėštumo patologija ir gretutinės ligos; Ketvirtoji knyga. Skubioji neonatologinė pagalba; Penktoji knyga. Naujagimių ligos ir patologinės būklės” (2016), “Congenital Anomalies from the Embryo to the Neonate” (2018), „Seksualumas ir onkologija“ (2019) autoriai ir bendraautoriai.  Taip pat yra įvairių mokslinių ir praktinių žurnalų redakcijų nariai, reguliariai dirba švietėjišką darbą, publikuoja straipsnius aktualiais klausimais žiniasklaidoje bei pasisako televizijos laidose.

Centro specialistai aktyviai dalyvauja ir skaito pranešimus Lietuvos ir  tarptautinėse  konferencijose, patys organizuoja mokslines konferencijas. Nuolat tobulinasi kvalifikacijos kėlimo kursuose Lietuvoje ir užsienio šalyse:  Austrijoje, Italijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kt.
Svarbiausios publikacijos 2015-2020
  1. Bartkevičienė, Daiva; Pilypienė, Ingrida; Serapinas, Danielius; Vaigauskaitė, Brigita; Vankevičiūtė, Rasa Aurelija; Bartkevičiūtė, Agnė; Narkevičiūtė, Ieva; Dumalakienė, Irena. Umbilical blood levels of IL-6 and TNF-α as predictors of the central nervous system damage and retinopathy in preterm infants // American journal of perinatology 2020, first on line, p. [1-6]. DOI: 10.1055/s-0040-1701508. (IF 1.581 Q3).
  2. Bonet, Mercedes (tyrėj.); Nadišauskienė, Rūta Jolanta (tyrėj.); Minkauskienė, Meilė (tyrėj.); Ramašauskaitė, Diana (tyrėj.). Frequency and management of maternal infection in health facilities in 52 countries (GLOSS): a 1-week inception cohort study // Lancet global health 2020, vol. 8, iss. 5, p. e661-e671. DOI: 10.1016/S2214-109X(20)30109-1.(IF 15.873  Q1).
  3. Justina Kacerauskiene, Meile Minkauskiene, Tahir Mahmood, Egle Bartuseviciene, Dalia R. Railaite,Arnoldas Bartusevicius, Mindaugas Kliucinskas, Laima Maleckiene, Jonas Ulevicius, Laura Liubiniene, Kastytis Smigelskas, Kornelija Maciuliene, Grazina Drasutiene, Diana Ramasauskaite and Ruta J. Nadisauskiene. Lithuania's experience in reducing caesarean sections among nulliparas: the impact of the quality improvement course. BMC Pregnancy and Childbirth (2020) 20:152. https://doi.org/10.1186/s12884-020-2806-5 (IF 3.152 Q2).
  4. Rudaitis V, Mikliusas V, Januska G, Jukna P, Mickys U, Janavičius J. The incidence of occult ovarian neoplasia and cancer in BRCA1/2 mutation carriers after the bilateral prophylactic salpingo-oophorectomy (PBSO): A single-center prospective study. Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol. 2020 Jan 30;247:26-31 (IF 2,067 Q3).
  5. Bumbulienė, Žana; Varytė, Guoda; Geimanaitė, Lina. Dysgerminoma in a prepubertal girl with complete 46XY gonadal dysgenesis: case report and review of the literature // Journal of pediatric and adolescent gynecology. 2020, first on line, p. [1-5]. DOI: 10.1016/j.jpag.2020.04.007. (IF 2.298 Q2).
  6. Brizuela V, Bonet M, Trigo Romero CL, Abalos E, Baguiya A, Fawole B, Knight M, Lumbiganon P, Minkauskienė M, Nabhan A, Bique Osman N, Qureshi ZP, Souza JP; World Health Organization Global Maternal Sepsis Study Research Group (Ramasauskaite D et al). Early Evaluation of the 'STOP SEPSIS!' WHO Global Maternal Sepsis Awareness Campaign Implemented for Healthcare Providers in 46 Low, Middle and High-Income Countries BMJ Open. 2020 May 21;10(5):e036338. doi: 10.1136/bmjopen-2019-036338. (IF 2.863 Q2).
  7. Varytė, Guoda; Zakarevičienė, Jolita; Ramašauskaitė, Diana; Laužikienė, Dalia; Arlauskienė, Audronė. Pregnancy and multiple sclerosis: an update on the disease modifying treatment strategy and a review of pregnancy’s impact on disease activity // Medicina 2020, vol. 56, iss. 2, art. no. 49, p. [1-10]. DOI: 10.3390/medicina56020049. (IF 1.467 Q3).
  8. Žitkutė, Viktorija; Sniečkuvienė, Vilija; Zakarevičienė, Jolita; Peštenytė, Aurelija; Jakaitė, Vaidilė; Ramašauskaitė, Diana. Reasons for breastfeeding cessation in the first year after childbirth in Lithuania: a prospective cohort study // Medicina 2020, vol. 56, no. 5, art. no. 226, p. [1-11]. DOI: 10.3390/medicina56050226. (IF 1.467 Q3).
  9. Čėsnaitė, Gerda; Domža, Gintautas; Ramašauskaitė, Diana; Volochovič, Jelena. The accuracy of 22 fetal weight estimation formulas in diabetic pregnancies // Fetal diagnosis and therapy 2020, vol. 47, no. 1, p. 54-59. DOI: 10.1159/000500452. (IF 2,188 Q3).
