Kas mes esame
Kas mes esame
Įgimtų vystymosi anomalijų kompetencijos centras yra didžiausias ir ilgiausią patirtį turintis kompetencijos centras Baltijos šalyse, kuriame gydomi Lietuvos ir užsienio pacientai dėl įgimtų vystymosi anomalijų, tokių kaip stemplės atrezija, įgimti diafragmos ir pilvo sienos defektai  ar žarnų vystymosi anomalijos. Centro tarpdisciplininę gydytojų komandą sudaro patyrę vaikų chirurgai, neonatologai, genetikai, akušeriai-ginekologai, radiologai, bendradarbiaujama su kitais retų ligų gydymo patirtį turinčiais specialistais.

Įkūrus centrą, retomis ligomis besidomintys ir ilgametę gydymo patirtį sukaupę specialistai buvo suburti į vieną grupę, buvo pagerinta žinių ir patirties sklaida. Šiandien, dirbant daugiadalykėje komandoje, galime diagnozuoti retas ligas antenataliai, skirti įvairiapusį gydymą, ir stebėti  pacientus  konsultacijų poliklinikoje ar stacionariai. 
Kuo mes ypatingi

Centre atliekami modernūs, naujausiomis rekomendacijomis paremti diagnostiniai tyrimai ir chirurginės intervencijos. Centre dirba specialistai, turintys didžiausią patirtį Lietuvoje, gydant tokias įgimtas vystymosi anomalijas kaip stemplės atrezija. Centro gydytojai pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti ir nuolat plėtoja minimaliai invazyvias naujagimių chirurgijos metodikas.

Vaikų chirurgai dr. A. Strumila ir dr. Pranas Gurskas pirmieji Baltijos šalyse sėkmingai atliko ilgo tarpo stemplės atrezijos gydymą minimaliai invazyviu būdu – etapine torakoskopija. Vaikų chirurgas dr. Arūnas Strumila pirmasis Lietuvoje pradėjo taikyti minimaliai invazyvias dalies plaučio šalinimo operacijas vaikams. 

Nuo 2020 metų Įgimtų vystymosi anomalijų kompetencijos centro pasiekimai pripažinti ir tarptautiniu lygmeniu. Centras tapo vienu iš Europos referencinių centrų tinklo ERNICA afilijuotu nariu. Daugiau informacijos: https://ern-ernica.eu/

Įgimtų vystymosi anomalijų chirurgijos kompetencijos centras aktyviai kuria ir palaiko tarptautinį bendradarbiavimą su užsienio ligoninėmis ir universitetais.
 
Siekiant pagerinti žinias apie retas įgimtas vystymosi anomalijas ir jų gydymą, nuolat atliekami moksliniai tyrimai, tarp jų ir daugiacentriniai tarptautiniai tyrimai. Šiuo metu centras dalyvauja GlobalPaedSurg klinikiniame tyrime, kuruojamame King‘s College (Londonas, GB) ligoninės. Nuolat plėtojami tarptautiniai ryšiai siekiant tobulinti diagnostikos ir gydymo galimybes.
Centro komandos nariai reguliariai vyksta į tarptautines stažuotes ir kursus, retų įgimtų vystymosi anomalijų temomis.

Informacija pacientams

Stemplės randinės stenozės endoskopinė dilatacija

Vėlyvosios pooperacinės stemplės atrezijos komplikacijos

Stemplės atrezija

Stemplės atrezija: ortopedo patarimai šeimai

Kvėpavimo takų funkcijų sutrikimai po stemplės atrezijos operacijos

Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-03
Į viršų