Informacija nėščiosioms dėl Cezario pjūvio:  Cezario pjūvio operacija nėščiosios pageidavimu Santaros klinikose neatliekama.

Prof. dr.  Diana Ramašauskaitė – centro vadovė, gydytoja akušerė ginekologė.  1992 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2005 metais apgynė medicinos mokslo daktaro disertaciją tema „Vaisiaus plaučių brandumo tyrimų vertė naujagimio sutrikusio kvėpavimo sindromo prognozei“,  nuo 2012 metų dirba VU MF Akušerijos ir ginekologijos klinikos docente, nuo 2017 metų profesore. 2013-2018 metais dirbo VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre vyr. specialiste akušerijai, gydytoja akušere-ginekologe, nuo 2018 metų – centro vadovė.

Domėjimosi sritys – priešlaikinis gimdymas, akušerinės operacijos, gimdymas po buvusios cezario pjūvio operacijos.

Stažavosi JAV, Austrijos, Vengrijos, Danijos, Lenkijos klinikose. Daugelio mokslinių straipsnių, vadovėlių bendraautorė, tarptautinių ir nacionalinių mokslinių konferencijų organizatorė ir pranešėja. 2010-2018 metais LR Sveikatos apsaugos ministerijos akušerijos ginekologijos specialistė konsultantė, nuo 2017 metų – LR Sveikatos apsaugos ministerijos Perinatologijos integruotos sveikatos priežiūros valdymo komiteto narė, nuo 2018 metų – komiteto pirmininkės pavaduotoja. Nuo 2007 metų yra Lietuvos akušerių ginekologų draugijos Vilniaus krašto valdybos narė, nuo 2016 metų – Lietuvos akušerių ginekologų draugijos prezidentė ir Europos akušerių ginekologų asociacijos valdybos narė, 2019 metais išrinkta Tarptautinės akušerių ir ginekologų federacijos (FIGO) Saugios motinystės ir naujagimių sveikatos komiteto nare.

Akušerijos skyrius

Akušerijos skyriuje įrengtas atskiras Priėmimo poskyris. Penkiuose priėmimo apžiūros kabinetuose visą parą teikiama būtinoji ir konsultacinė pagalba nėščiosioms ir gimdyvėms.

Akušerijos skyriuje yra 11 gimdymo palatų. Kiekviena jų skirta individualiai gimdyvės priežiūrai. Vienoje iš gimdymo palatų įrengta gimdymo vonia. Gimdymo metu yra galimybė modernia įranga stebėti nėščiosios ir vaisiaus būklę nuotoliniu būdu. Prižiūrimos gimdyvės ir teikiama gimdymo pagalba tiek normalaus, mažos rizikos gimdymo atveju, tiek didelės rizikos, komplikuoto nėštumo ir gimdymo atveju. Mažos rizikos gimdyves, jei gimdymo eiga normali, gali prižiūrėti tik akušerė.

Pirmenybė yra teikiama natūraliam gimdymui. Jei gimdymas yra normalus, gimdyvė raginama aktyviai judėti, ieškoti sau tinkamiausios padėties. Taip pat gimdymą prižiūrintys specialistai gali rekomenduoti palankiausią kūno padėtį tam tikru gimdymo laikotarpiu. Jei gimdyvė pageidauja, gimdyme gali dalyvauti gimdyvės šeimos nariai, artimieji, dulos. Gimdyvė ir jos artimieji aktyviai įtraukiami į sprendimų dėl gimdymo priežiūros priėmimą. Po gimdymo naujagimis neatskiriamas nuo motinos ar kitų artimųjų, nebent dėl naujagimio ar motinos sveikatos būklės tai nėra įmanoma. Jiems sudaromos sąlygos būti kartu tiek gimdymo palatoje, tiek palatoje po gimdymo.  

 

Gimdymo metu taikomi įvairūs nemedikamentiniai ir medikamentiniai (opioidai, epidurinis) skausmo malšinimo būdai.

Akušerijos skyriuje yra įrengtos 2 operacinės. Čia atliekamos planinės ir skubios akušerinės operacijos. 

Akušerijos skyriuje yra 45 lovos pagimdžiusioms moterims. Skyriuje įrengta ir palatų, kuriose pagimdžiusios moterys gali būti su šeimos nariu ar artimuoju, padedančiu mamai ankstyvame laikotarpyje po gimdymo. Šios palatos yra mokamos. 

Psichologinę pagalbą moterims teikia skyriuje dirbanti medicinos psichologė.

Akušerijos skyriaus personalas dirba pagal PSO ir UNICEF „Naujagimiui palankios ligoninės“ iniciatyvos principus. Pagimdžiusios moterys konsultuojamos akušerių ir žindymo konsultančių aktualiais klausimais (laikotarpio po gimdymo ypatumų, natūralaus naujagimių / kūdikių maitinimo, naujagimio priežiūros). Individualiuose pacienčių planšetiniuose kompiuteriuose pacientės gali susipažinti su Akušerijos ir Naujagimių skyrių darbuotojų parengta informacija apie naujagimiui atliekamus tyrimus, skiepus, naujagimio žindymą.


Žr. informacinį lapelį: NORMALUS GIMDYMAS


Kaip pasirengti vykstant į Akušerijos priėmimo skyrių

Atvykus į priėmimą, pacientė turi pateikti ambulatorinėje grandyje prižiūrinčio gydytojo išduotą Medicinos dokumentų išrašą / siuntimą (F Nr. 027/a) arba jam prilyginamą Nėščiosios kortelę (F Nr. 025-113/a). Jeigu pacientė nepateikia Medicinos dokumentų išrašo / siuntimo (F Nr. 027/a) arba Nėščiosios kortelės (F Nr. 025-113/a), o apžiūrėjęs gydytojas nenustato skubiosios pagalbos teikimo indikacijų, už gydytojų konsultaciją (-as) ir atliktus tyrimus pacientė privalo sumokėti pagal VUL SK patvirtintą mokamų paslaugų kainyną. 

Planine tvarka atvykstančioms pacientėms (pavyzdžiui, jei numatyta data planinei operacijai ar gimdymo sužadinimui), jei nebuvo nurodyta kitaip, rekomenduojama atvykti 7–10 val. 


Ko prireiks vykstant gimdyti?

Dokumentai:

  • Asmens tapatybės dokumentas;
  • Nėščiosios kortelės (F Nr. 025-113/a).
  • Medicininiai išrašai/gydytojų specialistų rekomendacijos/vaistai.

Į gimdymo palatą:

  • Chalatas, lengvi laisvi naktiniai marškiniai;
  • Rankšluostis, dušo šlepetės;
  • Negazuotas geriamas vanduo, lengvi užkandžiai;
  • Didelis įklotas po gimdymo ar suaugusiųjų sauskelnės;
  • Drabužėlių komplektas naujagimiui, vilnonės kojinės, kepurytė, naujagimio sauskelnės;
  • Šlepetės lydinčiam asmeniui.

 Į palatą po gimdymo:

Gimdyvei:

  • Asmens higienos reikmenys (dantų pasta, dantų šepetėlis, muilas, šukos, bekvapis dezodorantas, vienkartinės  servetėlės, kremas odai, vazelinas lūpoms, kt.);
  • Dušo šlepetės, keli rankšluosčiai;
  • Higieniniai įklotai po gimdymo;
  • Natūralaus pluošto kelnaitės;
  • Liemenėlė žindančiai mamai, liemenėlės įdėklai;
  • Patogūs natūralaus pluošto drabužiai, šlepetės, kojinės;
  • Negazuotas geriamas vanduo.

 Naujagimiui:

  • Drabužėlių bent 3 komplektus (marškinėliai, kepuraitė, šliaužtukai);
  • Sauskelnės (išnešiotam naujagimiui, dydis nuo 4 iki 6 kg);
  • Medžiaginiai vystyklai ar vienkartiniai paklotai;
  • Vaikiškas muilas ar prausiklis, rankšluostis, drėgnos servetėlės.

Kaip pasiruošti gimdymui?

Paskaitos nėščiosioms ir moterims po gimdymo 

Šiuo metu ligoninėje paskaitos nėščiosioms vyksta tik nuotoliniu būdu (rašykite el.p. paskaitele@santa.lt), apžiūrėti Akušerijos skyrių galite virtualioje ekskursijoje  https://www.youtube.com/watch?v=IDPiv9QIoa4 

Akušerijos skyriuje organizuojamos paskaitos, skirtos nėščiosioms ir jų artimiesiems. Paskaitų tikslas yra padėti pasiruošti gimdymui, pogimdyminiam laikotarpiui ir naujagimio žindymui bei priežiūrai. Jas skaito ir į klausimus atsako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų specialistai.

Šiuo metu paskaitos bus organizuojamos nuotoliniu būdu per Microsoft Teams platformą. Būtina išankstinė registracija į paskaitas. Galite pasirinkti Jus dominančią temą ir dieną. Paskaitos dieną registracija nevyksta. Registracija kitam mėnesiui prasideda einamojo mėnesio pabaigoje. Jeigu paspaudus nuorodą registracijos tvarkaraštyje nematote laisvų dienų, vadinasi jau yra pasiektas maksimalus dalyvių skaičius.

Organizuojamų paskaitų temos:

GIMDYMAS

1.Prasidedančio gimdymo požymiai.
2.Kada vykti į ligoninę?
3.Reikalingų daiktų sąrašas.
4. Gimdymo laikotarpiai.
5. Medikamentiniai ir nemedikamentiniai gimdymo skausmo malšinimo būdai.
6.Galimos medicininės procedūros.
7. Gimdyvių ir lydinčių asmenų ir buvimo akušerijos skyriuje tvarka.

ŽINDYMAS

1.Žindymo privalumai.
2. Žindymo fiziologija.
3.Žindymo inicijavimas.
4.Žindymas pirmomis valandomis ir paromis po gimdymo.
5.Žindymo padėtys ir pozicijos.
6. Taisyklingo krūties apžiojimo požymiai ir svarba.
7.Žindymo sunkumai ir krūtų būklės.

Žr. informacinį lapelį ŽINDYMAS

SVEIKO NAUJAGIMIO PRIEŽIŪRA

1. Pirmos valandos po gimimo.
2. Oda prie odos kontaktas.
3. Naujagimio oda.
4. Galvos forma.
5. Refleksai.
6. Virkštelės priežiūra.
7. Tuštinimasis ir šlapinimasis.
8. Naujagimio svoris.
9. Procedūros.


