Santaros klinikose Rytų Lietuvos regiono medikams įteikti apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“

Liepos 09, 2020
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose Rytų Lietuvos regiono medikams įteikti apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Šie specialiai sukurti medaliai įteikti Santaros klinikų ir Santaros klinikų koordinuojamų ligoninių medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų, mobilių punktų darbuotojams už sudėtingą darbą suvaldant koronaviruso (COVID-19) plitimą.
 
Apdovanojimai kitų regionų medikams bus teikiami kitą savaitę, o likusius apdovanojimus planuojama įteikti liepos pabaigoje.
 
Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą.  
 
„Jūsų pasiaukojantis darbas ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai mums visiems šis virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių Lietuva iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys – įkvepiantis. Ačiū už Jūsų darbą neskaičiuojant valandų, gelbstint gyvybes ir stengiantis dėl kiekvieno žmogaus, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir taptų sėkmės istorija. Jūsų darbai prisidėjo prie Lietuvos sėkmės istorijos, kai atsidūrėme tarp šalių lyderių, sėkmingai suvaldžiusių šio klastingo viruso plitimą“, - sako ministras A. Veryga.
 
Anot ministro, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams turime dėkoti ne tik už tiesioginį darbą su pacientais, bet ir už tai, kad prisidėjo idėjomis ir pasiūlymais, inicijavo naujoves, kurių buvo galybė ir kurios padėjo Lietuvai sustabdyti viruso plitimą.
 
„Pasaulis Lietuvą žino kaip krepšinio šalį ir kaip profesionalių medikų kalvę. Nuo šiol Lietuva bus minima tarp sėkmės pavyzdžių, kaip galima suvaldyti naujo viruso plitimą. Mūsų stiprybė yra ta, kad mokame dirbti kartu ir įsiklausyti, pavyzdžiui, ką sako epidemiologai, infektologai, medikai, visuomenės sveikatos specialistai, kiti ekspertai bei suvienijame skirtingų sričių profesionalų žinojimą“, - sako ministras A. Veryga.
 
Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Motiejūnienė Bilotienė tvirtina, kad nuo karantino pradžios, beveik tris mėnesius teko dirbti ypatingomis sąlygomis ir kitu ritmu. Santaros klinikos nebuvo tik įstaiga, turinti Infekcinių ligų centrą - turėjo planuoti darbą, galvodama apie viso regiono uždavinius.
 

„Kaip paslaugų teikimą organizuojanti įstaiga, bendradarbiaudami su kitomis gydymo įstaigomis, sprendėme pacientų srautų, žmogiškųjų išteklių valdymo klausimus, rūpinomės asmens apsaugos priemonėmis, kartu mokėmės ir kitus mokėme saugiai dirbti, valdyti situaciją, teisingai reaguoti ir dirbti komandoje. Tikėdamiesi geriausio scenarijaus, ruošėmės blogiausiam. O šiandien, žinodami, kad sėkmingai įveikėme vieną etapą,  stengiamės vėl grįžti prie įstaigos kasdienių uždavinių“, - sako A. Motiejūnienė Bilotienė.

Apdovanojimo ,,Už  reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai" medaliai įteikti Santaros klinikų: generaliniam direktoriui prof. Feliksui Jankevičiui, Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro COVID-19 reanimacijos poskyrio (D korpuso) vyresniajam gydytojui anesteziologui reanimatologui Albinui Kalimavičiui, direktorės medicinai pavaduotojai slaugai Jurgai Šuminienei, Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro I reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjui, gydytojui anesteziologui reanimatologui Gintautui Kėkštui, Slaugos koordinavimo tarnybos slaugos koordinatorei Daivai Gedgaudienei, Endokrinologijos skyriaus vyresnioji slaugytojia-slaugos administratorei Violetai Senavaitienei, Laboratorinės medicinos centro Biochemijos laboratorijos medicinos biologei, COVID-19 laboratorijos procesų koordinatorei Dovilei Petronytei, Laboratorinės medicinos centro kokybės vadybininkui-medicinos biologui Ričardui Stoniui, Medicinės genetikos centro Molekulinės genetikos ir citogenetikos laboratorijos vyresniajai medicinos genetikei dr. Laimai Ambrozaitytei, Laboratorinės medicinos centro Mikrobiologijos laboratorijos vedėjai dr. Silvijai Kiverytei, Laboratorinės medicinos centro vadovui dr. Daliui Vitkui

Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-09
Skubi pagalba kaip mus rasti susisiekti