Retų klausos sutrikimų ir klausos implantacijos kompetencijos centro tikslas yra kokybiškas klausos atkūrimas. Šio tikslo siekia daugiadalykė specialistų komanda, kurios pagrindą sudaro VUL Santaros klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų centro gydytojai otorinolaringologai, otochirurgai, audiologai.  

Koordinatorius Ausų, nosies ir gerklės ligų cendro vadovas, otorinolaringologas-otochirurgas prof. Eugenijus Lesinskas. Daugelio šiuolaikinės ausies chirurgijos operacijų pradininkas Vilniuje ir Lietuvoje, pirmasis Lietuvos chirurgas, atlikęs kochlearinės implantacijos ir implantuojamų klausos aparatų operacijas. Jis yra atlikęs daugiau nei 300 kochlearinės implantacijos operacijų.  Nuo 2007 metų vadovauja VUL SK Ausų, nosies ir gerklės ligų centrui ir VU MF Ausų, nosies, gerklės ir akių ligų klinikai, nuo 2010 metų – Vilniaus universiteto profesorius.

Prof. Eugenijus Lesinskas vadovauja Retų klausos sutrikimų ir klausos implantacijos kompetencijos centrui – koordinuoja daugiadisciplininės otorinolaringologų (chirurgų ir audiologų), klinikinių genetikų, radiologų, vaikų ligų gydytojų komandos veiklą. Daugiadalykiškumas, organizuotas specialistų komandos darbas užtikrina individualizuotą, kokybišką pagalbą pacientui, kuriam reikalinga labai specializuota priežiūra.Subkoordinatorė Donata Vaitkūnaitė, otorinolaringologė-audiologė;

Vilma Beleškienė, otorinolaringologė-otochirurgė;

Vija Vainutienė, otorinolaringologė-audiologė;

Jekaterina Byčkova, otorinolaringologė-audiologė;

Vaida Januškienė, otorinolaringologė-audiologė;

Vaiva Mickevičienė, otorinolaringologė-audiologė;

Marius Polianskis, otorinolaringologas;

Violeta Mikštienė, genetikė;

Doc. dr. Jūratė Dementavičienė, Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovė, radiologė;

Vladislav Mickelevič, radiologas;

Jūratė Petraitienė, anesteziologė-reanimatologė:

Marija Rakštelienė, slaugytoja-audiometristė;

Greta Novickytė, slaugytoja-audiometristė;

Edita Dagienė, slaugytoja-audiometristė;

Santa Ivanauskienė, slaugytoja-audiometristė.

  • Otorinolaringologas-audiologas įvertina klausos sutrikimo laipsnį ir nustato diagnozę, ruošia pacientą operacijai, vertina klausos pokyčius po operacijos, koordinuoja visos komandos darbą.
  • Otorinolaringologas-chirurgas įvertina indikacijas ir kontraindikacijas operacijai, atlieka implantacijos, klausos rekonstrukcijos operaciją.
  • Slaugytojas-audiometristas atlieka klausos tyrimus.
  • Radiologas atlieka ir įvertina smilkinkaulių kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus.
  • Raidos specialistas konsultuoja ir vertina vaikų psichomotorinę raidą, jos vystymąsi.
  • Genetikas konsultuoja dėl įgimtų ir paveldimų patologijų.
  • Anesteziologas – atlieka anesteziją per operaciją, o vaikams ir radiologiniai tyrimai yra atliekami taikant bendrinę intubacinę nejautrą.  

 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-04
Į viršų