POGIMDYMINĖ PRIEŽIŪRA

1. Moters būklė ir priežiūra po gimdymo.
2. Priežiūra po cezario pjūvio operacijos.
3. Pažeistos tarpvietės priežiūra.
4. Dažniausios komplikacijos po gimdymo.
5. Rekomendacijos išvykstant į namus.

Paskaitėlių tvarkaraštį ir registraciją rasite ČIA

Pastaba: paskaitų eiliškumas, temos gali pasikeisti. Informaciją galima patikslinti registruojantis. Visus, jau dalyvavusius mūsų centre organizuojamose paskaitose, prašom pasidalinti savo nuomone ir užpildyti klausimyną. Anketa Jūsų nuomonė yra labai svarbi ir bus naudinga siekiant gerinti mūsų įstaigoje teikiamas paslaugas.

Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centras siekia įgyvendinti Naujagimiams palankios ligoninės principus ir palaiko „Mamų savitarpio pagalbos ir žindymo palaikymo grupės” veiklą, suteikia vietą grupės susitikimams.

Grupės veikla yra skirta visoms mamoms, kurioms pirmoji žindymo patirtis nėra maloni ir lengva. Susitikimų metu mamos tarpusavyje gali dalintis patarimais ir savo asmenine patirtimi, kaip žindymą paversti maloniu laiku tiek mamoms, tiek jų mažyliams. Susitikimuose laukiamos ir mamos, kurios nori pasidalinti savo sėkmingo žindymo patarimais ir padėti kitoms įveikti iškilusius sunkumus.

Visos mamos, kurios turi klausimų, sunkumų žindant naujagimį ar tiesiog nori pabendrauti su bendramintėmis, kviečiamos prisijungti prie grupės. Visa informacija apie grupės veiklą, susitikimus ir registracija ČIA  arba el. paštu: zindymasmamai@gmail.com


Kitos naudingos nuorodos:

Ekskursija po Santaros klinikų Akušerijos skyrių 



Skyriuje dirbantys gydytojai

Dr. Virginija Paliulytė – skyriaus vedėja, gydytoja akušerė ginekologė. 

1997 m. baigė Vilniaus aukštesniąją elektronikos mokyklą, kompiuterinės technikos inžineriją. 2004 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2008–2009 m. dirbo Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje gydytoja asistente akušere ginekologe, 2009–2013 m. – gydytoja akušere ginekologe Ginekologijos ir Gimdymo skyriuose.  Nuo 2013 m. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe; nuo 2018 m. iki 2020 m. dirbo kokybės vadybininke-gydytoja akušere-ginekologe, kuravo skyriaus personalo mokymus, kvalifikacijos kėlimą. Nuo 2008 m. dirba Vilniaus universitete Akušerijos ir ginekologijos klinikoje asistente, yra rezidentų vadovė, veda gydytojų tobulinimo kursus. Tarptautinių ir nacionalinių mokslinių konferencijų pranešėja. Nuo 2008 m. yra Lietuvos akušerių ginekologų draugijos Vilniaus krašto narė, nuo 2019 m. Vilniaus krašto valdybos narė, nuo 2022 m. Vilniaus krašto pirmininkė. Nuo 2019 m. tarptautinės ultragarso akušerijoje ir ginekologijoje asociacijos (ISUOG) narė. 2018 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Gimdos morfologinių parametrų ultragarsinis vertinimas laikotarpiu po gimdymo ir jų sąsajos su moters ir naujagimio sveikatos rodikliais“. Pagrindinės darbo sritys –  didelės rizikos nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra, ultragarsiniai tyrimai nėštumo metu, ginekologinėmis ligomis sergančių ligonių konsultavimas ir gydymas, perinatalinė medicina, personalo mokymai. Yra autorė ir bendraautorė 36 mokslinių publikacijų Lietuvos ir tarptautiniuose moksliniuose recenzuojamuose leidiniuose. Tobulinasi Lietuvos ir tarptautiniuose akušerijos ginekologijos bei pedagoginiuose seminaruose, kursuose.

Liudmila Tereško - vyresnioji akušerė-slaugos administratorė.

2009 metais baigė Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakultetą, įgijo bendrosios praktikos slaugos profesinį bakalaurą. 2015 metais LSMU įgijo slaugos bakalauro kvalifikacinį laipsnį, akušerio kvalifikaciją. 2022 metais VU įgijo sveikatos mokslų magistro laipsnį, išplėstinės praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją, anestezijos ir intensyviosios terapijos specializaciją.

Lietuvos akušerių sąjungos narė.

Nuo 2013 metų kovo 1 d. dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre Akušerijos skyriuje akušere, nuo 2022 metų Akušerijos skyriaus vyresnioji akušerė-slaugos administratorė. Nuo 2014 metų profesinių mokymų sveikatos priežiūros specialistams bei besilaukiančių šeimų rengimo tėvystei mokymų lektorė.

Profesinio domėjimosi sritys: pirminė akušerinė pagalba, į gimdyvę orientuota gimdymo priežiūra, žmogiškųjų išteklių valdymas, organizacinė psichologija.
Romoaldas Juršėnas – gydytojas akušeris ginekologas. 

Ilgametę patirtį turintis gydytojas akušeris ginekologas. 1980 m. baigė Vilniaus universiteto medicinos fakultetą. 1980–1983 m. dirbo Varėnos centrinėje rajoninėje ligoninėje gydytoju akušeriu ginekologu.  1983–1987 m. dirbo Vilniaus miesto I-oje tarybinėje ligoninėje gydytoju akušeriu ginekologu, 1987–1989 m. – Ginekologijos skyriaus vedėju. 1989–1993 m. dirbo Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninėje vyr. gydytojo pavaduotoju akušerijai ginekologijai, 1993–2003 m. – Akušerijos-ginekologijos-neonatologijos skyrių vadovu. 2003–2013 m. vadovavo VMKL Gimdymo skyriui. Nuo 2013 m. iki 2020 m. dirbo  VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centro akušerijos skyriaus vedėju, gydytoju akušeriu ginekologu. Nuo 1995 m. yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto asistentas, rezidentų vadovas. Domėjimosi sritys – nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra, didelės rizikos nėštumų stebėjimas, perinatalinė medicina. Stažavosi: Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Vengrijoje.

Doc. dr. Jolita  Zakarevičienė – vyresnioji gydytoja akušerė ginekologė. 

1990 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1995–2013m. dirbo Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje gydytoja konsultante akušerijai, gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 m. kovo 1 d. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre Akušerijos skyriaus vyr. gydytoja akušere ginekologe. 1998 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Nėščiųjų geležies stokos ir anemijos įtaka naujagimio būklei".

Pagrindinės darbo sritys – nėštumo ir gimdymo patologija, nėščiųjų anemija, didelės rizikos nėščiųjų priežiūra, perinatalinė medicina. Stažavosi JAV, Vengrijoje. 

Audronė Meškauskienė – gydytoja akušerė ginekologė. 

1992 m. baigė Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetą. 1994–2013 m. dirbo VšĮ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 m. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Pagrindinės darbo sritys – nėščiųjų ligos, nėščiųjų priežiūra, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ginekologijoje, reprodukcinė medicina. Straipsnio „Neišnešiotų naujagimių išeičių palyginimas gimdant natūraliais gimdymo takais ir per Cezario pjūvį“ autorė, vadovėlio „Akušerijos ir ginekologijos praktikos vadovas“ bendraautorė. Dalyvauja  tarptautinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2003 m. Europos žmogaus ir vaisingumo embriologijos draugijos (ESHRE) narė. 

Mindaugas Balnys – gydytojas akušeris ginekologas. 

2003 m. baigė Kauno medicinos universiteto Medicinos fakultetą. 2008 m. dirbo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydytoju asistentu akušeriu ginekologu, 2008–2013 m. – gydytoju akušeriu ginekologu. 2008 m. dirbo Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje gydytoju akušeriu ginekologu. 2009–2012 m. dirbo Vilniaus universiteto Onkologijos institute gydytoju akušeriu ginekologu, echoskopuotoju. Domėjimosi sritys – intervencinė ginekologija (endoskopinė chirurgija), krūtų echoskopija, nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra. Yra mokslinių konferencijų pranešėjas. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos narys. Stažavosi užsienio klinikose. Nuolat dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje  organizuojamuose kursuose, seminaruose ir konferencijose.

Giedrė Jurėnaitė Malychina – gydytoja akušerė ginekologė. 

2002 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2008–2013 m. dirbo VUL SK Centro filiale Ginekologijos skyriuje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 m. kovo 1 d. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre. Dalyvauja mokslinėse konferencijose, tobulinasi Lietuvos ir tarptautiniuose konferencijose, kursuose ir seminaruose. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos narė. Pagrindinė darbo kryptis – nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra. Domėjimosi sritys – ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, efektyvios metodikos akušerijoje. 

Rasa Povilaitienė – gydytoja akušerė ginekologė. 

1988 m. baigė Kauno medicinos institutą. 1989–2013 m. dirbo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Akušerijos ir Ginekologijos skyriuose gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 m. kovo 1 d. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre. Pagrindinės darbo sritys – nėščiųjų ligos, nėščiųjų ir ginekologinių pacienčių priežiūra ir gydymas, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ginekologijoje. Tobulinasi Lietuvos ir tarptautiniuose akušerijos ir ginekologijos seminaruose ir kursuose. 

Dr. Gintautas Domža – gydytojas akušeris ginekologas. 

2001 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2006–2013 m. dirbo VUL SK Centro filiale,  Akušerijos-naujagimių skyriuje gydytoju akušeriu ginekologu. Nuo 2013 m. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoju akušeriu ginekologu. 2011 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Žmogaus papilomos viruso infekcijos įtaka nėščiosios organizmo apsauginėms sistemoms“.  Domėjimosi sritys – ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, didelės rizikos nėštumo priežiūra, minimaliai invazinė chirurgija, gimdos kaklelio patologija. Stažavosi užsienio klinikose. 

Sigitas Daubaris – gydytojas akušeris ginekologas.  

1996 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, 2000 metais įgijo akušerio ginekologo kvalifikaciją. Dirbo farmacinėje kompanijoje, Utenos apskrities ligoninėje gydytoju akušeriu ginekologu ekstrinei pagalbai ir budėjimams, VMKL II gimdymo skyriuje gydytoju akušeriu ginekologu. Nuo 2013 m. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoju akušeriu ginekologu. Domėjimosi sritys – natūralus gimdymas, paveldimos ligos, medicininė genetika, ultragarsinė diagnostika, gimdymas po cezario pjūvio operacijos, endokrinologinė ginekologija. 