  10. Norvilaitė, Kristina; Keževičiūtė, Monika; Ramašauskaitė, Diana; Arlauskienė, Audronė; Bartkevičienė, Daiva; Uvarovas, Valentinas. Postpartum pubic symphysis diastasis-conservative and surgical treatment methods, incidence of complications: Two case reports and a review of the literature // World journal of clinical cases 2020, Vol. 8, iss. 1, p. 110-119. DOI: 10.12998/wjcc.v8.i1.110. (IF 1,2 Q3).
  11. Matulonis, U. A.; Shapira-Frommer, R.; Santin, A. D.; Lisyanskaya, A. S.; Pignata, S.; Vergote, I.; Raspagliesi, F.; Sonke, G. S.; Birrer, M.; Provencher, D. M.; Sehouli, J.; Colombo, N.; González-Martín, A.; Oaknin, A.; Ottevanger, P. B.; Rudaitis, Vilius; Katchar, K.; Wu, H.; Keefe, S.; Ruman, J.; Ledermann, J. A. Antitumor activity and safety of pembrolizumab in patients with advanced recurrent ovarian cancer: results from the phase II KEYNOTE-100 study // Annals of oncology 2019, vol. 30, iss. 7, p. 1080-1087. DOI: 10.1093/annonc/mdz135. (IF 14.196 Q1).
  12. Jeršovienė V, Gudlevičienė Ž, Rimienė J, Butkauskas D. Human Papillomavirus and Infertility. Medicina 2019, 55(7), 377; https://doi.org/10.3390/medicina55070377 (Q3, IF 1,4).
  13. Bedei, Ivonne; Bumbulienė, Žana; Sirakov, Milko; Mahmood, Tahir; Wood, Paul. Provision of paediatric andadolescent gynaecology in Europe today: a joint review by The European Association of Paediatric and AdolescentGynaecology (EURAPAG) and European Board and College of Obstetrics and Gynaecology (EBCOG) // European journal of obstetrics, gynecology, and reproductive biology 2019, vol. 235, p. 116-120. DOI: 10.1016/j.ejogrb.2018.08.023. (IF 2.0 Q3).
  14. 14. Ieva Siaudinyte, Sabina Spiliauskaite, Audronė Arlauskiene, Dalia Lauzikiene, Diana Ramasauskaite. Rapid Growth of a Giant Intra-Abdominal Desmoid Tumor Diagnosed During Pregnancy. AmSurg. 2019 Apr 1;85(4):e204-e207. (IF 0,773 Q4).
  15. Bumbulienė, Žana; Šragytė, Diana; Klimašenko, Jelena; Bumbul-Mazurek, Elžbieta. Abnormal uterine bleeding inadolescents: ultrasound evaluation of uterine volume // Gynecological endocrinology.2019, vol. 35, no 4, p. 356-359. DOI: 10.1080/09513590.2018.1538345. (IF1,5 Q4).
  16. Serapinas, Danielius; Bartkeviciene, Daiva. Child's respiratory and sleep health following mid-trimester amniocentesis. Special articles // Archivos Argentinos de pediatría. 2019, vol. 117, no. 6, p. 401-404. DOI: 10.5546/aap.2019.eng.401.(IF 0,6 Q4).
  17. Valevičienė, Nomeda Rima; Varytė, Guoda; Zakarevičienė, Jolita; Kontrimavičiūtė, Eglė; Ramašauskaitė, Diana; Rutkauskaitė-Valančienė, Dileta. Use of magnetic resonance imaging in evaluating fetal brain and abdomen malformations during pregnancy // Medicina 2019, vol. 55, no. 2, art. no. 55, p. [1-7]. DOI: 10.3390/medicina55020055. (IF 1.467 Q3).
  18. Pranckėnienė, Laura; Bumbulienė, Žana; Dasevičius, Darius; Utkus, Algirdas; Kučinskas, Vaidutis; Preikšaitienė, Eglė. Novel androgen receptor gene variant containing a premature termination codon in a patient with androgen insensitivity syndrome // Journal of pediatric and adolescent gynecology. 2019, vol. 32, no. 6, p. 641-644. DOI: 10.1016/j.jpag.2019.08.001. (IF2,3, Q2).
  19. Gricius, Rimantas; Balčiūnienė, Greta; Jakubauskienė, Lina; Ramašauskaitė, Diana. The significance of endometrialscratching for clinical pregnancy rate in long agonist and antagonist protocols // Medicina 2019, vol. 55, no 9, art. no. e527, p. [1-8]. DOI: 10.3390/medicina55090527 (IF1.467 Q3).
  20. Jakubauskienė, Lina; Jakubauskas, Matas; Mainelis, Antanas; Bužinskienė, Diana; Drąsutienė, Gražina Stanislava; Ramašauskaitė, Diana; Poškus, Tomas. Factors influencing quality of life during the first trimester of pregnancy: a prospective cohort study // Medicina 2019, vol. 55, art. no. 666, p. [1-8]. DOI: 10.3390/medicina55100666. (IF 1.467 Q3).
  21. Liutkevičienė, Rūta; Mečėjus, Gediminas; Žilovič, Diana; Bumbulienė, Žana. Endometrial biopsy and density of nerve fibres in eutopic endometrium. Looking for easier ways to diagnose endometriosis // Gynecological endocrinology. 2019, vol. 35, no. 12, p. 1107-1110. DOI: 10.1080/09513590.2019.1640198. (IF ,5, Q4).
  22. Malevič, Anastasija; Jatužis, Dalius; Paliulytė, Virginija. Epidural analgesia and back pain after labor // Medicina 2019, vol. 55, no. 7, art. no. 354, p. [1-8]. DOI: 10.3390/medicina55070354. (IF1.467 Q3).
  23. Malakauskienė, Laura; Nadišauskienė, Rūta Jolanta; Ramašauskaitė, Diana; Bartusevičienė, Eglė; Ramonienė, Gitana;Maleckiene, Laima. Is it necessary to postpone pregnancy after bariatric surgery: a national cohort study // Journal ofobstetrics and gynaecology 2019, vol. 00, no. 00,p. 1-5. DOI: 10.1080/01443615.2019.1634024. (IF 0.588 Q4).
