Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų kompetencijos centras (KC) yra didžiausias vaikų infekcinių ligų diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras Lietuvoje, kuriame gydomi retomis infekcinėmis ligomis sergantys pacientai. Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų KC teikia plataus spektro ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Jame teikiamos vaikų infekcinių ligų specialistų konsultacijos. Centre taikomos pažangiausios diagnostikos bei gydymo technologijos: laboratorinė,  instrumentinė, molekulinė diagnostika, medikamentinis gydymas.

Kuo mes ypatingi
Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų kompetencijos centras (KC) buvo įkurtas 2018 metais kaip sudėtinė Vaikų retų ligų koordinavimo centro dalis tam, kad būtų pagerinta vaikų, infekuotų ŽIV, ar sergančių kitomis retomis infekcinėmis ligomis priežiūra. Šiame kompetencijos centre gydytojai specialistai pirmieji Lietuvoje pradėjo gydyti ŽIV infekuotus vaikus. Daug laiko investuojama  siekiant visapusiškai pagerinti ŽIV infekuotų moterų pagimdytų naujagimių ištyrimą bei priežiūrą.

Kompetencijos centre (KC) sukurta unikali stebėsenos sistema, kurioje kaupiami duomenys apie naujai diagnozuotus atvejus, stebima pacientų ligos eiga ir vertinamas gydymo efektyvumas. Joje sukaupti duomenys analizuojami ir nuolat atnaujinami.

Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų KC prioritetine kryptimi laiko biomedicininių tyrimų vystymą, kuriais skatinamos medicinos inovacijos, o pacientai pirmieji gauna naują pažangų retų infekcinių ligų gydymą. Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų KC nuolat tobulina gydymo protokolus pagal įrodymais grįstos medicinos principus. Centro gydytojai reguliariai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, kur atnaujina savo žinias ir pristato centre atliekamų tyrimų rezultatus. Centras aktyviai dalyvauja tarptautinių draugijų veikloje, organizuoja mokslines-praktines konferencijas, skirtas studentams, rezidentams, gydytojams ir pacientams.

Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų KC bendradarbiauja su užsienio šalių klinikomis ir centrais, KC specialistai dėsto Vilniaus universiteto studentams, rezidentams, gydytojams specialistams.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-23
Į viršų