Kas mes esame?

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų medicininės reabilitacijos paslaugas vaikams teikia trys padaliniai:

- Vaikų ambulatorinės reabilitacijos skyrius (Santariškių g. 7)
- Vaikų stacionarinės reabilitacijos skyrius (Santariškių g. 7)
- Vaikų reabilitacijos skyrius Druskininkų „Saulutė“ (Vytauto g. 2)


Centro vadovas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas prof. dr. Juozas Raistenskis 

KĄ SIŪLOME PACIENTAMS
Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centre teikiamų paslaugų organizavimo schema:
Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centre yra teikiamos paslaugos:
 

I. Teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos:

1. Pradinė medicininė reabilitacija. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijos ir procedūros ambulatoriškai besikreipiantiems pacientams (vaikams iki 18 metų ir suaugusiesiems) bei ligoninės skyriuose besigydantiems pacientams.

Ambulatoriškai besilankantys pacientai turi turėti šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimą. Neturint siuntimo gali būti teikiamos mokamos paslaugos. Konsultuojami vaikai, atsiųsti  iš Vaikų skausmo klinikos. Taip pat Fizinės medicinos ir reabilitacijos centras sudaro sutartis su sporto mokyklomis dėl reabilitacijos paslaugų teikimo jauniesiems sportininkams.

Pradinės medicininės reabilitacijos paslaugos teikiamos visuose Vaikų ligoninės skyriuose. Dažniausiai FMR gydytojo konsultacijos bei procedūros yra skiriamos vaikų ortopedijos, traumatologijos, onkohematologijos, neurologijos ir kitų skyrių pacientams. Acheno miesto bendruomenės lėšomis 2014 m. Vaikų onkohematologijos centre buvo įrengtos atskiros patalpos, skirtos reabilitacijos procedūroms: kineziterapijos salė, ergoterapijos kabinetas, masažo kabinetai, patalpa virtualiems žaidimams.

Pagal poreikį dirbama su paliatyvios slaugos pacientais. Stebint teigiamai būklės dinamikai, pacientai perkeliami į Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių reabilitacijai.

2.   Stacionarinė medicininė reabilitacija:

 • Reabilitacija II ir pakartotinė reabilitacija II gali būti teikiama VULSK Vaikų stacionarinės reabilitacijos skyriuje arba Druskininkų „Saulutėje“.
 • Reabilitacija III ir pakartotinė reabilitacija III – paslauga teikiama tik Vaikų stacionarinės reabilitacijos skyriuje.
 • Palaikomoji reabilitacija – paslauga teikiama tik Druskininkų „Saulutėje“.

Reabilitacijos trukmė, priklausomai nuo biopsichosocialinių funkcijų sutrikimo lygmens, trunka nuo 16 iki 100 lovadienių.

3. Ambulatorinė medicininė reabilitacija:

 • Teikiamos ambulatorinės reabilitacijos II paslaugos. Reabilitacijos trukmė 16 apsilankymų. Gali būti teikiama VULSK Vaikų stacionarinės reabilitacijos skyriuje arba Druskininkų „Saulutėje“.

II. Vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija III

Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centro padalinyje Druskininkų „Saulutė“ nuo 2013 metų buvo pradėtos teikti vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos III paslaugos. Paslaugų poreikis yra didelis, todėl pacientų skaičius per metus sparčiai išaugo ir kasmet pacientų, kuriems teikiama ši paslauga, skaičius didėja.

Ankstyvoji reabilitacija – kompleksinė pagalba vaiką su psichologinės ir socialinės raidos sutrikimais auginančiai šeimai teikiama norint sumažinti vaiko neįgalumą ir pagelbėti vaikui integruotis į visuomenę.

Ankstyvosios reabilitacijos paslaugas teikia specialistų komanda: gydytojas, medicinos psichologas, klinikinis logopedas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, specialusis pedagogas, socialinis darbuotojas. Jei dirbant su vaiku paaiškėja, kad reikia kitų specialistų konsultacijos, gydymosi laikotarpiu pacientą konsultuoja iš Vaikų ligoninės Vilniuje atvykstantys gydytojai specialistai.

Ankstyvosios reabilitacijos specialistų komanda gali nustatyti ir diagnozuoti esamą vaiko raidos sutrikimą, padėti šeimai išmokti raidą stimuliuojančių būdų ir metodų, suteikti psichologinę ir psichoterapinę pagalbą šeimai.

