Santariškių klinikų medikai pirmieji pasaulyje atvėrė duris naujoviškoms kardiochirurginėms operacijoms

Kovo 05, 2013

 

prietaisas naudojamas dirbtinems chordoms isiuti 2 Vasario 25 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose buvo pradėtas taikyti mitralinio vožtuvo nesandarumo gydymo būdas, pakeičiant nutrūkusias chordas naujomis, nestabdant širdies, per nedidelį pjūvį, panaudojant modernios technologijos specialų prietaisą.  Šiuo metodu, pirmą kartą pasaulyje buvo atliktos 3 minimaliai invazinės širdies operacijos.

Kaip teigia Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Audrius Aidietis, Santariškių klinikose tai atlikti buvo galima tik todėl, nes čia suformuota stipri širdies komanda, apjungianti kardiochirurgus, kardiologus, anesteziologus ir echoskopijos specialistus. „Mes ne vienerius metus bendraujame ir bendradarbiaujame su įvairiomis garsiomis užsienio ligoninėmis, kuriant ir pritaikant praktikoje naujus gydymo metodus ir prietaisus. Todėl natūraliai susiklostė tokia situacija, jog naująjį būdą, kaip medicininę premjerą, ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, buvo nuspręsta atlikti, būtent, Vilniuje", - dalinosi įspūdžiais profesorius Aidietis.

Santariškių klinikų kardiochirurgas, vienas iš pagrindinių širdies komandos narių, dr. Kęstutis Ručinskas džiaugiasi, kad Vilniaus medikų rankoms buvo patikėtas naujausios technologijos prietaisas, gavęs ES sertifikatą ir, kad nuo šiol jį jau bus galima labai plačiai taikyti visoje Europoje. „Anksčiau pacientams, kuriems būdavo plyšusi viena ar kelios mitralinio vožtuvo chordos, mes turėdavome atverti krūtinės ląstą ir operuoti sustabdžius širdį. Džiugu, kad nuo šiol operacijos bus ženkliai trumpesnės, o po jų pacientai lengviau ir greičiau sveiks", -  sakė Kęstutis Ručinskas.

Santariškių klinikų širdies komanda pirmąsias operacijas atliko kartu su naujojo prietaiso išradėju Džiovaniu Specialiu (Giovanni Speziali) iš Pitsburgo universiteto (JAV).

Visi pacientai, anot medikų, jaučiasi puikiai. Šią savaitę ruošiasi keliauti namo.

prof Aidietis ir dr Rucinskas demonstruoja naujaji prietaisa z prof. Aidietis ir  dr. Ručinskas demonstruoja naująjį prietaisą.

Paskutinį kartą redaguota: 2013-03-05
Į viršų