Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės mitybos kompetencijos centras (KC) yra didžiausias vaikų kepenų ligų diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras Lietuvoje, taip pat didžiausią patirtį Lietuvoje turintis parenterinės mitybos centras, kuriame gydomi Lietuvos bei užsienio kepenų ligomis sergantys pacientai bei ligoniai, kuriems reikia ilgalaikio parenterinio matinimo stacionare ar namuose.

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės mitybos KC teikia plataus spektro ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Jame teikiamos vaikų gastroenterologo, dietologo, vaikų chirurgo, psichologo ir kitų specialistų konsultacijos. Centre taikomos pažangiausios diagnostikos bei gydymo technologijos: laboratorinė, patologinė, radiologinė, instrumentinė, molekulinė diagnostika, medikamentinis ir chirurginis gydymas, imunoterapija, išmatų transplantacija,  pacientams teikiama psichologinė ir socialinė pagalba. Esant indikacijoms ligoniai siunčiami kepenų persodinimui į užsienio transplantacijos centrus.

Kuo mes ypatingi
Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės mitybos kompetencijos centras (KC) yra vienas didžiausių centrų Baltijos šalyse. Jis pirmasis Lietuvoje pradėjo tulžies latakų atrezijos diagnostiką ir ligos eigą palengvinančias operacijas. Pirmieji Lietuvoje pradėjo ir tęsia vaikų kepenų transplantacijos programą. Pirmieji Lietuvoje pradėjo ir turi daugiausia ligonių, kuriems taikomas namų parenterinis maitinimas. Pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti medikamentinį trumpos žarnos sindromo gydymą. Pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti išmatų transplantaciją vaikams, taip pat pradėjo taikyti išmatų transplantaciją ne tik infekcinėmis ligomis sergantiems pacientams. Centras – pirmasis ir vienintelis Lietuvoje, kuris organizuoja užsienio kepenų transplantacijos specialistų vizitus su ligonių konsultacijomis.

Centre sukurta unikali stebėsenos sistema, kurioje kaupiami duomenys apie naujai diagnozuotus atvejus, stebima ligos eiga ir vertinamas gydymo efektyvumas. Joje sukaupti duomenys analizuojami ir nuolat atnaujinami.

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės mitybos KC prioritetine kryptimi laiko biomedicininių tyrimų vystymą, kuriais skatinamos medicinos inovacijos, o pacientai pirmieji gauna naują pažangų kepenų ligų bei parenterinės mitybos gydymą. Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės mitybos KC organizuoja ir vysto epidemiologinius gydymo rezultatų tyrimus ir nuolat tobulina gydymo protokolus pagal įrodymais grįstos medicinos principus.

Centro gydytojai reguliariai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, kur atnaujina savo žinias ir pristato centre atliekamų tyrimų rezultatus.

Centras aktyviai dalyvauja Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos, Lietuvos pediatrų, Lietuvos parenterinės ir enterinės mitybos, Europos vaikų gastroenterologijos, hepatologijos ir mitybos bei Europos parenterinės ir enterinės mitybos draugijų veikloje, organizuoja mokslines-praktines konferencijas, skirtas studentams, rezidentams, gydytojams ir pacientams.

Retų vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės mitybos KC bendradarbiauja su užsienio šalių klinikomis ir centrais: Varšuvos (Lenkija) vaiko institutu (Centrum Zdrovia Dziecka), Hamburgo (Vokietija) universiteto ligonine (UKE), Helsinkio (Suomija) universiteto vaikų ligonine, Londono (Jungtinė karalystė) Great Ormond Street ligonine bei kitomis užsienio gydymo įstaigomis.

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės mitybos KC darbuotojai dėsto VU studentams, rezidentams, gydytojams specialistams.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-03-09
Į viršų