Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centras (KC) yra didžiausias įgimtų ir įgytų vaikų ir suaugusiųjų  krešėjimo sutrikimų ligų diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras Lietuvoje, kuriame gydomi Lietuvos bei užsienio hemofilija ir kitomis krešėjimo ligomis ligomis sergantys pacientai.

Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų KC teikia plataus spektro ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Jame teikiamos vaikų onkohematologų, suaugusiųjų hematologų ir kitų sričių specialistų konsultacijos. Centre taikomos pažangiausios diagnostikos bei gydymo technologijos: laboratorinė, radiologinė, instrumentinė, molekulinė diagnostika, naujausias medikamentinis ir chirurginis gydymas. 
Kuo mes ypatingi
Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centras (KC) yra vienas didžiausių centrų Baltijos šalyse pagal atliekamų konsultacijų  skaičių. 2019 metais buvo atlikta 4118 konsultacijų (lentelėje pateikiama 5 metų konsultacijų skaičiaus dinamika).


 

2015 m.

2016 m.

2017 m.

2018 m.

2019 m.

Ambulatorinės konsultacijos

3223

3120

3740

4088

4118

 
Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų KC atliekami klinikiniai, biocheminiai, imunologiniai ir genetiniai tyrimai, taikomi pažangūs ligos nustatymo metodai, radiologinė diagnostika.  Nuo 2015 metų Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų KC yra sertifikuotas Europos hemofilijos tinklo EUHANET narys kaip visapusiškos hemofilijos priežiūros centras. 

Nuo 2016 metų Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų KC yra Europos referencinių centrų tinklo EuroBloodNet narys. 

Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų KC prioritetine kryptimi laiko biomedicininių tyrimų vystymą, kuriais skatinamos medicinos inovacijos, o pacientai pirmieji gauna naują pažangų faktorių ir ne faktorių terapiją. Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų KC organizuoja ir vysto epidemiologinius gydymo rezultatų tyrimus ir nuolat tobulina gydymo protokolus pagal įrodymais grįstos medicinos principus. Centro gydytojai reguliariai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, kur atnaujina savo žinias ir pristato centre atliekamų tyrimų rezultatus. 

Centras aktyviai dalyvauja Lietuvos hematologų ir Lietuvos vaikų onkohematologų veikloje, organizuoja mokslines-praktines konferencijas, skirtas studentams, rezidentams, gydytojams ir pacientams. Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų KC bendradarbiauja su užsienio šalių klinikomis ir centrais. KC darbuotojai dėsto Vilniaus universiteto studentams, rezidentams, gydytojams specialistams. 
Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-11
Į viršų