Santaros klinikose jau leidžiama gimdyme dalyvauti ir moters artimajam/atnaujinta

Birželio 10, 2020

Nuo birželio 8 d. VUL Santaros klinikose pakeista artimo (lydinčiojo) asmens dalyvavimo gimdyme tvarka/ Nebeaktuali informacija nuo 2022 05 01

Kartu su gimdyve gimdyme leidžiama dalyvauti vienam gimdyvei artimam asmeniui, tačiau jam privalu neturėti koronoviruso infekcijai būdingų simptomų (kūno temperatūros 37,3°C ir didesnės, gerklės skausmo, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo), dėl epidemiologinės situacijos nebūti saviizoliacijoje. Būdamas ligoninėje, jis turi dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemonę (medicininę kaukę ar respiratorių) bei laikytis nustatytos vidaus tvarkos.

Atvykusiems su gimdyve į Santaros klinikų Akušerijos skyriaus priėmimą, budinti akušerė surinks epidemiologinę anamnezę ir pamatuos gimdyme dalyvausiančio asmens temperatūrą. Taip pat šiam asmeniui turi būti atliktas viruso COVID-19 tyrimas (PGR metodu).Jei tyrimas buvo atliktas ne ligoninėje ne vėliau kaip prieš 48 val., o tyrimo rezultatas buvo neigiamas ir buvo laikomasi saviizoliacijos, pakartotinai ligoninėje tyrimo atlikti nebereikės. Jei asmuo COVID-19 tyrimo nebus atlikęs, tepinėlis iš nosiaryklės bus paimtas Santaros klinikų Akušerijos skyriaus priėmime.

Gimdyme dalyvaujantis asmuo turi laikytis personalo nurodymų, o po gimdymo nedelsiant išvykti į namus.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-25
Į viršų