Diana Jatužienė – gydytoja akušerė ginekologė.
 

1984 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1994–2013 m. dirbo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 m. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekloge. Pagrindinės darbo sritys – pakaitinė hormonų terapija, reprodukcinė medicina. Stažavo Rusijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje. Nuo 2003 m. Europos žmogaus vaisingumo ir embriologijos draugijos (ESHRE) narė. 

Vilija Kvietkauskienė – gydytoja akušerė ginekologė. 

1989 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1990–1998 m. dirbo Vilniuje, Šv. Jokūbo ligoninėje gydytoja akušere ginekologe, 1998–2003 m. buvo šios ligoninės Gimdymo skyriaus vedėja. 2003–2013 m. dirbo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 m.  dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja aušere ginekologe. Domėjimosi sritys – nėščiųjų ligos, nėščiųjų priežiūra, ginekologinių pacienčių konsultavimas, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ginekologijoje, normalūs ir patologiniai gimdymai. Dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose. 
Marina Stankevičienė – gydytoja akušerė ginekologė.  

Nuo 2013 m. kovo 1 d. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Domėjimosi sritys – nėščiųjų ir gimdyvų priežiūra, ginekologinių pacienčių konsultavimas, normalūs ir patologiniai gimdymai. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos narė. Nuolat dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose kursuose, seminaruose ir konferencijose.

Diana Plėštytė – gydytoja akušerė ginekologė. 

1990 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1994–2013 m. dirbo Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 m. kovo 1 d. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Pagrindinės darbo sritys – ginekologinių ligų diagnostika bei konservatyvus ir operacinis jų gydymas, echoskopija akušerijoje ir ginekologijoje, nėščiųjų priežiūra. Dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose, seminaruose, įvairiose stažuotėse.  
Vida  Miežėnienė – gydytoja akušerė ginekologė. 

1983 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1984–2013 m. dirbo VUL SK Centro filiale Akušerijos-naujagimių skyriuje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 m. kovo 1 d. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Pagrindinės darbo sritys – akušerija, ginekologinė endokrinologija, reprodukcinė medicina. Stažavo:  Olandijoje, Vengrijoje.
Živilė Sabonytė – Balšaitienė – gydytoja akušerė ginekologė. 

2011 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Nuo 2014 m. iki 2015 m.  dirbo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydytojo akušerio ginekologo asistente, nuo 2015 m. – VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Priklauso Privačių akušerių ginekologų draugijai. Yra Vilniaus universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinikos doktorantė. Domėjimosi sritys – nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje.
Simona Radžvilaitė – gydytoja akušerė ginekologė. 

2013 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2015–2017 m. dirbo VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoja; nuo 2017 m. dirba gydytoja akušere ginekologe. Domėjimosi sritys – nėščiųjų priežiūra, normalaus ir patologinio gimdymo priežiūra, gimdymo sužadinimas, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje. Mokslinių straipsnių tarptautiniuose ir nacionaliniuose recenzuojamuose žurnaluose bendraautorė. Nuolat dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose kursuose, seminaruose ir konferencijose.

Brigita Vaigauskaitė – gydytoja akušerė ginekologė. 

2015 m. baigė Vilniaus Universiteto medicinos fakultetą. 2016 – 2019 m. dirbo VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoja, nuo 2019 m. dirba gydytoja akušere ginekologe. Pagrindinės domėjimosi ir darbo kryptys – vaisingumo sutrikimų diagnostika ir gydymas, vaisingumo išsaugojimas, pagalbinio apvaisinimo metodai, reprodukcinė endokrinologija, minimaliai invazyvi chirurgija ginekologijoje, nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra, didelės rizikos nėštumų stebėjimas ir gydymas.

Stažavosi Universitetinėse Vokietijos klinikose, tarptautiniuose minimaliai invazyvios chirurgijos stažuotėse Italijoje. Nuolat dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose kursuose, seminaruose ir konferencijose.

 Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos (ESHRE) narė.

Nuo 2019 m. yra VU Gyvybės mokslų centro doktorantė.

Agnė Bartulevičienė – gydytoja akušerė ginekologė 

2018 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2020–2022 m. dirbo VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoja; nuo 2022 m. dirba gydytoja akušere ginekologe. Domėjimosi sritys – nėščiųjų priežiūra, normalaus ir patologinio gimdymo priežiūra, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje. Nuolat dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose kursuose, seminaruose ir konferencijose.

Salomėja Burlingienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2016 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Nuo 2022 dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Nuolat dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose kursuose bei konferencijose.

Domėjimosi sritys – nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra, pogimdyminė depresija.

Paulina Blotnienė – gydytoja akušerė ginekologė.

2015 m. baigė medicinos studijas Vilniaus universiteto Medicinis fakultete. Nuo 2022 m. dirbo VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoja. Nuo 2023 m. dirba akušere ginekologe. Domėjimosi sritys – nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra, nėščiųjų ligos, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje. Tobulinasi Lietuvos ir tarptautiniuose akušerijos ir ginekologijos seminaruose, kursuose ir konferencijose.

Akvilė Gedminaitė – gydytoja akušerė ginekologė.

2019 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2022–2023 m. dirbo Vilniaus gimdymo namuose gydytoja asistente; nuo 2023 m. dirba gydytoja akušere ginekologe VUL Santaros klinikose. Domėjimosi sritys – nėščiųjų priežiūra, normalaus ir patologinio gimdymo priežiūra, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje. Tobulinasi Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose kursuose, seminaruose ir konferencijose.

Gerda Deveikienė – gydytoja akušerė ginekologė.

2019 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2022–2023 m. dirbo VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoja; nuo 2023 m. dirba gydytoja akušere ginekologe. Domėjimosi sritys – normalaus ir patologinio nėštumo ir gimdymo priežiūra, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje. Mokslinių straipsnių tarptautiniuose ir nacionaliniuose recenzuojamuose žurnaluose bendraautorė. Dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose seminaruose ir konferencijose.

Ernestas Frolovas – gydytojas akušeris ginekologas.

Akušerijos skyriuje dirba jauni medicinos gydytojai:

Povilas Varnelis, Saulė Starkauskaitė, Miglė Ladukienė, Monika Šiaudinytė, Elena Paškevičiūtė.

Nėščiąsias ir gimdyves bei sveikus naujagimius prižiūri 50 patyrusių akušerių. Akušerės lydi gimdyves visos kelionės į vaikelio gimimą metu, padeda gimdyvėms po gimdymo rūpintis savimi ir naujagimiu, konsultuoja žindymo klausimais. 

Psichologinę pagalbą moterims teikia skyriuje dirbanti medicinos psichologė Evelina Sabaitytė.

Nėštumo patologijos skyrius

Nėštumo patologijos skyriuje įrengtos 22 lovos, iš jų 8 skirtos dienos stacionaro paslaugoms. Iš bet kurio Lietuvos miesto atvykusios nėščiosios ambulatoriškai konsultuojamos, taip pat nėščios moterys ir gimdyvės guldomos į skyrių visą parą.

Skyriuje gydomos nėščios moterys:

  • esant komplikuotai nėštumo eigai (gresiantis nėštumo nutrūkimas, priešlaikinis gimdymas, nėščiųjų vėmimas, preeklampsija ir kt.);
  • sergančios bendrosiomis ligomis (sunkiomis kraujodaros sistemos, inkstų, širdies, kraujagyslių ir kt. ligomis);
  • esant vaisiaus būklės sutrikimams.
Skyriuje taikomi šiuolaikiniai diagnostikos, gydymo ir slaugos metodai. Esant indikacijoms, atliekamos Cezario pjūvio, gimdos kaklelio sutvirtinimo ir kitos operacijos. Vaisiaus būklė vertinama ultragarsiniu tyrimu, kardiotokografija, esant reikalui, taikoma magnetinio rezonanso tomografija, kompiuterinė tomografija.

Nėščiosioms teikiamos visų specialybių gydytojų konsultacijos siekiant visapusiškai ir individualiai įvertinti kiekvienos nėščiosios sveikatos problemas, vaisiaus augimo bei raidos ypatybes, numatoma tinkamiausia nėštumo ir gimdymo taktika.
Doc. dr. Dalia Laužikienė – skyriaus vedėja, gydytoja akušerė ginekologė. Nuo 1988 metų dirba gydytoja akušere ginekologe. 2005 metais Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Savaiminio persileidimo rizikos veiksniai“. Nuo 2013 m. dirba VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre Nėštumo patologijos skyriaus vedėja. Mokslinių straipsnių, pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose autorė ir bendraautorė. LR Sveikatos apsaugos ministerijos įvairių darbo grupių narė.

Domėjimosi sritis – nėštumo patologija, profilaktika akušerijoje ir ginekologijoje. Stažavos JAV, tobulinosi Danijoje, Italijoje, Prancūzijoje.

Lina Baranauskienė –  vyr.  akušerė - slaugos administratorė. 1989 metais baigė Panevėžio A. Domaševičiaus medicinos mokyklą ir įgijo akušerės profesinę kvalifikaciją. Nuo 1989 metų dirbo Vilniaus klinikinėje ligoninėje gimdymo skyriaus akušere, skaitė paskaitas slaugos studijų studentams praktinėse mokymo programose.  

Nuo 2013 metų kovo 1 d. dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre.  2008 metais M. Romerio universitete įgijo teisės bakalauro laipsnį, 2010 metais įgijo teisės magistro laipsnį konstitucinės teisės srityje.

Alma Vladišauskienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2002 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, 2007 metais baigė Vilniaus universiteto akušerijos ir  ginekologijos rezidentūros studijas. Iki 2013 metais dirbo Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje gydytoja akušere ginekologe ginekologijos, gimdymo ir nėštumo patologijos skyriuose. 2013 metais pradėjo dirbti VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Domėjimosi sritys – didelės rizikos nėštumai, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, akušerinės operacijos, konservatyvus ir minimaliai invazyvus gydymas ginekologijoje. Tobulinasi Lietuvos ir tarptautiniuose akušerijos ir ginekologijos  seminaruose, kursuose.
Lina Andrijauskienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2014 metais baigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakultetą. Dirbo VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoja, nuo 2018 metų – gydytoja akušere ginekologe. Stažavosi Madride. Domėjimosi sritys – normalūs ir patologiniai gimdymai, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje. Mergaičių ir moterų akademijos (MMA) valdybos narė, įkūrėja.
Greta Balčiūnienė - gydytoja akušerė ginekologė. 2014 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2015–2018 metais dirbo VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoja, nuo 2018 metų – gydytoja akušere ginekologe. Yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto KMI Akušerijos ir ginekologijos klinikos doktorantė. 

