Kas mes esame
Retų endokrininių ligų kompetencijos centras yra vienas didžiausių endokrininių ligų diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras Lietuvoje. Centras teikia plataus spektro ambulatorines ir stacionarines paslaugas retomis endokrininėmis ligomis sergantiems pacientams. 

Centro pagrindą sudaro VUL Santaros klinikų (SK) Endokrinologijos centre dirbančių endokrinologų bei jungtinė įvairių sričių gydytojų, dirbančių kituose VUL SK padaliniuose, komanda.
 
Diagnozuojant bei gydant retas endokrinines ligas bendradarbiauja gydytojai endokrinologai, radiologai, chirurgai, oftalmologai, neurochirurgai, genetikai ir patologai, taikomos pažangiausios laboratorinės, radiologinės, patologinės ir genetinės diagnostikos bei gydymo technologijos.
Kuo mes ypatingi
Endokrinologijos centre įdiegtos ir pritaikomos naujausios endokrininių ligų diagnostikos ir gydymo metodikos. Pacientas kvalifikuotai ištiriamas ir gydomas Konsultacijų poliklinikoje arba Endokrinologijos skyriuje. Retomis ligomis sergančiųjų ištyrimas bei gydymas vyksta bendradarbiaujant su kitų specialybių gydytojais, turinčiais patirties retų endokrininių ligų srityje, bei kolegomis užsienyje.

Centre sukurta unikali stebėsenos sistema, kurioje kaupiami duomenys apie naujai diagnozuotus atvejus, stebima ligos eiga ir vertinamas gydymo efektyvumas. Mūsų stebėsenos sistemoje yra per 250 retomis endokrininėmis ligomis sergančių asmenų. Šioje sistemoje sukaupti duomenys analizuojami ir nuolat atnaujinami. Centras organizuoja ir vykdo epidemiologinius gydymo rezultatų tyrimus ir nuolat tobulina gydymo protokolus pagal įrodymais grįstos medicinos principus.

Centro gydytojai reguliariai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, kur atnaujina savo žinias ir pristato centre atliekamų tyrimų rezultatus. Centras bendradarbiauja su Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių mokslininkais, reguliariai dalyvauja arba patys organizuoja mokslinius-praktinius renginius, centro darbuotojai skaito paskaitas ir pranešimus įvairiais retų endokrininių ligų klausimais, skirtus studentams, rezidentams ir kitų specialybių gydytojams. Retų endokrininių ligų centro darbuotojai dėsto VU studentams, rezidentams, gydytojams specialistams.
 
Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-05
Į viršų