Vaikai gali turėti įvairių raidos sutrikimų: cerebrinį paralyžių, protinį atsilikimą, autizmą, kalbos, regos ir klausos bei kitų sutrikimų, dėl kurių pažeidžiami vaiko judesiai, suvokimas, bendravimas. Laiku pradėjus teikti profesionalią pagalbą - žalą vaiko psichologinei ir emocinei raidai galima stipriai sumažinti.

Ambulatorinės bei stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos teikiamos pacientams šių ligų profilių:
 • Nervų sistemos ligų.
 • Judamojo – atramos aparato pažeidimų.
 • Kvėpavimo sistemos ligų.
 • Psichikos ir elgesio sutrikimų.
 • Vaikų kraujo ir limfos ligų.
 • Virškinimo ligų.
 • Kraujotakos sistemos ligų.
 • Ausų, nosies, gerklės ligų.
 • Odos ligų.
 • Endokrininių ligų.
 • Inkstų ligų.
 • Akių ligų.

Medicininės reabilitacijos paslaugas teikia plati kvalifikuotų specialistų komanda: FMR gydytojas, kineziterapeutas, kineziterapeuto padėjėjas, ergoterapeutas, medicinos psichologas, klinikinis logopedas, socialinis darbuotojas, masažo specialistas, FMR slaugytojas, slaugytojo padėjėjas. Konsultuoja įvairių specialybių gydytojai konsultantai: neurologai, neurochirurgai, ortopedai-traumatologai, dietologai, pediatrai ir kt. Reabilitacijos metu parenkamos ir pritaikomos techninės pagalbos priemonės. Į reabilitacijos procesą aktyviai įtraukiami patys pacientai ir jų šeimos nariai.

Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centre nuolat yra išbandoma bei įsigyjama nauja medicininės reabilitacijos įranga: Nuo 2015 metų pabaigos atliekamas testavimas su DIERS Formetric 3D/4D sistema. Naudojamas izokinetinis dinamometras „Biodex Multi-Joint System – PRO4“, naudojama BIODEX pusiausvyros sistema, kurios pagalba atliekamas ne tik asmens pusiausvyros įvertinimas, kritimo rizikos prevencija, bet ir apatinių galūnių nervų bei raumenų valdymo treniravimas, ėjimo treniruoklis „EIK“, kompiuterizuota eisenos vertinimo ir treniravimo sistema ,,Zebris“ (Zebris medical),,REDCORD“ įrangasėkmingai naudojami šiuolaikiški neuroortopediniai reabilitaciniai kostiumai „Atlant“. Įrengta inovatyvi 3D judesio analizės laboratorija, kurioje naudojamos judesių, atramos reakcijos jėgos ir elektromiografijos (EMG) registravimo sistemos, Therasuit kostiumas padeda pacientui pagerinti pusiausvyrą ir koordinaciją, šio kostiumo pagalba vaiko smegenys mokosi taisyklingo judesio, stimuliuojama vaiko sensorika, propriorecepcija ir vestibuliarinis aparatas.

Teikiant medicininės reabilitacijos paslaugas centre yra užtikrinamas vaikų ugdymo procesas.

Pacientai priimami su siuntimais arba teikiamos mokamos paslaugos.

 

KĄ SIŪLOME MEDIKŲ BENDRUOMENEI
VUL Santaros klinikų Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centre (VUL Santaros klinikų VFMRC) dirbantis akademinis personalas vykdo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokymo programas vientisųjų studijų medicinos programos studentams, bakalauro studijų kineziterapijos, ergoterapijos programų studentams, magistrantūros studijų reabilitacijos programos studentams.

VUL Santaros klinikų VFMRC yra VU MF Fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūros mokymo bazė, ruošianti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojus.

Centre rengiami sveikatos priežiūros specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursai.

Centro darbuotojai aktyviai dalyvauja Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų draugijos, kineziterapeutų draugijos bei ergoterapeutų draugijos veiklose.

VUL Santaros klinikų  VFMRC darbuotojai dalyvauja Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamos darbo grupės veikloje, susijusioje su medicininės reabilitacijos teisės aktų rengimu. 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-14
Į viršų