Kristina Norvilaitė – gydytoja akušerė ginekologė. 2016 metais baigė Vilniaus uiversiteto Medicinos fakultetą. Nuo 2018 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto KMI Akušerijos ir ginekologijos klinikose doktorantė. 

Evelina Sabaitytė – medicinos psichologė. 2016 metais baigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos psichologijos studijas, įgijo psichologijos bakalauro laipsnį, o 2018 metais – psichologijos magistro laipsnį. Teikia psichologinę pagalbą asmenims ir poroms, išgyvenančioms emocinius sunkumus nėštumo ar laikotarpiu po gimdymo, bandančioms susilaukti kūdikio.

 
 
 
Naujagimių skyrius

Naujagimių skyriuje yra 4 lovų intensyvios terapijos ir 6 lovų naujagimių patologijos poskyriai. Naujagimių skyriuje teikiamos antrinio ir tretinio lygio paslaugos. 

Tretinio lygio stacionarinė pagalba teikiama naujagimiams, kurių būklė yra sunki arba komplikuota, progresuojanti ir naujagimiui reikia atlikti daugiaprofilinį tyrimą, kai ligai ir būklei nustatyti bei gydyti reikia sudėtingų technologijų ir gydymo metodų, kai naujagimio gestacijos amžius yra 34 savaitės ir mažiau arba naujagimio svoris yra 1500 g ir mažiau.

Intensyvios terapijos poskyryje gydomiems naujagimiams taikomi šiuolaikiniai gyvybinių funkcijų monitoravimo metodai: pulsoksimetrija, elektrokardiograma, kvėpavimo dažnio, neinvazinio arterinio kraujo spaudimo ir temperatūros monitoravimas. Šis poskyris aprūpintas šiuolaikine įranga naujagimiui slaugyti ir gydyti:  inkubatoriais, šildomais reanimacijos staleliais, dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatais, sistemomis teigiamam slėgiui kvėpavimo takuose palaikyti (CPAP), monitoriais (EKG, kvėpavimo, neinvazinio kraujospūdžio, pulsoksimetrijos).

Naujagimių ligų diagnostikai taikomi tokie diagnostikos metodai: klinikinės fiziologijos (elektrokardiografija), laboratorinės diagnostikos (klinikinė, biochemijos, genetikos, mikrobiologijos, imunologijos, virusologijos), radiologijos (rentgenografija), echoskopija (vidaus organų, galvos smegenų, echokardioskopija, doplerinė echoskopija), kompiuterinė tomografija, magnetinio branduolinio rezonanso tomografija, atliekami akių dugno tyrimai.

Skyriuje gydomiems naujagimiams teikiamos gydytojų specialistų konsultacijos: vaikų neurologo, oftalmologo, vaikų kardiologo, vaikų chirurgo, kardiochirurgo, neurochirurgo, vaikų urologo, vaikų hematologo, genetiko. Įdiegti šiuolaikiniai naujagimių gydymo metodai: dirbtinė plaučių ventiliacija, teigiamas slėgis kvėpavimo takuose, surfaktanto instiliacija, infuzinė terapija, parenterinis maitinimas, kraujo ir jo komponentų infuzija, pakeičiamasis kraujo perpylimas.
Dr. Ingrida Pilypienė - skyriaus vedėja, gydytoja neonatologė. 1998–2013 metais dirbo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, 2004–2013 metais – VUL Santaros klinikų Centro filiale  Naujagimių skyriuje gydytoja neontologe. Nuo naujagimių padalinio įkūrimo 2013 metais dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre skyriaus vedėja - gydytoja neonatologe. Nuo 2011 metų dirba VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinikos asistente, nuo 2014 metų  - Akušerijos ir ginekologijos klinikos asistente, dėsto neonatologijos  kursą Medicinos fakulteto studentams ir gydytojams rezidentams. Yra Valstybinės teismo medicinos tarnybos  gydytoja ekspertė, gimdymo stacionarų darbuotojų mokymų  „Naujagimių gaivinimas” vedėja. 2012 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją. 
Prof. dr. Nijolė Drazdienė – vyr. specialistė neonatologijai, gydytoja neonatologėVilniaus universiteto Medicinos fakultete įgijo pediatrės specialybę. 1975–1982 metais dirbo gydytoja neonatologe. 1990–2007 metais vadovavo Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Naujagimių skyriui.  1994 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją. 2012 metais atliko habilitacijos procedūrą ir tapo profesore. LR Sveikatos apsaugos ministerijos neonatologijos specialistė konsultantė. Žurnalo „Lietuvos akušerija ir ginekologija“ redaktorė, žurnalų „Akušerijos ir ginekologijos ultragarsinė diagnostika“, „Pediatrija“, „Naujagimis” redakcinių kolegijų narė, žurnalo „Mažylis“ konsultantė.
 

Virginija Sungailienė - vyresnioji gydytoja neonatologė. Studijavo Vilniaus universiteto Medicinos fakultete ir įgijo pediatrijos specialybę. 1985-1986 metais atliko pediatrijos internatūrą Šiaulių respublikinėje ligoninėje. 1986-1989 metais dirbo Radviliškio rajoninėje ligoninėje, Akušerijos skyriuje neonatologe. Ilgametė (1989–2014 m.) Vaikų ligoninės, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo, Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus darbuotoja. Nuo 2014 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro Naujagimių skyriuje. 2014-2015 metais dirbo tarptautine perinatalinės priežiūros eksperte Uzbekistane vykdant UNICEF programą.
Aleksandra Strelan – vyr. slaugytoja-slaugos administratorėNaujagimių slaugytoja dirba nuo 1996 metų. Nuo 2000 metų Naujagimių intensyviosios terapijos slaugytoja. 2010 metais baigė Klaipėdos universitetą ir įgijo slaugos bakalauro laipsnį. Nuo 2013 metais Naujagimių skyriaus vyresnioji slaugos administratorė ir naujagimių intensyvios terapijos slaugytoja VUL SK Akušerijos ir ginekologijos centre.
Svetlana Dauengauer – Kirlienė - – gydytoja neonatologė, 2005 m. baigė Vilniaus  universiteto Medicinos fakultetą. 2014 metais įgijo vaikų ligų gydytojo ir naujagimių gydytojo kvalifikaciją. 2008 – 2014 metais dirbo Medicinos gydytoja - gydytoja asistente ir vaikų ligų gydytoja  Všį Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, Zarasų ligoninėje bei  Všį VUL Santaros klinikų filiale Vaikų ligoninėje. Nuo 2014 metais dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre Naujagimių skyriuje gydytoja neonatologe. Pagrindinės domėjimosi sritys - naujagimių patologinių būklių echoskopinė diagnostika, naujagimių intensyvioji terapija. Stažavosi Italijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje. 
Irina Busareva – gydytoja neonatologė. 1993 – 2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filiale Naujagimių skyriuje gydytoja neonatologe. Nuo 2013 metais dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja neonatologe.
Danutė Ališankienė – gydytoja neonatologė. 1995-2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filiale Naujagimių skyriuje gydytoja neonatologe. Nuo 2013 metais dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja neonatologe. 
 
Igna Matiejūnaitė – gydytoja neonatologė. 1997–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filiale Naujagimių skyriuje gydytoja neonatologe. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja neonatologe.
Jolita Kirvaitienė – gydytoja neonatologė. 1997–2004 metais dirbo  Kauno Krikščioniškuose gimdymo namuose gydytoja nenatologe.  2004–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filialo Naujagimių skyriuje gydytoja neonatologe. Nuo 2013 metų kovo 1 d. dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja neonatologe, nuo 2019 metų -  Naujagimių skyriaus kokybės vadybininke – gydytoja neonatologe. Yra neonatologijos asociacijos, Lietuvos pediatrų draugijos narė.
Aušra Černiūtė –  gydytoja neonatologėIki 2013 metų dirbo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytoja neonatologe. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja neonatologe. 
Honorata Prunskienė – gydytoja neonatologėGydytoja asistente dirba nuo 2008 metų. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja neonatologe. 
Violeta Gulbinienė - gydytoja neonatologė. 2008 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2017 metais baigė Vaikų ligų ir neonatologijos rezidentūrą. 2010-2013 metais dirbo jaunesniąja mokslo darbuotoja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikoje. 2013-2016 metais dirbo VUL Santaros kliikų filiale Vaikų ligoninėje projektų koordinatore, koordinavo Vaikų ligoninėje vykdomus biomedicininius tyrimus. Nuo 2015 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro Naujagimių skyriuje medicinos gydytoja, nuo 2017 metų – gydytoja neonatologe ir reanimacijos ir intensyvios terapijos gydytoja neonatologe. 2019 metais laimėjo VUL Santaros klinikų nominaciją „Kolektyvo atradimas“. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ginekologijos skyrius

Ginekologijos skyriuje visą parą kvalifikuotą pagalbą teikia gydytojai akušeriai ginekologai, anesteziologai ir bendrosios praktikos slaugytojos. Skyriuje gydomos pacientės, kurioms dėl lyties organų patologijos reikalingas chirurginis gydymas. Teikiamos ir planinės paslaugos ir skubi ginekologinė pagalba.

Skyriuje dirbantys gydytojai specializuojasi endoskopinės chirurgijos, uroginekologijos, onkoginekologijos srityse. Atliekamos sudėtingos onkoginekologinės operacijos: radikaliai šalinami pakitę organai, aplinkiniai audiniai bei sritiniai limfiniai mazgai. Pirmenybė teikiama minimaliai invazyviai chirurgijai. Skyriuje vis labiau įsitvirtina išplėstinės (kompleksinės) operacijos – operacijos, kurių metų kartu su gydytojais ginekologais (onkoginekologais) dalyvauja ir kitų sričių gydytojai chirurgai.