  24. Kacerauskiene J, Minkauskiene M, Mahmood T, Bartuseviciene E, Railaite DR, Bartusevicius A, Kliucinskas M, Nadisauskiene RJ, Smigelskas K, Maciuliene K, Drasutiene G, Ramasauskaite D. Lithuania's experience in reducing caesarean sections among nulliparas. BMC Pregnancy and Childbirth (Q2, impact faktorius 2,9). 2018 Oct 25;18(1):419. doi: 10.1186/s12884-018-2052-2.
  25. Einikytė, Rūta; Dapkevičiūtė, Austėja; Dženkevičiūtė, Vilma; Kasnauskienė, Sandra; Šapoka, Virginijus; Ramašauskaitė, Diana. The importance of angiogenic and antiangiogenic biomarkers in pathogenesis and early diagnosis of preeclampsia. Clinical and experimental obstetrics & gynecology (Q4, impact faktorius 0,446). Montreal : IROG Canada, Inc. ISSN 0390-6663. 2018, vol. 45, iss. 4, p. 485-492.
  26. Rebbeck TR, Friebel TM, Friedman E et al. (EMBRACE and other collaborators – Rudaitis V), Mutational spectrum in a worldwide study of 29,700 families with BRCA1 or BRCA2 mutations. Human mutation (Q1, impact faktorius 5,2) 2018 May; vol. 39, iss. 5, p. 593-620. DOI: 10.1002/humu.23406.
  27. Gegzna V, Kurasova O, Dzemyda G, Kurtinaitiene R et al. The ROC-based analysis of spectroscopic signals from medical specimens . Nonlinear analysis-modelling and control (Q3, impact faktorius 1,3) 2018; vol.23; iss.3, p. 285-302. DOI: 10.15388/NA.2018.3.1.
  28. De Geyter C, Calhaz-Jorge C, Kupka MS, Wyns C, Mocanu E, Motrenko T, Scaravelli G, Smeenk J, Vidakovic S, Goossens V. Collaborators – Gudleviciene Z.; European IVF-monitoring Consortium (EIM) for the European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE). ART in Europe, 2014: results generated from European registries by ESHRE: The European IVF-monitoring Consortium (EIM) for the European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE). Hum Reprod. 2018 Sep 1;33(9):1586-1601. doi: 10.1093/humrep/dey242. (Impact factor 5.818, Q1).
  29. Vasilevska D, Balciuniene G, Andreicik J, Semczuk A, Silkunas M, Rudaitis V. Hysterectomies for bening pathology: seven-year experience of a single tertiary care institution. Clinical and experimental obstetrics & gynecology (Q4, impact faktorius 0,446). Montreal : IROG Canada, Inc. ISSN 0390-6663. 2018, vol. 45, iss. 6, doi:10.1289/ccog4450.2018.
  30. Zulpaite, Ruta; Bumbuliene, Zana. Reproductive health of female childhood cancer survivors  GINEKOLOGIA POLSKA. 2018 Volume: 89 Issue: 5 Pages: 280-286. (Impact Factor 0.621; Q4).
  31. J. Tutkuvienė, A. Juškaitė, J. Katinaitė, S. Šilovė, J. Drąsutis, R. Sargautytė, D. Ramašauskaitė, G. Drąsutienė. Body image issues in Lithuanian females before and during pregnancy // Anthropologischer Anzeiger. 2018, Vol. 75, No. 1, p. 9-17. (Impact Factor 0.866; Q3).
  32. B. Žaliūnas, D. Bartkevičienė, G. Drąsutienė, A. Utkus, J. Kurmanavičius. Fetal biometry: relevance in obstetrical practice. Medicina 2017. Volume: 53  Issue: 6  Pages: 357-364. (Impact Factor 1.429; Q3).
  33. A. Amsiejiene, G. Drasutiene, A. Usoniene, J. Tutkuviene, S. Vilsinskaite, L. Barskutyte. The influence of age, body mass index, waist-to-hip ratio and anti-Mullerian hormone level on clinical pregnancy rates in ART. Gynecological Endocrinology 2017 Vol. 33, NO S1, 41-43. (Impact Factor 1.453; Q4).
  34. Janulaitiene, M; Paliulyte, V; Grinceviciene, S; Zakareviciene, J; Vladisauskiene, A; Marcinkute, A; Pleckaityte, M. Prevalence and distribution of Gardnerella vaginalis subgroups in women with and without bacterial vaginosis. BMC INFECTIOUS DISEASES 2017 Vol: 17 Article Number: 394. (Impact Factor 2.62; Q2).
  35. Serapinas, D; Sukys, M; Bartkeviciute, A; Barkauskiene, D; Bartkeviciene, D. The spectrum of the most common brca1/brca2 mutations in lithuanian high risk families. GENETIKA-BELGRADE 2017 Vol: 49 Iss: 1 P: 43-50. (Impact Factor 0.392; Q4).
  36. Einikytė, Rūta; Sniečkuvienė, Vilija; Ramašauskaitė, Diana; Panavienė, Jūratė; Paliulytė, Virginija; Opolskienė, Gina; Kazėnaitė, Edita. The comparison of umbilical cord arterial blood lactate and pH values for predicting shortterm neonatal outcomes. Taiwanese journal of obstetrics & gynecology 2017, Vol. 56, no 6, p. 745-749. (Impact Factor 1.029; Q4).
  37. Seitz C, Bumbuliene Z et al. Rationale and design of ASTEROID 2, a randomized, placebo- and active comparator-controlled study to assess the efficacy and safety of vilaprisan in patients with uterine fibroids. CONTEMPORARY CLINICAL TRIALS 2017 Vol. 55, p. 56-62. DOI: 10.1016/j.cct.2017.02.002 (IF 2,7 Q3).
