Kas mes esame
Kraujagyslių rekonstrukcinės ir endovaskulinės chirurgijos centras buvo įkurtas 2006 m. lapkričio 2 d., sujungus Kraujagyslių chirurgijos skyrių ir Konsultacinį kraujagyslių chirurgo kabinetą, kurie iki tol priklausė Pilvo chirurgijos centrui. Centro direktoriumi buvo išrinktas doc. Gintaris Vilkevičius, o nuo 2015 m. iki 2019 m. centro vadovu buvo dr. Nerijus Misonis.
 
Centras, remdamasis Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos įstatais, suformavo pagrindinius savo veiklos uždavinius: teikti Lietuvos Respublikos gyventojams kvalifikuotą medicinos pagalbą angiologijos, endovaskulinės ir kraujagyslių chirurgijos srityse, dalyvauti rengiant ir tobulinant medicinos ir kitus specialistus, sukurti klinikinę bazę Vilniaus universiteto ir kitų medicinos profilio mokymo įstaigų studentams bei gydytojams rezidentams, atvykusiems specializuotis, klausytojams, dirbti mokslo darbą, aprobuoti ir taikyti mokslo pasiekimus medicinos praktikoje, rengti ir vykdyti priemones gyventojų sergamumui ir mirtingumui mažinti, rengti sveikatos priežiūros taisykles ir standartus visiems asmens sveikatos priežiūros lygiams pagal kompetenciją angiologijos, endovaskulinės ir kraujagyslių chirurgijos srityje, rengti ir dalyvauti sveikatos priežiūros programose pagal savo kompetenciją. 

Kraujagyslių rekonstrukcinės ir endovaskulinės chirurgijos centras yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos mokomoji bazė, kurioje vykdomas klinikinis, mokslinis ir pedagoginis darbas.
Kuo esame ypatingi

Centre teikiama aukščiausios kvalifikacijos pagalba pacientams, sergantiems kraujagyslių ligomis. Tarpdisciplininis bendradarbiavimas leidžia priimti novatoriškus gydymo sprendimus esant retoms ir komplikuotoms ligoms. 

Tai vienintelis centras Baltijos šalyse, kuriame kvalifikuotai diagnozuojami, gydomi bei stebimi įgimtomis kraujagyslių anomalijomis sergantys pacientai, bendradarbiaujama su kitų šalių specialistais, o gydymo rezultatai pripažinti tarptautiniu lygiu. 

Centro kraujagyslių chirurgai ir intervenciniai kardiologai yra organų transplantacijos komandos dalis. 

Čia taikomas trofinių opų gydymas atitinka Europos žaizdų gydymo asociacijos standartus. 

Teikiama skubi pagalba diagnozuojant ir gydant ūmines kraujagyslių ligas pacientams visame Vilniaus regione. Centro kraujagyslių chirurgai kviečiami konsultuoti bei operuoti į kitas regiono ligonines.

Ką siūlome pacientams

Centre suteikiamas visapusis neinvazinis bei invazinis ištyrimas ir gydymas pacientams, sergantiems: 

 •     periferinių arterijų ateroskleroze, esant protarpiniam šlubumui, skausmams ramybėje ar gangrenai;
 •     diabetine pėda, esant diabetinei angiopatijai;
 •     miego ir slankstelinių arterijų patologija;
 •     žarnyną ir vidaus organus maitinančių kraujagyslių ligomis;
 •     pilvinės ir krūtininės aortos aneurizmomis;
 •     periferinių bei žarnyno arterijų aneurizmomis;
 •     aortos sienelės atsisluoksniavimu (disekacija);
 •     lėtiniu veniniu nepakankamumu, esant poodinių venų išsiplėtimui, trofinėms opoms;
 •     ūmine giliųjų venų tromboze ar esant komplikacijoms po buvusios giliųjų venų trombozės;
 •   įgimtomis ir įgytomis kraujagyslių anomalijomis, kraujagyslių ar į stambiąsias kraujagysles įaugusiais navikais. 

Kvalifikuoti centro gydytojai atlieka pažangias minimaliai invazyvias endovaskulines bei klasikines atviras operacijas:

 •     periferinių, žarnyno arterijų rekonstrukcines;
 •     miego arterijų patologijos, aortos patologijos;
 •     išsiplėtusių paviršinių venų šalinimo;
 •     įgimtų ir įgytų kraujagyslių anomalijų šalinimo;
 •     kraujagyslių ar su jomis susijusių navikų šalinimo;
 •     kateterizacinė trombolizė;
 • esant ūminei giliųjų venų, kraujagyslinių šuntų trombozei, formuojamos arterioveninės fistulės hemodializėms, implantuojami centrinių venų kateteriai ilgalaikei chemoterapijai ar parenteriniam maitinimui.
Diagnozavus toli pažengusią ligą ir nesant galimybių pagerinti paciento būklės operaciniu būdu, centro gydytojai parenka optimalų medikamentinį gydymą.
Ką siūlome medikų bendruomenei

Kraujagyslių rekonstrukcinės ir endovaskulinės chirurgijos centras yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos mokomoji bazė. Centro gydytojai veda teorinius užsiėmimus medicinos studentams, įvairių specialybių gydytojams rezidentams, rengia kraujagyslių chirurgijos rezidentus savarankiškam klinikiniam darbui. Centre nuolat tobulinasi šalies kraujagyslių chirurgai.

Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-16
Į viršų