Operacijos metu taip pat gali būti atliekami įvairūs tyrimai: imama medžiaga citomorfologiniams tyrimams iš įvairių dubens ir pilvo ertmės vietų, atliekami skubūs histologiniai tyrimai bei sudėtingi, minimaliai invazyvūs ir kontroliuojami ultragarsu, neoperabilių navikų tyrimai. Neretai po operacijos reikalingas tolesnis chemoterapinis ar spindulinis gydymas, todėl šio skyriaus specialistai intensyviai bendradarbiauja su chemoterapeutais, radioterapeutais.

Jei dėl ligos išplitimo pradiniu gydymo etapu negalima atlikti radikalaus operacinio gydymo, taikomi konservatyvūs gydymo būdai. Dirbant kartu su kitų specialybių profesionalais tiksliai diagnozuojama piktybinė ginekologinė patologija, jos stadija, pacientėms suteikiama kvalifikuota daugiaprofilinė pagalba.

Ginekologijos skyriuje taip pat yra ir dienos chirurgijos stacionaras, kuriame atliekami ginekologiniai tyrimai, reikiamos diagnostinės ir chirurginės procedūros. Dienos chirurgijoje taikant šiuolaikinius, minimaliai invazinius gydymo metodus, pacientės dažniausiai jaučiasi gerai ir iš ligoninės išrašomos tą pačią dieną.

Gydymo paslaugos, teikiamos skyriuje ir dienos chirurgijos stacionare:

  • Laparoskopija.
  • Laparotomija.
  • Histeroskopija.
  • Tiriamos ir gydomos moterys, sergančios ūminiais ir lėtiniais gimdos ir jos priedų uždegimais.
  • Tiriamos ir gydomos moterys dėl mėnesinių ciklo sutrikimų, atliekama nevaisingumo diagnostika ir skiriamas atitinkamas gydymas.
  • Diagnozuojama ir gydoma ankstyvo nėštumo patologija.
  • Atliekama menopauzės problemų diagnostika ir skiriamas atitinkamas gydymas.
  • Tiriamos ir gydomos moterys dėl disfunkcinių kraujavimų.
  • Atliekama skausmų mažajame dubenyje diferencinė diagnostika.
  • Tiriamos ir gydomos moterys dėl uroginekologinės patologijos, atliekama šlapinimosi sutrikimų diagnostika ir korekcija.
  • Moterys konsultuojamos dėl lyties organų slinkimo problemų, taikomas operacinis gydymas, atliekamos plastinės tarpvietės ir makšties operacijos.
  • Onkologinių gimdos ir jos priedų susirgimų bei ikivėžinių pokyčių diagnostika ir operacinis gydymas.
  • Atliekamos gimdos ir jos priedų operacijos (miomos, cistos, negimdinis nėštumas, pūliniai dariniai ir kt.).
  • Konsultuojamos, tiriamos ir gydmos moterys, kurioms diagnozuoti ikivėžiniai gimdos kaklelio pakitimai ar gimdos kaklelio vėžio ankstyvos stadijos.
 Skyriaus gydytojai 

Dr. Vilius Rudaitis – skyriaus vedėjas, gydytojas akušeris ginekologas. Nuo 2003 metų dirba akušeriu ginekologu, onkoginekologu. Darbo patirtis: VUL SK II ginekologijos skyriuje – gydytoju akušeriu ginekologu, onkoginekologu ir skyriaus vedėju; Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Kompleksinio gydymo poskyryje prie Chirurgijos klinikos – gydytoju akušeriu ginekologu, onkoginekologu ir poskyrio vedėju. Nuo 2013 metų kovo 1 d. dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre Ginekologijos skyriaus vedėju. 2014 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją „Išplitusio kiaušidžių vėžio BRCA1/2 genų mutacijų įvairovė ir jų prognozinė reikšmė ligos berecidyviam ir bendrajam pacienčių išgyvenamumui“. Pagrindinės profesinio domėjimosi kryptys – moterų piktybinių ligų gydymas, minimaliai invazyvi chirurgija. Tobulinosi Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje. Onkologų ginekologų draugijos prezidentas.

Zita Kisielienė – vyresn. slaugytoja - slaugos administratorė. 1978 metais  baigė Vilniaus aukštesniąją medicinos mokyklą, pradėjo dirbti Vilniaus universitetinėje Vaikų ligoninėje medicinos seserimi. VUL Santaros klinikose dirbo nuo 1987 metų medicinos seserimi.  1992-2013 metais  dirbo VUL Santaros klinikų II ginekologijos skyriuje vyresn. slaugytoja - slaugos administratore. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre Ginekologijos skyriuje vyresn.slaugytoja - slaugos administratore.
Jūratė Brazauskienė – vyresnioji gydytoja akušerė ginekologė. Nuo 1986 metų dirba gydytoja akušere ginekologe VUL Santaros klinikų Ginekologijos skyriuje. Pagrindinės darbo kryptys – uroginekologija, endoskopinė chirurgija.  Stažavosi Italijoje, Latvijoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje.  
Dr. Rūta Kurtinaitienė – gydytoja akušerė ginekologė. Nuo 2005 metų dirba  VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. 2010 metais Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Gimdos kaklelio ryškių intraepitelinių pokyčių rizikos veiksniai ir diagnostikos metodai“. Mokslinės veiklos sritys – gimdos kaklelio patologija, molekuliniai gimdos kaklelio patologijos žymenys, nauji diagnostikos ir gydymo metodai, lazerių panaudojimas gydant gimdos kaklelio patologiją. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (LAGD) gimdos kaklelio patologijos ir kolposkopijos sekcijos valdybos narė. Stažavosi: Japonijoje, Suomijoje, Vengrijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Estijoje. 
Irena Kirilova – gydytoja akušerė ginekologė. 1983–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų  Centro filiale, I ginekologijos skyriuje gydytoja akušere ginekologe.  Nuo 2013 metų kovo 1 d. dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Atlieka tradicines ir minimaliai invazyvias ginekologines operacijas. Pagrindinės darbo kryptys – gimdos ir makšties iškritimo, moters dubens disfunkcijos, šlapimo nelaikymo gydymas, makšties ir tarpvietės plastinė rekonstrukcinė chirurgija. Nuolat dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuotuose seminaruose, mokslinėse-praktinėse konferencijose. Yra mokslinių pranešimų autorė ir bendraautorė. Stažavosi Vengrijos, Lenkijos, Švedijos klinikose. 
Docentas dr. Mindaugas Šilkūnas – gydytojas akušeris ginekologas. 1990–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filiale gydytoju akušeriu ginekologu, 2002–2005 metais vadovavo šios ligoninės Akušerijos - naujagimių skyriui. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoju akušeriu ginekologu. Nuo 1995 metų dirba VU Medicinos fakulteto Akušerijos ir ginekologijos klinikoje. 2007 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Bakterinės vaginozės ir vaisiaus kraujotakos ryšys“. Pagrindinė darbo kryptis – minimaliai invazyvi chirurgija ginekologijoje. Mokslinių straipsnių, vadovėlių, gydymo metodikų bei pranešimų nacionalinėse ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose autorius ir bendraautoris, gydytojų tobulinimosi kursų vadovas. Stažavo Lenkijos, Vengrijos, Austrijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Vokietijos universitetinėse klinikose. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos ir jos valdybos narys, Lietuvos akušerių ginekologų draugijos Vilniaus krašto pirmininkas. Onkologų ginekologų draugijos narys. Europos ginekologinės endoskopijos draugijos narys. LR Sveikatos apsaugos ministerijos įvairių darbo grupių narys.
Docentė dr. Daiva Bartkevičienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2000–2013 metais dirbo  VUL Santaros klinikų Centro filiale I ginekologijos skyriuje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe. 2006 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Bakterinės vaginozės, citokinų IL-1 ir IL-1ra reikšmė prognozuojant priešlaikinį gimdymą“.  Nuo 2007 metų dirba VU Medicinos fakultete Akušerijos ir ginekologijos klinikoje lektore, o nuo 2015 metų eina docentės pareigas. Pagrindinės darbo kryptys – endoskopinė chirurgija, ultragarsinė diagnostika, estetinė rekonstrukcinė ginekologija. Žurnalo „Sveikatos mokslai“ redakcinės kolegijos narė. Stažavosi Šveicarijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos (LEGA) įkūrėja ir prezidentė. Lietuvos gydytojų sąjungos narė (LGS). Lietuvos akušerių-ginekologų draugijos (LAGD) narė. Europos ginekologinės endoskopijos draugijos (ESGE) narė. Europos estetinės ginekologijos draugijos (ESAG) narė. Pasaulinės ultragarso akušerijoje ir ginekologijoje draugijos narė (ISUOG). Tarptautinės kiaušidžių auglių analizės grupės narė (IOTA).

Danuta Vasilevska – gydytoja akušerė ginekologė. 2005–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filialo I ginekologijos skyriuje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe. Profesinio domėjimosi sritys – endoskopinė chirurgija, operacinio gydymo ginekologijoje naujovės, ginekologinė endokrinologija. Stažavosi Lenkijos universitetinėse klinikose. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos narė.


Ieva Šiaudinytė – gydytoja akušerė ginekologė. 2014 metais baigė Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetą. Dirbo VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoja, 2018 metais baigė VU akušerijos - ginekologijos rezidentūrą ir pradėjo dirbti gydytoja akušere ginekologe. Mokslinių straipsnių autorė ir bendraautorė, dalyvauja mokslinėse – praktinėse konferencijose, stažavosi Slovėnijoje. Profesinio domėjimosi sritys – operacinė ginekologija, endoskopinė, minimaliai invazyvi chirurgija, endometriozė. Mergaičių ir moterų akademijos (MMA) narė ir jaunųjų LAGD valdybos narė.
Linas Andreika – gydytojas akušeris ginekologas. 2014 metais baigė Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetą, įgijo magistro laipsnį, medicinos gydytojo kvalifikaciją. Nuo 2017 metų rugsėjo mėnesio dirbo VUL Santaros klinikų  Akušerijos ir ginekologijos centre medicinos gydytoju. 2018 metais birželio mėnesį baigė VU akušerijos – ginekologijos rezidentūrą. Nuo 2018 metų liepos mėnesio dirba VUL Santaros klinikų Ginekologijos skyriuje gydytoju akušeriu ginekologu. Lietuvos akušerių – ginekologų draugijos (LAGD) narys, Lietuvos onkoginekologų draugijos narys. Nuolat dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje organizuotuose seminaruose, mokslinėse – praktinėse konferencijose. Pagrindinės profesinio domėjimosi kryptys: moterų piktybinių ligų gydymas, endometriozė, minimaliai invazyvi chirurgija, minimaliai invazinės operacinės metodikos, laparoskopija.

