Kas mes esame
VUL Santaros klinikų Dermatovenerologijos centras yra didžiausias ir pažangiausias specializuotas antrinio ir tretinio lygio dermatovenerologijos paslaugas teikiantis centras Lietuvoje, kuriame tiriamos ir gydomos odos, odos priedų, gleivinių ligos bei lytiškai plintančios infekcijos. Čia teikiama aukščiausio lygio dermatovenerologinė pagalba šalies ir užsienio pacientams, vykdoma mokslinė ir pedagoginė veikla. Centre pacientai konsultuojami ir gydomi konsultacijų skyriaus poliklinikoje, dermatoonkologijos ir melanomos centre, stacionare bei dienos stacionare. Kasmet į centrą kreipiasi daugiau nei 25 000 pacientų iš visos Lietuvos.
Kuo esame ypatingi

Dermatovenerologijos centre teikiamos pažangiausios tarptautinius standartus atitinkančios paslaugos: atliekamos kompleksinės diagnostinės procedūros ir skiriamas specifinis gydymas, pvz., biologine terapija, fototerapija, fotochemoterapija (PUVA), fotodinamine terapija, lazerioterapija, krioterapija ir kt.

Ankstyvai odos ir jos priedų ligų diagnostikai pasitelkiama ne tik ilgametė centre dirbančių specialistų patirtis, bet ir moderniausia įranga, kaip diagnostinė sistema FotoFinder. Šis pažangiausiose pasaulio klinikose naudojamas skaitmeninis videodermatoskopas užtikrina tikslią neinvazinę apgamų, odos pigmentinių ir nepigmentinių darinių, odos vėžio ir odos priedų ligų diagnostiką. Įrenginyje veikianti inovatyvi daugiafunkcinė dirbtinio intelekto technologija suteikia galimybę atlikti ne tik atskirų odos darinių skaitmeninę dermatoskopiją, tačiau ir sudaryti viso kūno odos žemėlapį, įvertinti ir diagnozuoti įvairias odos ligas. Įdiegta plaukų diagnostinė vizualizavimo sistema leidžia nustatyti įvairias plaukų ligas bei išsamiai įvertinti ilgalaikį gydymo efektyvumą.

Dermatoonkologijos ir melanomos centro misija yra užkirsti kelią odos piktybinei melanomai ir kitiems piktybiniams odos navikams, didelį dėmesį skiriant ne tik jų efektyviam gydymui, bet ir ankstyvai diagnostikai. Besikreipiantiems  pacientams atliekami profilaktiniai ir tiksliniai odos darinių patikrinimai. Įtariant odos onkologinį susirgimą, taikomas išsamus ištyrimas, o pasitvirtinus įtariamai diagnozei – gydymas, kuris neretai būna daugiaetapis ir kombinuotas. Centre dirba onkologijos srityje besispecializuojantys gydytojai dermatologai ir chirurgai, kurie geba sėkmingai atlikti įvairias minimaliai invazyvias procedūras, mažesnės ar didesnės apimties chirurgines operacijas –  nuo nedidelių apgamų pašalinimo iki sudėtingų veido sričių navikų chirurginio gydymo bei antrinių defektų rekonstrukcijų. Efektyvų sudėtingų atvejų valdymą užtikrina multidisciplininė komanda, kurią papildo gydytojai radiologai bei chemoterapeutai. Pacientų, kuriems buvo diagnozuotas odos vėžys, tolimesnė priežiūra vykdoma taikant ilgalaikę onkodermatologinių pacientų dispanserizavimo (stebėjimo) sistemą: skirtingais laiko intervalais atliekami dėl melanomos ar odos vėžio operuotų asmenų odos profilaktiniai patikrinimai.

Būdami universitetinės ligoninės padalinio darbuotojais, Dermatovenerologijos centro gydytojai nuolat tobulina savo profesinę kvalifikaciją bei įgūdžius,  dalyvauja naujų vaistų ir informacinių technologijų klinikiniuose tyrimuose, biomedicininių tyrimų ir medicinos inovacijų vystyme, Lietuvos dermatovenerologų, Baltijos šalių, Europos dermatologų ir venerologų draugijų veikloje, vyksta stažuotis ir yra lektoriai pasauliniuose kongresuose ir konferencijose. Centro specialistai kasmet organizuoja bei dalyvauja kampanijose, skirtose pasaulinei žvynelinės dienai ir odos vėžio prevencijai, rengia paskaitas ir odos patikras visuomenei. Centre įsteigtas projektas „Odos akademija“ pacientams bei jų artimiesiems. Daugiau informacijos: www.odosakademija.lt

Ką siūlome pacientams

Dermatovenerologijos centre teikiamos aukščiausio lygio dermatovenerologijos paslaugos.
Tiriame ir gydome:

  • visas odos, odos priedų (plaukų, nagų, liaukų) ir gleivinių ligas;
  • ikivėžinius, vėžinius odos susirgimus ir odos melanomą;
  • retas, sudėtingas dermatozes;
  • sisteminių ligų apraiškas odoje;
  • lytiškai plintančias infekcijas;
  • atliekame estetines paslaugas (žr. “Skyriai ir poskyriai“) Odos ligų ir estetinės dermatologijos mokamų paslaugų kabinetas).