  38. Serapinas, D; Butkeviciene, E; Daugelaite, K; Narbekovas, A; Juskevicius, J; Bartkeviciute, A; Bartkeviciene, D. Conjoined twins after in-vitro fertilization. European journal of obstetrics & gynecology and reproductive biology 2016 Vol: 212 P: 188-190. (Impact Factor 1.809; Q3).
  39. G. Opolskiene, S. Radzvilaite, D. Bartkeviciene, D. Ramasauskaite, J. Zakareviciene, G. Drasutiene. Pain Experience During Saline-Contrast Sonohysterography Differs Between Premenopausal and Postmenopausal Women. Journal of Clinical Ultrasound 2016, Vol. 44, Iss. 5. p. 267-271.(Impact Factor 0.978; Q3-Q4).
  40. Ciaplinskiene, L; Zilaitiene, B; Verkauskiene, R; Zalinkevicius, R; Bumbuliene, Z; Vanagiene, V; Bitzer, J. The effect of a drospirenone-containing combined oral contraceptive on female sexual function: a prospective randomised study. European journal of contraception and reproductive health care. 2016 Vol: 21 Iss: 5 P: 395-400. (Impact Factor 1.558; Q3).
  41. Calhaz-Jorge C, de Geyter C, Kupka MS et al.(Gudleviciene Z). Assisted reproductive technology in Europe, 2012: results generated from European registers by ESHRE Euro. Hum Repr   2016;31(8):1638-1652 (Impact factor 5.818; Q1).
  42. Kundrotas G, Gasperskaja E, Slapsyte G, Gudleviciene Z, Krasko J, Stumbryte A, Liudkeviciene R. Identity, proliferation capacity, genomic stability and novel senescence markers of mesenchymal stem cells isolated from low volume of human bone marrow. Oncotarget. 2016;7(10):10788-802. doi:10.18632/oncotarget.7456. (Impact factor 5.168; Q1).
  43. Navakauskiene, R; Baronaite, S; Matuzevicius, D; Zaikova, I; Arlauskiene, A; Navakauskas, D; Treigyte, G. Identification and Characterization of Amniotic Fluid Proteins Incident to Normal, Preeclampsia and Polyhydramnios Pregnancies. Current Proteomics 2016 Vol: 13 Iss: 3 P: 206-217. (Impact Factor 0.606; Q4).
  44. Grinceviciene S, Volochovic J,  Grincevicius J. Lack of pharmacist-physician communication associated with nimesulide-induced oligohydramnios during pregnancy. INTERNATIONAL JOURNAL OF CLINICAL PHARMACY 2016. Vol. 38, Iss. 2, p. 196-198. DOI: 10.1007/s11096-016-0267-8 (IF 1,941 Q4).
  45. Pilypiene, I; Drazdiene, N; Dumalakiene, I; Vezbergiene, N; Bartkeviciene, D; Silkunas, M; Bumbuliene, Z. The significance of fetal inflammatory response syndrome in early and later adaptation of premature infants. Archives of gynecology and obstetrics 2015. Vol: 291 Iss: 1 P: 67-72. (Impact Factor 2.236; Q2).
  46. Z. Cerkiene, A. Usoniene, A. Amsiejiene, P. Sakalauskas, G. Drasutiene, D. Ramasauskaite. Impact of quantitative parameters, such as number of retrieved oocytes, nymber of transferred embryos and availability of surplus embryos for cryopreservation, on clinical pregnancy rates in ART. Gynecological Endocrinology, 2015, Vol. 31 (S1), p. 46-50. (Impact Factor 1.453; Q4).
  47. Laužikienė, Dalia; Ramašauskaitė, Diana; Lūža, Tomas; Lenkutienė, Rūta. Pregnancy induced autoimmune warm antibodies hemolytic anemia: a case report. Geburtshilfe und Frauenheilkunde 2015, Vol. 75, no. 11, p. 1167-1171. (Impact Factor 1.291; Q4).
  48. Savickiene, J; Treigyte, G; Baronaite, S; Valiuliene, G; Kaupinis, A; Valius, M; Arlauskiene, A; Navakauskiene, R. Human Amniotic Fluid Mesenchymal Stem Cells from Second- and Third-Trimester Amniocentesis: Differentiation Potential, Molecular Signature, and Proteome Analysis. Stem cells international 2015, Article Number: 319238. (Impact Factor 3.989; Q2).
  49. Z. Bumbuliene, J. Klimasenko, D. Sragyte, J. Zakareviciene, G. Drasutiene. Uterine size and ovarian size in adolescents with functional hypothalamic amenorrhoea. Archives of disease in childhood, 2015, Vol: 100 Iss: 10, p. 948-951. (Impact Factor 3.258; Q1).
  50. Š. Grincevičienė,L. Kubilienė, K. Ivanauskas, G.S. Drąsutienė, D. Ramašauskaitė, J. Grincevičius, J. Bernatonienė, A. Savickas. Experiences of community pharmacists advising pregnant women. International Journal of Clinical Pharmacy, 10 April 2015, p. 636-644.(Impact factor 1.508; Q4).
  51. D. Bartkeviciene, I. Pilypiene, D. Ramasauskaite, J. Zakareviciene, D. Lauzikiene, M. Silkunas, R. A. Vankeviciute, B. Vaigauskaite, G. Drasutiene, I. Dumalakiene. Significance of C-reactive protein in predicting fetal inflammatory response syndrome. Ginekologia polska, 2015, Vol. 86 (12) p. 926-931. (Impact Factor 0.621; Q4).
Mokslinės veiklos kryptys

        Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje.

  • Imuniniai žymenys nėštumo ir gimdymo priežiūrai, vaisiaus ir naujagimio būklės vertinimui bei prognozavimui.
  • Moters ir vaisiaus sveikata: fiziologija ir patologija. Vidiniai ir išoriniai veiksniai, turintys įtakos moters ir naujagimio sveikatai bei vaisiaus raidai.
  • Gimdymo skausmo malšinimo įtakos naujagimio sveikatai tyrimai.
  • Nanotechnologijų, genomo tyrimų taikymas perinatalinėje medicinoje ir onkoginekologijos srityje.
  • Ikivėžinių ginekologinių ligų diagnostika ir gydymas.
  • Reprodukcinių audinių ląstelių charakterizavimo, funkcijos ir terapinio taikymo galimybės vaisingumo sutrikimų gydymui.
  • Reprodukcinių audinių šaldymo technologijos ir retransplantacijos metodai onkologiniams pacientams, siekiant atkurti vaisingumą ateityje.
  • Vaisingumo išsaugojimo metodai onkologinėmis ir retomis ligomis sergantiems paceintams.

Akušerijos ir ginekologijos centro darbuotojai aktyviai veikia įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos priemones, priskirtas šio centro kompetencijai, nuolat dalyvauja LR įstatymų kūrimo darbo grupėse.

