Įgimtų kraujagyslinių anomalijų kompetencijos centre (KC) diagnozuojama ir gydoma:  

  • Įgimtos kraujagyslių malformacijos: arterinės, arterioveninės,  veninės, limfinės, kapiliarinės, įvairios mišrios jų formos, vadinamieji Klippel-Trenaunay, Klippel-Trenaunay-Weber sindromai, įvairios sudėtingos   sindrominės formos, Milroy liga, kapiliarinės malformacijos.
  • Kraujagyslių augliai: hemangiomos, retos jų formos ir kiti reti įgimti kraujagyslių augliai.
  • Įgimtos didžiųjų arterijų ir venų anomalijos, aortos, tuščiosios venos,  Marfano sindromas ir kiti.

Ištyrimui, diagnostikai taikomi naujausi ir pažangiausi tyrimo metodai, kai kurie iš jų yra atliekami tik nedaugelyje pasaulio klinikų. Tai TPPS, DCE-MRI, taip pat intervencinė ir KT angiografijos, ultragarsiniai tyrimai, genetiniai tyrimai ir kiti, jei reikalingi patologijai įvertinti.  

Gydymo taktika ir metodai parenkami kiekvienam pacientui individualiai pagal patologijos pobūdį, lokalizaciją, išplitimą, simptomatiką ir anomalijos hemodinaminį aktyvumą. Įgimtų kraujagyslių anomalijų KC atliekamos sudėtingos chirurginės operacijos,  taikomi endovaskuliniai metodai, esant sudėtingoms anomalijoms,  kombinuojamas endovaskulinis gydymas kartu su chirurginiu, atliekama lazerio terapija.  

Teikiamos kvalifikuotos gydytojų specialistų konsultacijos: kraujagyslių chirurgų, vaikų chirurgų, dermatologų, ortopedų, genetikų, neurochirurgų, veido-žandikaulio chirurgų, plastikos, pilvo chirurgų, radiologų, kardiologų, patologų, kardiochirurgų, urologų, krūtinės chirurgų, okulistų, otorinolaringologų, hematologų, akušerių- ginekologų, neonatologų, reabilitologų. Taip pat teikiama psichologinė pagalba, konsultavimas, emocinės krizės įveikimas, palaikomoji terapija, socialinio darbuotojo pagalba.  Pacientai kompetencijos centre yra konsultuojami, gydomi ir nuolat stebimi po gydymo.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-08-14
Į viršų