Apie mus
Vaisiaus medicinos kompetencijos centras (KC) VUL Santaros klinikose įsteigtas 2017 metais, yra vaisiaus patologijos diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras, kuriame konsultuojamos ir gydomos nėščiosios, kurioms nustatomas didelės rizikos nėštumas dėl vaisiaus vystymosi ydos, ligos ir sutrikimų, specifinės daugiavaisio nėštumo komplikacijos.

Vaisiaus medicinos KC yra virtualus daugiadalykis centras, kurio veikloje dalyvauja įvairių struktūrinių padalinių darbuotojai. Pagal poreikį įtraukiami gydytojai akušeriai-ginekologai, neonatologai, genetikai, klinikiniai farmakologai, kardiologai ir kardiochirurgai, vaiskų chirurgai, urologai, neurologai ir neurochirurgai, kiti VUL Santaros klinikų gydytojai ir specialistai.

Vaisiaus medicinos KC teikia plataus spektro individualizuotas ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Centre taikomos pažangiausios diagnostikos bei gydymo technologijos: išsamus specializuotas vaisiaus ultragarsinis ištyrimas, magnetinio rezonanso tomografija, genetinis ištyrimas, kiti tyrimai, skirti vertinti vaisiaus būklę. Taikomas medikamentinis ir chirurginis gydymas, skirtas pagerinti vaisiaus sveikatą ir nėštumo išeitis, pacientėms ir jų šeimoms teikiama psichologinė pagalba.
Kuo mes ypatingi
Centro specialistai gali pasiūlyti individualizuotą priežiūrą ir gydymą nėščiosioms, kai nustatomos retos vaisiaus vystymosi ydos, ligos ir sutrikimai, specifinės daugiavaisio nėštumo komplikacijos. Vaisiaus medicinos KC sukaupta nemaža patirtis konsultuojant ir gydant tokias pacientes, o tais atvejais, kai Lietuvoje nėra galimybės užtikrinti reikalingos pagalbos, bendradarbiaujama su užsienio specializuotomis vaisiaus medicinos klinikomis (Lenkijoje, Belgijoje, Vokietijoje).
Sėkmingai, dar iki gimimo, yra gydomi vaisiai, kuriems yra nustatomas sutrikęs širdies ritmas. Skiriant medikamentus „per mamą“, dažnai pavyksta atstatyti normalų širdies ritmą. Kai vaisiui yra nustatoma ženkli mažakraujystė ar kita kraujo liga, gali būti atlikta kraujo preparatų transfuzija. 2019 metais VUL Santaros klinikose pirmą kartą tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse, Vaisiaus medicinos KC medikai atliko bendros dvynių placentos kraujagyslių anastomozių uždarymo operaciją dvyniams, kuriems diagnozuotas transfuzijos sindromas (pav.)
Savo žinias nuolat atnaujina ir patirtimi su Lietuvos ir užsienio kolegomis specialistai dalijasi reguliariai dalyvaudami seminaruose ir konferencijose. Centro gydytojai pristato centre atliekamų tyrimų rezultatus ir mokslinėje literatūroje.
Centras aktyviai dalyvauja Lietuvos akušerių ginekologų draugijos veikloje, organizuoja mokslines-praktines konferencijas, skirtas studentams, rezidentams, gydytojams ir pacientams. Kompetencijos centro specialistai dėsto Vilniaus universiteto studentams, rezidentams, gydytojams specialistams.

Inicijuota šeimų, nėštumo metu susiduriančių su vaisiaus vystymosi patologija ir vaisiaus medicina, įsteigta pagalbos grupė  „Stebuklų mamos (Vaisiaus medicina)“.   
 
Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-06
Į viršų