Santaros žinios (ketvirtadienis, sausio 14 d.)

Sausio 14, 2021

Sausio 14 dienos duomenimis, VUL Santaros klinikose iš visų COVID-19 ligai gydyti skirtų stacionaro vietų užimta 72 proc., t. y. gydomi 207 sergantieji, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose esančių vietų užimta 80 proc. (52 pacientai). Šiandien VUL Santaros klinikose gydomi 4 vaikai, sergantys COVID-19.

Kitose regiono įstaigose padėtis susiklostė tokia: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje užimta 65 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 83 proc.; Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 48 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 44 proc., LR Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre (VRM ligoninėje) - 40 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų; Ukmergės ligoninėje – 50 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 57 proc.; Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 56 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 11 proc.; Druskininkų ligoninėje – 63 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų; Trakų ligoninėje – 72 proc.; Švenčionių ligoninėje – 48 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų.

Sulaukiame klausimų, kaip vyksta vakcinacijos procesas VUL Santaros klinikose. Pasak Santaros klinikų direktoriaus pavaduotojos ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui Jolitos Jakutienės.  klinikose skiepijami tik tie darbuotojai, kurie yra pareiškę pageidavimą skiepytis. Visi darbuotojai prieš vakcinaciją turi užpildyti dvi formas - Kontrolinį skiepų  suaugusiems kontraindikacijų patikrinimo klausimyną“ (parengtą SAM) ir „Informavimą apie skiepus ir sutikimą skiepytis COVID-19 mRNR vakcina“. Abu šie dokumentai yra skelbiami viešai įstaigos vidinėje informacinėje sistemoje (intranete), kur kiekvienas gali iš anksto su jais susipažinti. Tai yra dokumentai, be kurių negali įvykti tolesnis veiksmas – vakcinacija. Atvykęs į skiepijimo punktą, darbuotojas turi pateikti pasirašytą sutikimą ir užpildytą klausimyną. Prie skiepijimo punktų yra budintys alergologai – klinikiniai imunologai, šeimos gydytojai ar infekcinių ligų gydytojai, kurie esant neaiškumui konsultuoja dėl asmens galimybės skiepytis. Dviem darbuotojams, kuriems anksčiau yra buvusios netgi anafilaksinės reakcijos, po alergologo – klinikinio imunologo konsultacijos skiepijimas paskirtas ir sėkmingai atliktas Alergologijos dienos stacionare, taikant specifinį gydymą.

Vakcinacija yra veiksminga tik tada, jei pasiskiepija ne mažiau nei 70 proc. kolektyvo narių. Toks ir yra Santaros klinikų siekis. Su dar neapsisprendusiais, abejojančiais ar turinčiais klausimų dėl savo sveikatos būklės darbuotojais diskutuoja padalinių vadovai (vedėjai ar vyresniosios slaugytojos), kurie siekia išsiaiškinti nesiskiepijimo ar abejonių priežastis, atsako į iškilusius klausimus. Išsklaidžius abejones dėl vakcinos ar vakcinavimo proceso, dalis darbuotojų apsisprendžia teigiamai“.

Sausio 14 dieną VUL Santaros klinikose jau yra pasiskiepiję didžioji dauguma darbuotojų – 4500 ir vakcinuoti 1006 pacientai. 

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-14
Į viršų