Kas mes esame?

Vaikų ir suaugusiųjų neurofibromatozės kompetencijos centras yra didžiausias Lietuvoje vaikų ir suaugusiųjų neurofibromatozės diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras Lietuvoje. Neurofibromatozė – tai autosominiu dominantiniu keliu paveldima liga, kuriai būdingas gėrybinių navikų formavimasis pagal nervų eigą odoje ir kituose organuose. Skiriami du neurofibromatozės tipai – I ir II, kurie tarpusavyje skiriasi klinikine išraiška. Centre teikiamos paslaugos pacientams, sergantiems neurofibromatoze, kuriems reikalingas kompleksinis gydymas.
 
Kompetencijos centras teikia plataus spektro ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Jame teikiamos vaikų onkohematologų, vaikų chirurgų, gydytojų radiologų, neurologų, otorinolaringologų, neurochirurgų, genetikų ir kitų specialistų konsultacijos. Centre taikomos pažangiausios diagnostikos bei gydymo technologijos: patologinė ir molekulinė navikų diagnostika, didelės skiriamosios gebos vaizdiniai tyrimai, genetiniai tyrimai, minimaliai invazinė navikų diagnostika, didelių dozių chemoterapija, pažangūs navikų chirurginiai gydymo metodai. Taip pat pacientams  teikiama psichologinė ir socialinė pagalba.

Kuo mes ypatingi?
Vaikų ir suaugusiųjų neurofibromatozės kompetencijos centre atliekami klinikiniai, biocheminiai, mikrobiologiniai, imunologiniai ir genetiniai tyrimai, taikomi pažangūs ligos nustatymo metodai, radiologinė diagnostika.

Vaikų ir suaugusiųjų neurofibromatozės kompetencijos centre sukurta unikali stebėsenos sistema, kurioje kaupiami duomenys apie naujai diagnozuotus atvejus, stebima ligos eiga ir vertinamas gydymo efektyvumas. Joje sukaupti duomenys analizuojami ir nuolat atnaujinami.

Vaikų ir suaugusiųjų neurofibromatozės kompetencijos centre prioritetine kryptimi laiko biomedicininių tyrimų vystymą, kuriais skatinamos medicinos inovacijos, o pacientai pirmieji gauna naują pažangų neurofibromatozės gydymą. Vaikų ir suaugusiųjų neurofibromatozės KC organizuoja ir vysto epidemiologinę gydymo rezultatų analizę ir nuolat tobulina gydymo protokolus pagal įrodymais grįstos medicinos principus. Vaikų ir suaugusiųjų neurofibromatozės kompetencijos centre gydytojai reguliariai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, kur atnaujina savo žinias ir pristato centre atliekamų tyrimų rezultatus.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-28
Į viršų