Pedagoginė veikla
2013 metų kovo 1 dieną duris atvėręs VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centras yra VU Medicinos fakulteto (MF) mokomoji bazė, kurioje vyksta MF vientisosios ir podiplominės studijos – internatūra ir rezidentūra, kvalifikaciją nuolat kelia Lietuvos gydytojai akušeriai ginekologai, šeimos gydytojai, vaikų ligų gydytojai ir  kitų sričių specialistai. 
VU MF IV-V medicinos kurso studentams, internams ir rezidentams akušerijos ir ginekologijos praktinių ir teorinių užsiėmimų – pratybų, paskaitų, seminarų metu dėstomi šie dalykai: 
  • anatominių ir fiziologinių pokyčiaų kaita, priklausanti nuo atitinkamo gyvenimo tarpsnio (brendimo, nėštumo, gimdymo, pogimdyvinio laikotarpio, menopauzės);
  • ūmios ir lėtinės patologijos akušerijoje ginekologijoje; 
  • abdominalinės chirurgijos principai akušerijoje ir ginekologijoje, ūmaus pilvo diferencinė diagnostika;
  • vaisiaus būklės tyrimo metodų – echoskopijos, amniocentezės, kordocentezės, kardiotokografijos taikymo galimybės, privalumai, trūkumai;
  • ambulatorinės nėščiųjų priežiūros bei ginekologinių pacienčių profilaktikos principai;
  • krūtų patologijos, mergaičių ir paauglių ginekologijos, lytiškai plintančių ligų diagnostikos ir gydymo principai; 
  • anesteziologijos bei reanimatologijos pagrindai akušerijoje ir ginekologijoje, gimdymo skausmo  malšinimo būdai;
  • onkologinių  lyties organų susirgimų diagnostikos bei gydymo principai ir kt.;
  • reprodukcinė sveikata ir vaisingumo sutrikimai, jų tyrimo bei gydymo metodai;
  • vaisingumo išsaugojimo metodai;
  • embriologijos pagrindai ir technologijos.
VU MF IV kurso studentai, internai ir rezidentai naujagimių skyriuje vykstančių užsiėmimų – seminarų, pratybų, paskaitų – metu supažindinami su išnešioto naujagimio adaptacijos ypatybėmis, vyraujančiais neišnešioto naujagimio sveikatos sutrikimiais, naujagimių infekcinėmis ligomis, naujagimio gaivinimu.
2007-2008 m. įgyvendinti projektai: „Žmogiškųjų išteklių kokybės gerinimas Vilniaus universitete ruošiant akušerijos ir ginekologijos srities specialistus“ ir „Žmogiškųjų išteklių kokybės gerinimas Vilniaus universitete rengiant vaikų gydytojus“ sudarė sąlygas akušerijos ir ginekologijos, neonatologijos studijų plėtrai, kokybiškesniam atitinkamų sričių specialistų rengimui.
 