Odos ligų diagnostikai pasitelkiamos ne tik daugiametę patirtį turinčių gydytojų konsultantų mokslinės bei praktinės žinios, bet ir moderni diagnostinė aparatūra, organizuojami gydytojų konsiliumai. Diagnozės patikslinimui centre atliekami mikrobiologiniai ir mikroskopiniai tyrimai,  atliekamos odos biopsijos, odos alerginiai testai.

Centre atliekama odos ir jos priedų gerybinių, ikivėžinių bei piktybinių navikinių, apgamų diagnostika ir gydymas. Gerybiniai, ikivėžiniai odos dariniai šalinami krioterapija, elektrokoaguliacijos būdu ir lazeriu,  vėžiniams odos susirgimams taikomas operacinis gydymas. Vis platesnį diagnostinį bei terapinį pritaikymą įgyja tiek dienos, tiek konvencinė fotodinaminė terapija. Daugiau nei dešimtmetį lėtinių uždegiminių odos ligų gydymui taikoma biologinė terapija, o pacientams, sergantiems židininiu plikimu šiuo metu prieinamas gydymas imunoterapija. Centre taip pat teikiamos inovatyvios lazerinės ir estetinės dermatologijos paslaugos.

Ką siūlome medikų bendruomenei
Dermatovenerologijos centras priklauso Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos institutui, Infekcinių ligų ir dermatovenerologijos klinikai. Centras teikia metodinę pagalbą medicinines paslaugas teikiančioms įstaigoms, atlieka mokslinius tyrimus, dalyvauja rengiant sveikatos priežiūros specialistus vientisųjų ir podiplominių studijų programose. Čia dermatovenerologijos žinias įgyja Vilniaus Universiteto studentai, studijuojantys mediciną, odontologiją, visuomenės sveikatą. Kasmet studijuoja vidutiniškai 300 studentų.

 

Dermatovenerologijos centras yra ir viena iš dviejų rezidentūros bazių, ruošiančių gydytojus dermatovenerologus. Kiekvienais metais į rezidentūrą priimama po 3–5 dermatovenerologijos specialybės gydytojus rezidentus. Centre dermatovenerologijos įgūdžius įgyja apie 70 įvairių specialybių gydytojų, studijuojančių kitų specialybių rezidentūrose, nuolat tobulinasi šalies dermatovenerologai bei kitų sričių specialistai, kasmet tobulinimosi kursuose dalyvauja apie 60 medikų iš visos respublikos.

 

Dermatovenerologijos centras yra pagrindinis tarptautinių ir respublikinių mokslinių-praktinių dermatovenerologijos konferencijų organizatorius Lietuvoje. Konferencijos rengiamos tiek centro iniciatyva, tiek bendradarbiaujant su LSMUL KK Odos ir venerinių ligų klinika ir LDVD.

Centro istorija

Savarankiška Vilniaus universiteto Odos ir venerinių ligų katedra įkurta 1942 m. Iki 1951 m. katedrai vadovavo prof. dr. A. Gulbinas. 1951 m. Odos ir venerinių ligų katedra sujungta su Vidaus ligų propedeutikos katedra paliekant Odos ir venerinių ligų kursą, kurios vadovu tapo prof. dr. J. Lelis. 1967 m. Odos ir venerinių ligų kursas iš Vidaus ligų propedeutikos katedros perkeltas į Neurologijos ir psichiatrijos katedrą, o 1988 m. – į Bendrosios terapijos kliniką, kuri 1992 m. reorganizuota į Bendrosios terapijos ir reumatologijos kliniką.

 

Odos ir venerinių ligų kursui prof. dr. J. Lelis vadovavo iki 1993 m., jį pakeitė prof. dr. G. Balevičienė, vėliau vadove tapo dr. G. Lapinskaitė. 1999 m. Vilniaus universiteto Senato nutarimu Medicinos fakultete atkurta Dermatovenerologijos klinika Respublikinės odos ir veneros ligų ligoninės bazėje. Čia perkeltas studentų ir rezidentų mokymas. Tais pačiais metais Respublikinė odos ir veneros ligų ligoninė buvo prijungta prie Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų (tada – Santariškių klinikų). Susidarė galimybės visapusiškai, kompleksiškai ištirti odos ligomis sergančius pacientus, taikyti naujausius šiuolaikinius diagnostikos ir gydymo metodus. Reorganizavus Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, Dermatovenerologijos klinika pervadinta Dermatovenerologijos centru, kuriam 1999–2007 m. vadovavo doc. dr. I. Marčiukaitienė, iki 2016 m. – prof. dr. M. Bylaitė-Bučinskienė. Šiuo metu Dermatovenerologijos centrui vadovauja doc. dr. J. Grigaitienė.

Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-10
Į viršų