Dr. Diana Bužinskienė - gydytoja akušerė ginekologė. 2000 metais baigė Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetą (MF). 2005–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filialo Ginekologijos skyriuje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 metų kovo 1 d. dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe. 2015 metais Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją, tema „Nėščiųjų ir gimdyvių išangės ligų dažnis, rizikos veiksniai ir įtaka moters gyvenimo kokybei“. Nuo 2015 metų dirba VU MF Akušerijos ir ginekologijos klinikoje. Pagrindinė darbo kryptis – minimaliai invazinė chirurgija ginekologijoje. Profesinio domėjimosi sritys – ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, minimaliai invazinė chirurgija ginekologijoje, estetinė ginekologija. Konsultuoja ir gydo nėščiąsias ir ginekologinėmis ligomis sergančias pacientes. 







 
 
 
 
 
 
 
 
 
Perinatologijos koordinavimo centras

Perinatologijos koordinavimo centre konsultuojamos didelės rizikos nėščiosios iš Vilniaus ir Panevėžio kraštų, o esant vaisiaus patologijai – iš visos Lietuvos. Teikiamos ambulatorinės nėščiųjų sveikatos priežiūros paslaugos, pavyzdžiui, taikant ultragarsinį tyrimą modernia aparatūra matuojamos vaisiaus kūno dalys, vertinamas jų augimas, vaisiaus kvėpavimo judesiai, širdies veikla, placentos būklė, vaisiaus vandenų kiekis, vaisiaus ir placentos kraujotaka vertinama remiantis Doplerio efektu ir kt. 2017 metais  įsteigtas Vaisiaus medicinos kompetencijos centras.

 

Docentė dr. Audronė Arlauskienė – vyr. specialistė perinatologijai, gydytoja akušerė ginekologė. Baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1985 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją. Nuo 1995 metų dirba Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) Akušerijos ir ginekologijos klinikos docente. 2001–2007 metais – Lietuvos akušerių ginekologų draugijos prezidentė, Europos akušerių ginekologų asociacijos valdybos narė. Nuo 2007 metų Lietuvos akušerių ginekologų draugijos valdybos narė, mokslinio komiteto narė, žurnalo „Lietuvos akušerija ir ginekologija“ redakcinės kolegijos narė. ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology) – Tarptautinės ultragarso akušerijoje ir ginekologijoje draugijos narė. Nuo 2018 metų yra Ian Donald tarpuniversitetinės medicininio ultragarso mokyklos (Ian Donald School of Medical Ultrasound) direktorė Lietuvai.

Danutė Lištvanienė – vyresnioji ordinatorė, gydytoja akušerė ginekologė. Dirbo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Nėštumo patologijos skyriaus vedėja, Sveikatos apsaugos ministerijos konsultante akušere ginekologe. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe.
Rita Matulionytė – gydytoja akušerė ginekologė. Darbo stažas – 29 metai. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe. Konsultuoja nėščiąsias esant komplikuotiems ir rizikingiems nėštumams. Profesinio domėjimosi sritis – ultragarsiniai tyrimai, daugiavaisis nėštumas, vaisiaus raidos anomalijos.
Diana Petrauskienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2002–2013 m. dirbo VUL SK Centro filialo gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe. Profesinio domėjimosi sritys – operacinio gydymo naujovės, naujų nevaisingumo gydymo metodų pritaikymas.
Dr. Jelena Volochovič – vyresnioji gydytoja akušerė ginekologė. 2000 metais baigė Krokuvos Jogailaičių universiteto Medicinos fakultetą (Lenkija). 2004–2013 metais dirbo gydytoja akušere ginekologe VUL Santaros klinikų Centro filialo Akušerijos-naujagimių skyriuje. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų  Akušerijos ir ginekologijos centro vyr. gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2017 metų yra VUL Santaros klinikų Vaisiaus medicinos kompetencijos centro koordinatorė. 2010 metais  apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Moterų antropometrinių ir medžiagų apykaitos rodiklių pokyčių ilgalaikis ryšys su metabolinio sindromo rizika“. Profesinio domėjimosi sritys – didelės rizikos nėštumo priežiūra, perinatalinė medicina, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, medžiagų apykaitos ypatumai nėštumo metu, urgentinės būklės akušerijoje. Stažavosi Varšuvos, Gdansko vaisiaus medicinos centruose.
Dr. Gintautas Domža – gydytojas akušeris ginekologas. 2001 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2006–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filialo Akušerijos-naujagimių skyriuje gydytoju akušeriu ginekologu. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoju akušeriu ginekologu. 2011 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Žmogaus papilomos viruso infekcijos įtaka nėščiosios organizmo apsauginėms sistemoms“. Profesinio domėjimosi sritys – nėščiųjų cukrinis diabetes, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, didelės rizikos nėštumo priežiūra, minimaliai invazinė chirurgija, gimdos kaklelio patologija. Vilniaus universiteto akušerijos ir ginekologijos rezidentūros koordinatorius.
Aistė Adutavičienė – gydytoja akušerė ginekologė2012 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą.  Nuo 2015 metų dirbo VUL Santaros klinikų  Akušerijos ir ginekologijos centro medicinos gydytoja, nuo 2019 metų – gydytoja akušere ginekologe. Profesinio domėjimosi sritys – nėščiųjų priežiūra, normalaus ir patologinio gimdymo priežiūra, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje. Stažavosi Suomijoje, Meksikoje, JAV.
















 
 
 
 
 
 
 
Ginekologo konsultacijų kabinetas

Ginekologo konsultacijų kabinete teikiamos tretinio lygio ginekologinės konsultacijos. Konsultuojamos pacientės, kurioms įtariamos ar jau diagnozuotos įvairios ginekologinės ligos (su ar be lydinčios sisteminės patologijos). Nuo 2005 m. pradėtos mergaičių ir paauglių ginekologinės konsultacijos.

Skyriuje dirbantys specialistai

Eglė Miliuvienė – vyresnioji gydytoja akušerė ginekologė. 1988–1994 metais dirbo akušere ginekologe Kėdainių centrinėje ligoninėje ir Kauno P. Mažylio gimdymo namuose. 1995 metais baigė akušerijos ginekologijos–genetikos rezidentūrą Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete. 1995–1999 metais dirbo VUL Santaros klinikų Žmogaus genetikos centro  Prenatalinės diagnostikos padalinyje gydytoja genetike. Viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo atlikti invazines prenatalinės (vaisiaus ligų) diagnostikos procedūras. Nuo 1999 metų dirba VUL Santaros klinikų Ginekologo konsultacijų kabinete gydytoja akušere ginekologe.  
Dr. Gina Opolskienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2003 metų dirba VUL Santaros kloinikų Ginekologo konsultacijų kabinete gydytoja akušere ginekologe. Profesinio domėjimosi sritys – ultragarso taikymas akušerijoje ginekologijoje, ginekologiniai kraujavimai, menopauzės problemos, onkoginekologija, lytiniu keliu plintančios infekcijos. 2010 metais Lundo universitete Švedijoje apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją.
Prof. dr. Žana Bumbulienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2002 metais Varšuvos medicinos akademijoje apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Mergaičių menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys, atkreipiant ypatingą dėmesį į endokrininius sutrikimus“, tapo Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) Akušerijos ir ginekologijos klinikos lektore, nuo 2018 metų – profesore. Nuo 2005 metų konsultuoja mergaites ir moteris VUL Santaros klinikų Konsultacijų  poliklinikoje. 2007 metais išlaikė tarptautinį IFEPAG (angl. International fellowship on pediatric and adolescent gynecology) egzaminą ir tapo vaikų ir paauglių ginekologijos specialiste, tarptautinės federacijos nare. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (LAGD) valdybos narė, Vaikų ir paauglių ginekologijos sekcijos pirmininkė, Vilniaus medicinos draugijos valdybos narė. Išrinkta Europos vaikų ir paauglių ginekologijos asociacijos (EURAPAG) prezidente.
Dr. Vytautas Klimas – gydytojas akušeris ginekologas. 1981–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filialo gydytoju akušeriu ginekologu.  Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoju akušeriu ginekologu. Europos ginekologinės endokrinologijos ekspertas. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos valdybos narys, Nevaisingumo sekcijos vadovas.
Dr. Diana Bužinskienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2000 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2005–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filialo Ginekologijos skyriuje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 metų kovo 1 d. dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe. 2015 metais Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Nėščiųjų ir gimdyvių išangės ligų dažnis, rizikos veiksniai ir įtaka moters gyvenimo kokybei“. Pagrindinė darbo kryptis – minimaliai invazinė chirurgija ginekologijoje. Profesinio domėjimosi sritys – ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje, minimaliai invazinė chirurgija ginekologijoje, estetinė ginekologija.
Docentė dr. Daiva Bartkevičienė – gydytoja akušerė ginekologė. 2000–2013 metais dirbo VUL Santaros klinikų Centro filiale I ginekologijos skyriuje gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe. 2006 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Bakterinės vaginozės, citokinų IL-1 ir IL-1ra reikšmė prognozuojant priešlaikinį gimdymą". Nuo 2007 metų dirba VU Medicinos fakultete Akušerijos ir ginekologijos klinikoje lektore, o nuo 2015 metų eina docentės pareigas. Pagrindinės darbo kryptys – endoskopinė chirurgija, ultragarsinė diagnostika, estetinė rekonstrukcinė ginekologija. Žurnalo „Sveikatos mokslai" redakcinės kolegijos narė. Stažavosi Šveicarijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos (LEGA) įkūrėja ir prezidentė. Lietuvos gydytojų sąjungos narė (LGS). Lietuvos akušerių-ginekologų draugijos (LAGD) narė. Europos ginekologinės endoskopijos draugijos (ESGE) narė. Europos estetinės ginekologijos draugijos (ESAG) narė. Pasaulinės ultragarso akušerijoje ir ginekologijoje draugijos narė (ISUOG). Tarptautinės kiaušidžių auglių analizės grupės narė (IOTA).