Aktyviai veikia SMVT (studentų mokslinės veiklos tinklo) būrelis, vykdomi moksliniai darbai.
 
Iniciatyvos

Mamų savitarpio pagalbos ir žindymo palaikymo grupė

Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centras siekia įgyvendinti Naujagimiams palankios ligoninės principus ir palaiko „Mamų savitarpio pagalbos ir žindymo palaikymo grupės” veiklą, suteikia vietą grupės susitikimams.

Grupės veikla yra skirta visoms mamoms, kurioms pirmoji žindymo patirtis nėra maloni ir lengva. Susitikimų metu mamos tarpusavyje gali dalintis patarimais ir savo asmenine patirtimi, kaip žindymą paversti maloniu laiku tiek mamoms, tiek jų mažyliams. Susitikimuose laukiamos ir mamos, kurios nori pasidalinti savo sėkmingo žindymo patarimais ir padėti kitoms įveikti iškilusius sunkumus.

Visos mamos, kurios turi klausimų, sunkumų žindant naujagimį ar tiesiog nori pabendrauti su bendramintėmis, kviečiamos prisijungti prie grupės. Visa informacija apie grupės veiklą, susitikimus ir registracija:

https://www.facebook.com/groups/685681651591339/?ref=aymt_homepage_panel arba el. paštu: zindymasmamai@gmail.com

Mergaičių ir moterų akademija (MMA)

Tai akušerijos ir ginekologijos srityje besispecializuojančių gydytojų įkurta nepriklausoma ir visuomeniniais pagrindais grįsta organizacija, kurios tikslas yra šviesti mergaites, merginas ir moteris apie fizinės ir psichologinės sveikatos ypatumus skirtingais gyvenimo laikotarpiais, lytinės ir reprodukcinės sveikatos palaikymą, ligų profilaktiką, nėštumo planavimą, nėštumą bei laikotarpį po gimdymo, didžiausius mitus ir kartais neišsakytas tiesas bei kitus aktualius akušerijos-ginekologijos srities klausimus.
MMA komandą sudaro gydytojos – Lina Andrijauskienė, Raminta Baušytė, Rūta Einikytė, Jelena Klimašenko, Ieva Šiaudinytė, Brigita Vaigauskaitė ir Diana Žilovič.
Kontaktai: elektroninis paštas – mma@mmakademija.lt;
Facebook – @mmakademija; Instagram - mmakademija.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-07
Į viršų