Santaros žinios (trečiadienis, gruodžio 30 d.)

Gruodžio 30, 2020

Gruodžio 30 dienos duomenimis, VUL Santaros klinikose iš visų COVID-19 ligai gydyti skirtų stacionaro vietų užimta 92 proc., t. y. gydomi 195 sergantys pacientai, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose esančių vietų užimta 96 proc. (arba 54 pacientai). Šiandien VUL Santaros klinikose gydomi 6 vaikai, sergantys COVID-19.

Kitose regiono įstaigose padėtis susiklostė tokia: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje užimta 89 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 100 proc.; Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 61 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 67 proc., Ukmergės ligoninėje – 90 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 71 proc., Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 75 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 78 proc., Druskininkų ligoninėje – 80 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, Trakų ligoninėje – 100 proc., Švenčionių ligoninėje – 85 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų. 

Gruodžio 27 d. rytą Santaros klinikose prasidėjusi vakcinacija nuo Covid-19 ligos, vyksta sklandžiai. Tam, kad procesas būtų be trikdžių, atliktas milžiniškas planavimo ir pasirengimo darbas: sudaryti vakcinuotinų medikų sąrašai, numatytas kiekvienam jų konkretus laikas, kad būtų išvengta būriavimosi, paruošti rezerviniai sąrašai. Nepaisant kruopštaus parengiamojo darbo, pasitaiko, jog vakcinacijai dėl įvairių pateisinamų priežasčių neatvyksta dalis suplanuotų asmenų. Skiepijimą organizuojanti įstaiga pagal teisės aktą turi planuoti skiepijamųjų srautus ir dėti maksimalias pastangas, kad būtų panaudotos visos turimos vakcinos dozės. Todėl skubos tvarka kviečiami žmonės iš rezervinio sąrašo, kurie privalo atvykti ne vėliau kaip per 20 minučių. Tie žmonės yra iš skirtingų padalinių. Santaros klinikos jaučia didžiulę atsakomybę už savo pacientus ir juos gydančius medikus, todėl yra dėkingi ir tiems kolegoms, kurie ne tik sugebėjo atvykti vakcinacijai skubiai ir neplanuotai iškviesti, bet ir prisideda prie visuomenės nuomonės formavimo ir savo pavyzdžiu skatina tiek kolegas, tiek plačiąją visuomenę aktyviai skiepytis nuo pasaulį gniaužiančios Covid-19 ligos.

Svarbu pažymėti, kad iki šiol paskiepytiesiems nepasireiškė jokių žymesnių šalutinių efektų.  Gruodžio 29 d. vakcinacija pradėta ir Vilniaus regiono atraminėse ligoninėse. Santaros klinikose pirmąjį medikų vakcinacijos etapą  planuojama baigti gruodžio 30 d. 15 val. Iš viso klinikose paskiepyta 1895 medicinos darbuotojų. Į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę išsiųsta 390 vakcinos dozių, į M. Marcinkevičiaus – 80 dozių, į Respublikinę Vilniaus universitetinę – 250, į Alytaus ligoninę – 200, o  Ukmergės ligoninė gavo  110 vakcinos dozių.
 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21
Į viršų