 
 
 
 
 
Santaros vaisingumo centras
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos tapo pirmąja akademine ir valstybine įstaiga Lietuvoje, kuri po 2016 metų gruodžio mėnesio 20 d. priimto Lietuvos Respublikos Pagalbinio apvaisinimo įsakymo pradėjo veiklą pagal naują pagalbinio apvaisinimo ir lytinių ląstelių banko licenciją. Taip pat 2017 metais Vilniaus universiteto Santaros klinikos pirmosios šalyje įgijo teisę vykdyti embriono donorystės programą. Iki šiol tai yra daugiausiai pagalbinio apvaisinimo paslaugų atliekanti bei didžiausia vaisingumo sutrikimų gydymo įstaiga Lietuvoje. Visa veikla vykdoma vadovaujantis naujausiais mokslo įrodymais, geros klinikinės praktikos gairėmis, tarptautinėmis ir nacionalinėmis vaisingumo sutrikimų bei diagnostikos rekomendacijomis. Kiekvienu atveju tyrimų ir gydymo planas sudaromas, remiantis individualizuotos medicinos principais bei užmezgant bendradarbiavimu ir pasitikėjimu grįstą kontaktą su pacientais.
 
Santaros vaisingumo centras kartu su Vaisingumo technologijų ir lytinių ląstelių banko poskyriu teikia šiuolaikines vaisingumo sutrikimų diagnostikos, gydymo, vaisingumo išsaugojimo, lytinių ląstelių banko paslaugas, dalyvauja lytinių ląstelių (kartu ir įvežtinių) ir embriono donorystės programose. Pacientams atliekami laboratoriniai bei instrumentiniai tyrimai (bendrieji ir specialūs), diagnostinės operacijos, chirurginis nevaisingumo priežasčių šalinimas, taikomas medikamentinis gydymas ir pagalbinio apvaisinimo procedūros. Teikiant chirurgijos paslaugas, ypatingas dėmesys skiriamas reprodukcinę sveikatą tausojančiam operaciniam gydymui.

Pacientus konsultuoja daugiadalykė specialistų komanda, kartu tai yra pirmoji gydymo įstaiga Lietuvoje, kurioje įdiegtos specializuotos medicinos psichologo paslaugos vaisingumo sutrikimų turinčioms moterims, vyrams ir poroms.

Vaisingumo technologijų ir lytinių ląstelių banko poskyrio darbuotojai turi ilgametę patirtį, vystant įvairias kriobiologijos technologijas, todėl gali pasiūlyti tiek reprodukcinių audinių, tiek kiaušialąsčių, spermos ir embrionų šaldymo paslaugas. Onkologinių ir retų ligų atvejais užšaldyti paciento reprodukciniai audiniai, lytinės ląstelės ir sukurti embrionai trejus metus nemokamai saugomi lytinių ląstelių banke. Santaros vaisingumo centre onkologinėmis ir retomis ligomis sergantiems pacientams iš visos Lietuvos bei nevaisingiems asmenims, kuriems reikalinga gydytojo genetiko konsultacija, veikia vadinamasis „žaliasis koridorius“, tai yra greitesnis patekimas pas atitinkamus specialistus.

Bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Santaros klinikų Medicininės genetikos centro specialistais, atliekami molekuliniai genetiniai embriono, poros, donorų ir nėščiųjų tyrimai, embriono biopsija ir preimplantacinė genetinė diagnostika (PGD).

SANTAROS VAISINGUMO CENTRO REGISTRACIJOS TVARKA 

1. Registratūros tel. 861852320 852501717 (I–IV 7:00–18:00, V 7:00–16:00)
2. Registruojantis PIRMINEI konsultacijai – būtinas E027/a (siuntimas). Registruojamos tik MOTERYS. Į konsultaciją pora gali atvykti kartu, bet vyrui atskiro siuntimo nereikia. Registruojantis būtina pasakyti, ar kreipiatės pirmą kartą. Jeigu vizitas pakartotinis – būsite nukreipta į Vaisingumo centrą. Pirminiams vizitams registruojama kai/jei:
  • pirmą kartą kreipiamasi dėl nevaisingumo;
  • konsultacija dėl pakartotinių persileidimų;
  • dėl (naujos) pagalbinio apvaisinimo procedūros.
3. E027/a paskirtyje turi būti įrašytas vienas iš šių variantų:
  • ,,pagalbinio apvaisinimo procedūrai“;
  • ,,konsultacijai dėl vaisingumo išsaugojimo“ ;
  • ,,konsultacija dėl pakartotinių persileidimų‘‘.
4. Jeigu pacientė kreipiasi dėl vaisingumo išsaugojimo (pvz: onkologinės ligos atveju) – iškarto  bus nukreipta į Vaisingumo centrą – nes veikia ,,žaliasis koridorius‘‘ – jūs turite patekti nedelsiant. Būtinas E027/a (siuntimas), kuriame turi būti įrašyta  ,,Konsultacija dėl vaisingumo išsaugojimo‘‘.
5. Diagnozės pirminės konsultacijos registracijai: N97.0 N97.1  N97.2 N97.3  N97.4  N97.8 N97.9 ir N96.

Rimantas Gricius. Skyriaus vedėjas, gydytojas akušeris ginekologas. 1994 metais baigė Kauno medicinos akademijos Medicinos fakultetą,  2000 metais – akušerijos ir ginekologijos rezidentūrą Vilniaus universiteto (VU) Akušerijos ir ginekologijos klinikoje. 2000–2013 metais  dirbo Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje, nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikose. Nuo 2018 metų Santaros vaisingumo centro vadovas. Pagrindinės darbo kryptys: vaisingumo sutrikimų diagnostika ir gydymas, vaisingumo išsaugojimas, pagalbinio apvaisinimo metodai, reprodukcinė endokrinologija, minimaliai invazinė chirurgija ginekologijoje, ultragarsas akušerijoje ir ginekologijoje, kontracepcija, menopauzė. Stažavosi Prancūzijos, Belgijos klinikose. Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos (ESHRE) draugijos narys, Amerikos reprodukcinės medicinos (ASRM) draugijos narys, Europos kontracepcijos ir reprodukcinės sveikatos (ESC) draugijos narys, Tarptautinės ginekologinės endokrinologijos draugijos narys, Tarptautinės ultragarso akušerijoje ir ginekologijoje draugijos narys. Nuo 2019 metų yra VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Akušerijos ir ginekologijos centro doktorantas, rezidentų vadovas.

Dr. Andrė Amšiejienė. Gydytoja akušerė ginekologė. 2004 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 2012–2013 metais dirbo Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje, nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušere ginekologe. Nuo 2011 metų dirba Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Akušerijos ir ginekologijos klinikos asistente. Pagrindinės darbo sritys: vaisingumo sutrikimų diagnostika ir gydymas, pagalbinio apvaisinimo metodai, nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra. 2018 metais apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją „Lietuvos nevaisingų moterų populiacijos biologinių veiksnių daugiamatė analizė“.

Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos (ESHRE) draugijos narė.

Raminta Baušytė. Gydytoja akušerė ginekologė. 2013 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, 2017 metais – šio universiteto akušerijos ir ginekologijos specialybės rezidentūrą, nuo 2017 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre gydytoja akušere ginekologe. Pagrindinės darbo kryptys: vaisingumo sutrikimų diagnostika ir gydymas, vaisingumo išsaugojimas, pagalbinio apvaisinimo procedūros, reprodukcinė medicina, minimaliai invazinė chirurgija ginekologijoje. Stažavosi universitetinėse Vokietijos klinikose, tarptautiniuose minimaliai invazinės chirurgijos kursuose Italijoje. Skaito pranešimus nacionalinėse ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose, organizuoja mokslo renginius, dalyvauja Lietuvos ir tarptautinio bendradarbiavimo projektuose. Mokslinių straipsnių autorė ir bendraautorė, metodinių klinikinių rekomendacijų, knygos „Seksualumas ir onkologija“ bendraautorė. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos valdybos narė, Lietuvos akušerių ginekologų draugijos Nevaisingumo sekcijos valdybos narė, Lietuvos atstovė klinikiniais klausimais Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijoje (ESHRE), Lietuvos atstovė ESHRE Europos IVF - stebėsenos konsorciume (EIM), šalies ir tarptautinių akušerijos ir ginekologijos, reprodukcinės medicinos organizacijų narė, darbo grupių narė. Viena iš asociacijos „Mergaičių ir moterų akademija“ įkūrėjų ir narių. Nuo 2018 metų yra Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro doktorantė, nuo 2021 metų – Vilniaus universiteto dėstytoja.
Brigita Vaigauskaitė – Mažeikienė. Gydytoja akušerė ginekologė. 2015 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, 2019 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto akušerijos ir ginekologijos specialybės rezidentūrą. Nuo 2016 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro medicinos gydytoja, nuo 2019 metų –  gydytoja akušere ginekologe. Pagrindinės profesinio domėjimosi ir darbo kryptys: vaisingumo sutrikimų diagnostika ir gydymas, vaisingumo išsaugojimas, pagalbinio apvaisinimo metodai, reprodukcinė endokrinologija, minimaliai invazinė chirurgija ginekologijoje, nėščiųjų ir gimdyvių priežiūra, didelės rizikos nėštumų stebėjimas ir gydymas. Stažavosi universitetinėse Vokietijos klinikose, tarptautiniuose minimaliai invazinės chirurgijos kursuose Italijoje. Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos (ESHRE) draugijos narė, Lietuvos akušerių ginekologų draugijos narė. Viena iš asociacijos „Mergaičių ir moterų akademija“ įkūrėjų ir narių. Nuo 2019 metų yra Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro doktorantė.
Odeta Gabrėnaitė – Kazlauskienė. Gydytoja akušerė ginekologė. 1995 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, 2000 metais baigė akušerijos ir ginekologijos specialybės rezidentūrą Vilniaus universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinikoje. Nuo 2016 metų dirba VUL Santaros klinikų Vaisingumo centre konsultante gydytoja akušere ginekologe vaisingumo specialiste. Pagrindinės profesinio domėjimosi ir darbo sritys: vaisingumo sutrikimų diagnostika ir gydymas, pagalbinio apvaisinimo metodai, reprodukcinė medicina, ginekologinė endokrinologija, didelės rizikos nėščiųjų priežiūra ir gydymas, ultragarsas akušerijoje ir ginekologijoje. Stažavosi universitetinėse Estijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos vaisingumo klinikose. Yra Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos (ESHRE) bei Lietuvos akušerių ginekologų draugijų narė.

Dr. Viktorija Žitkutė. Gydytoja akušerė ginekologė.

2017 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, 2021 metais – akušerijos ir ginekologijos rezidentūrą (įgijo akušerės ginekologės licenciją).

