Vaikų retų reumatinių ir autouždegiminių ligų kompetencijos centras (KC) yra didžiausias vaikų reumatinių ir autouždegiminių ligų diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras Lietuvoje, kuriame gydomi jaunatviniais idiopatiniais artritais, vaskulitais, sisteminėmis jungiamojo audinio, autouždegiminėmis ligomis ir kitais jungiamojo audinio pažeidimais sergantys Lietuvos bei užsienio pacientai.

Vaikų retų reumatinių ir autouždegiminių ligų KC teikia plataus spektro ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Jame teikiamos vaikų reumatologo, nefrologo, ortopedo, oftalmologo, neurologo, otorinolaringologo, infekcinių ligų specialisto, pulmonologo, onkohematologo, genetiko, suaugusio reumatologo specialistų konsultacijos. Centre taikomos pažangiausios diagnostikos bei gydymo technologijos: laboratorinė, genetinė, patologinė, radiologinė, instrumentinė diagnostika, medikamentinis ir intrasąnarinis gydymas, imunoterapija, biologinė, cheminė terapija, aferezės.  Pacientams ir jų tėveliams teikiama psichologinė ir socialinė pagalba.  

 

Kuo mes ypatingi
Retų vaikų reumatinių ir autouždegiminių ligų kompetencijos centras (KC) yra vienas didžiausių centrų Baltijos šalyse pagal atliekamų konsultacijų skaičių. Kiekvienais metais yra suteikiama apie 900-1000 reumatologo konsultacijų, iš kurių  apie 500 pacientų teikiamos stacionarinės paslaugos. Šiame centre yra nuolat stebimi pacientai, gydomi biologiniais ir biopanašiais vaistais (apie 200 pacientų per metus), taip pat  atliekamos visų sąnarių intrasąnarinės injekcijos (apie 200 procedūrų per metus).

Retų vaikų reumatinių ir autouždegiminių ligų KC pacientų stebėsenos sistemoje yra per 100 pacientų, sergančių ar tų, kuriems yra įtariamas autouždegiminis sindromas (periodiniai karščiavimai). Retų vaikų reumatinių ir autouždegiminių ligų KC atliekami klinikiniai, biocheminiai, mikrobiologiniai, imunologiniai ir genetiniai tyrimai, taikomi pažangūs ligos nustatymo metodai, radiologinė diagnostika.

Nuo 2019 metų Retų vaikų reumatinių ir autouždegiminių ligų KC yra Europos referencinių centrų tinklo RITA (European Network on Rare Primary Immunodeficiency, Autoinflammatory and Autoimmune diseases) afilijuotas narys.

Centre sukurta unikali stebėsenos sistema, kurioje kaupiami duomenys apie naujai diagnozuotus atvejus (ypač autouždegiminių ligų), stebima ligos eiga ir vertinamas gydymo efektyvumas. Joje sukaupti duomenys analizuojami ir nuolat atnaujinami.

Retų vaikų reumatinių ir autouždegiminių ligų KC prioritetine kryptimi laiko biomedicininių tyrimų vystymą, kuriais skatinamos medicinos inovacijos, o pacientai pirmieji gauna naują pažangų reumatinių, autouždegiminių ligų gydymą. Retų vaikų reumatinių ir autouždegiminių ligų KC organizuoja ir vysto epidemiologinius gydymo rezultatų tyrimus ir nuolat tobulina gydymo protokolus pagal įrodymais grįstos medicinos principus. Centro gydytojai reguliariai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, kur atnaujina savo žinias ir pristato centre atliekamų tyrimų rezultatus.

Centras aktyviai dalyvauja Lietuvos reumatologų asociacijos veiklose, tarptautinės organizacijos PRINTO (Paediatric Rheumatology International Trials Organisation)  veikloje ir projektuose, organizuoja mokslines-praktines konferencijas, skirtas studentams, rezidentams, įvairių sričių gydytojams ir pacientams.

KC darbuotojai dėsto VU studentams, rezidentams, gydytojams specialistams.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-03
Į viršų