2018–2022 metais – studijos doktorantūros programoje Graco medicinos universitete, Austrijoje. Įgytas medicinos mokslų daktaro straipsnis. Disertacijos tema “Reduction of ischemia/reperfusion injury and cold storage damage in experimental uterus transplantation” („Išemijos / reperfuzijos pažaidos ir šaltosios prezervacijos pažeidimo sumažinimas eksperimentiniame gimdos transplantacijos modelyje”).

Nuo 2017 metų dirba Vilniaus universiteto  ligoninės Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre.

Nuo 2021 metų dirba Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Akušerijos ir ginekologijos klinikos lektore. Pagrindinės darbo sritys: vaisingumo sutrikimų diagnostika ir gydymas, pagalbinio apvaisinimo metodai, reprodukcinė endokrinologija, minimaliai invazinė chirurgija ginekologijoje, ultragarsas akušerijoje ir ginekologijoje.

Daugelio mokslinių straipsnių autorė ir bendraautorė Lietuvos ir užsienio medicinos žurnaluose.

Lietuvos akušerių ginekologų draugijos narė, Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos (ESHRE) draugijos narė.
Evelina Sabaitytė. Medicinos psichologė. 2016 metais baigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos psichologijos studijas, įgijo psichologijos bakalauro laipsnį. 2018 metais LSMU įgijo psichologijos magistro laipsnį. Psichologiniais vaisingumo sutrikimų aspektais domisi nuo 2014 metų, kompetenciją kėlė psichoterapinio darbo su nevaisingumo problemomis mokymuose. Nuo 2018 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre. Domėjimosi sritys: psichosocialiniai ir psichoterapiniai porų (ne) vaisingumo, krizinių nėštumų, perinatalinių ir ankstyvųjų kūdikių netekčių bei vaisingumo išsaugojimo aspektai. Teikia psichologinę pagalbą asmenims ir poroms, nesėkmingai bandančioms susilaukti kūdikio, išgyvenančioms emocinius sunkumus nėštumo ar pogimdyviniu laikotarpiu, patyrus persileidimą ar kūdikio netektį.

Gintarė Naskauskienė. Gydytoja endokrinologė. Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų Endokrinologijos centro vyresnioji gydytoja endokrinologė. 1992 metais baigė Kauno medicinos akademiją, gydomosios medicinos specialybės kursą. Nuo 1995 metų dirba gydytoja endokrinologe. Nuo 2003 iki 2013 metų – VUL Santaros klinikų Centro filialo II endokrinologijos skyriaus vedėjo pavaduotoja. 1997 metais stažavosi Danijoje Steno diabeto centre. Nuo 2016 metų endokrinologė-konsultantė  Santaros vaisingumo centre.  Nuo 2013 metų – rezidentų vadovė VU MF Klinikinės medicinos institute, Vidaus ligų, Šeimos medicinos ir Onkologijos klinikoje. Nuo 2017 metų VU MF lektorė. Pagrindinės darbo kryptys: nėščiųjų, (gestaciniu) diabetu sergančių nėščiųjų, 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu ir kitomis endokrininėmis ligomis, priežiūra nėštumo bei gimdymo metu, cukrinio diabeto, skydliaukės, antinksčių, hipofizės ligų diagnostika ir gydymas, vaisingumo sutrikimų turinčių pacientų ištyrimas ir gydymas.

Europos, Lietuvos endokrinologų, Vilniaus endokrinologų draugijų narė. 

Dr. Albertas Čekauskas. Gydytojas urologas.  VUL Santaros klinikų Urologijos centro Urologijos skyriaus vedėjas. 2010 metais baigė rezidentūrą Vilniaus universiteto Medicinos fakultete; studijavo Vilniaus ir Kuopio (Suomija) universitetuose, 2013 m. apsigynė medicinos mokslų daktaro laipsnį Heidelbergo universiteto chirurgijos klinikoje (Vokietija), dalyvavo profesiniuose mokymuose Austrijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje. Pagrindinės darbo kryptys: laparoskopinė chirurgija urologijoje, inkstų, šlapimo pūslės piktybinių ligų operacinis gydymas, akmenligės bei urotelio navikų gydymas taikant endourologinius metodus, inkstų transplantacija, vaisingumo sutrikimų turinčių vyrų ištyrimas ir gydymas.

Lietuvos urologų draugijos valdybos narys, Lietuvos seksualinės medicinos draugijos, Europos urologų draugijos narys ir VUL Santaros klinikų vėžio koordinavimo grupės narys.

Ieva Narušienė. Slaugos koordinatorė, operacinės slaugytoja. 2010 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, įgijo slaugos bakalauro laipsnį, 2017 metais – Vilniaus universitete įgijo slaugos magistro laipsnį. Nuo 2013 metų dirba VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro operacinės slaugytoja, nuo 2016 metų – Santaros vaisingumo centro slaugos koordinatore. Stažavosi Danijoje ir Latvijoje. Profesinio domėjimosi kryptys: slauga prieš ir po pagalbinio apvaisinimo procedūrų, slauga po cezario pjūvio operacijos, akušerijos bei reprodukcinės medicinos naujovės.

Lietuvos operacinės slaugytojų draugijos narė.

Arūnė Abromikaitė. Operacinės slaugytoja. Baigė Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakultetą, įgijo bendrosios praktikos slaugytojos kvalifikaciją. 2015 metais baigė Mykolo Romerio universiteto politikos ir vadybos fakultetą, įgijo viešojo administravimo magistro laipsnį (specializacija – sveikatos apsaugos įstaigų administravimas). Yra įgijusi operacinės slaugytojos, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos specializacijas.

Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos (ESHRE) draugijos narė. Profesinio domėjimosi sritys: vaisingumo sutrikimai, operacinė pacientų slauga, sveikatos apsaugos įstaigų administravimas.

Laura Matonytė. Operacinės slaugytoja. 2017 metais įgijo bendrosios praktikos slaugos profesinį bakalauro laipsnį. 2020 metais Klaipėdos universitete įgijo universitetinį slaugos bakalauro laipsnį. Nuo 2017 metų dirba VUL Santaros klinikų Santaros vaisingumo centre. 2022 metais baigė operacinės slaugytojos specializaciją. Profesinio domėjimosi sritys: vaisingumo sutrikimai, priešoperacinė ir pooperacinė pacientų slauga, pacientų konsultavimas pagalbinio apvaisinimo klausimais.

Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos (ESHRE) draugijos narė.

Beata Kovalevska. Bendrosios praktikos slaugytoja. 2017 metais baigė Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakultetą, įgijo bendrosios praktikos slaugos profesinį bakalaurą. 2020 metais LSMU įgijo bendrosios praktikos slaugos universitetinį bakalaurą. 2022 metais VU įgijo išplėstinės praktikos slaugos, anestezijos ir intensyviosios terapijos specializacijos magistro laipsnį. Nuo 2022 metų Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakulteto baigiamųjų bakalauro darbų vadovė. Nuo 2017 metų dirba vaisingumo srityje. Profesinio domėjimosi sritys: vaisingumo sutrikimai, slauga pagalbinio apvaisinimo procedūrų metu, reprodukcinė sveikata.

Lietuvos išplėstinės slaugos praktikos asociacijos narė.

VAISINGUMO TECHNOLOGIJŲ IR LYTINIŲ LĄSTELIŲ BANKO POSKYRYJE DIRBANTYS SPECIALISTAI

Dr. Aušra Stumbrytė – Kaminskienė. Embriologė - medicinos biologė. 2010 metais baigė molekulinės biologijos bakalauro studijas, 2012 metais – genetikos magistro studijas Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete. 2018 metais apgynė biologijos mokslų daktaro disertaciją. Embriologo kvalifikaciją įgijo praktinių kursų (Rytų Talino Centrinės ligoninės Moterų klinikoje) metu bei tarptautinėse konferencijose ir seminaruose. Nuo 2016 metų dirba Santaros vaisingumo centre Vaisingumo technologijų ir lytinių ląstelių banko poskyryje. Profesinio domėjimosi sritys: pagalbinio apvaisinimo, onkologinių pacientų vaisingumo išsaugojimo (lytinių ląstelių, embrionų ir reprodukcinių audinių šaldymo) technologijos, embrionų biopsijos genetiniam ištyrimui. Stažavosi Tarptautiniame vėžio tyrimų centro biobanke Lione (Prancūzija).

Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos narė.

Giedrė Narkienė. Embriologė – medicinos biologė. 2019 metais Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre įgijo genetikos bakalauro laipsnį. 2021 metais Vilniaus universiteto Medicinos fakultete apsigynė medicinos biologijos magistrą. Vaisingumo technologijų ir lytinių ląstelių banko poskyryje dirba nuo 2018 metų. Profesinio domėjimosi sritys: lytinių ląstelių ir embrionų šaldymas, embrionų biopsija genetiniam ištyrimui.

Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos bei Lietuvos laboratorinės medicinos draugijos narė.

Dr. Sandra Baronaitė. Embriologė – medicinos biologė. 2007 metais įgijo chemijos bakalauro laipsnį. 2009 metais apgynė chemijos magistro laipsnį. 2018 metais VU Gyvybės mokslų centre apgynė  biochemijos mokslų krypties daktaro laipsnį. 2015–2017 metais Vilniaus Universiteto gyvybės mokslų centro biochemijos instituto ląstelės molekulinės biologijos skyriaus jaunesnioji tyrėja, mokslo darbuotoja. Profesinio domėjimosi sritys: pagalbinio apvaisinimo technologijos, žmogaus lytinių ląstelių ir embrionų vitrifikacija, reprodukcinių audinių išsaugojimas ir šaldymas, andrologija, kamieninių ląstelių tyrimai, proteomika. Pasaulinių ir tarptautinių stendinių pranešimų autorė ir bendraautorė, mokslinių straipsnių bendraautorė.

Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos narė (ESHRE), Lietuvos biochemikų draugijos narė, Lietuvos kamieninių ląstelių tyrėjų asociacijos narė.

Gerda Poškienė. Embriologė – medicinos biologė. 2019 metais Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre baigė molekulinės biologijos bakalauro studijas. Vilniaus Gedimino technikos universitete Fundamentinių mokslų fakultete  įgytas Nanobiotechnologijų magistro laipsnis. Vaisingumo technologijų ir lytinių ląstelių banko poskyryje dirba nuo 2020 metų. Profesinio domėjimosi sritys: pagalbinis apvaisinimas, lytinių ląstelių ir embrionų šaldymas, kiaušialąsčių morfologijos įtaka apvaisinimo procesams. Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos narė.



Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-09
Į viršų