Santariškių klinikose atidaryta paroda „Iš meilės Tėčiui"

Birželio 26, 2013

Santariskes 3 z  Birželio 26 d. VUL Santariškių klinikų administraciniame korpuse atidaryta fotografijų paroda „Iš meilės Tėčiui", kviečianti pasirūpinti vyrų sveikata.

Paroda atidaryta birželį, vyrų sveikatos mėnesį. Fotografijose įamžinti žinomi tėvai, seneliai su savo vaikais, anūkais. Artimas jų ryšys, meile nutvieksti veidai – akivaizdus įrodymas, koks tėtis svarbus savo vaikams. Tam, kad jis kuo ilgiau būtų su šeima, jam reikėtų pasirūpinti savo sveikata. „Norėtųsi, kad ta meile akys galėtų spindėti kuo ilgiau, nes ir pirmus žingsnius žengiantiems, ir jau pražilusiems sūnums bei dukroms tėčio buvimas šalia toks pat svarbus. Sunki liga, brangus gydymas, uždelsta diagnozė – nei vienas iš šių teiginių nepateisins to meilės ryšio nutraukimo", - teigiama parodos pristatyme.

„Gerai, kad surengta tokia paroda, skatinanti atkreipti dėmesį į vyrų sveikatą. Nes padėtis iš tiesų katastrofiška: Lietuvos vyrai gyvena kur kas trumpiau nei moterys ir trumpiausiai iš visų Europos šalių. Pagrindinės vyrų mirties priežastys: širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, prostatos vėžys ir onkologinės kitos ligos", - kalbėjo parodos atidaryme prof. Feliksas Jankevičius, Urologijos centro vadovas.

Pasak jo, problema ir tai, kad sergantieji kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, pažengusiu prostatos vėžiu, negali gauti efektyvaus gydymo, kuris nėra kompensuojamas, o patys ligoniai neišgali už jį susimokėti.

Profilaktika, ankstyva diagnostika, efektyvus gydymas sergantiems pažengusiomis ligomis – tai priemonės, kurios gerokai pagerintų vyrų sveikatos ir mirštamumo statistiką. Apie tai kalbėjo parodos iniciatorius, Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Žižys.

„Būtų ne tik išgelbėtos gyvybės, bet ir sutaupytos lėšos: po efektyvaus gydymo pasveikę žmonės vėl galėtų grįžti į darbą, dirbti, mokėti mokesčius", - sakė G. Žižys, kartu dėkodamas prof. F. Jankevičiui – prieš dešimtmetį atlikta operacija išgelbėjo jam gyvybę.

Parodos atidaryme dalyvavo ir VUL Santariškių klinikų direktorius medicinai doc. Mindaugas Petrulionis, direktorius plėtrai dr. Justinas Ivaška

Parodai geranoriškai sutiko nusifotografuoti žinomi Lietuvoje tėčiai ir jų vaikai, seneliai ir anūkai: aktoriai Vytautas Rumšas ir jo sūnus Vytautas, Vytautas Tomkus ir jo dukra Dovilė, Gediminas Storpirštis ir jo sūnus Ainis, Jokūbas Bareikis ir jo dukros Barbora bei Severija, Vytautas Paukštė ir jo dukra Adai bei anūkėlė Ugnė, Edvardas Brazys ir jo dukra Adelija, žurnalistas Algimantas Čekuolis ir jo sūnus Justinas, krepšininkai Arvydas Macijauskas ir jo sūnus Laurynas bei Rimantas Kaukėnas ir jo dukros Emma ir Tia,; skulptorius Arūnas Sakalauskas ir jo sūnus bei anūkas, STT vadovas Saulius Urbanavičius ir jo sūnus Justas, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir jo sūnus Nojus, menotyrininkas Petras Šmitas su šeima, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas su vaikais, skulptorius Saulius Bertulis ir jo anūkė, režisierius Egidijus Kupčiūnas ir jo anūkėlė Justė, režisierius Petras Bielskis su dukra Dalia.

Juos nuotraukose įamžino prie parodos prisidėję žinomi fotomenininkai Tomas Kauneckas, Saulius Paukštys, Greta Skaraitienė, Agnė Šileikytė, Dalia Bielskytė, Martynas Ambrazas, Šarūnas Kryžius, Arūnas Mėčius.

Archyvinėse fotomenininko Antano Sutkaus nuotraukose galima išvysti prieš pusę amžiaus tuomet dar su vaikais užfiksuotus poetus Eduardą Mieželaitį ir Antaną Jonyną, rašytoją Mykolą Sluckį. Šios fotografijos puikiai iliustruoja, kad kai kurios vertybės bėgant dešimtmečiams nesikeičia.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-22
Į viršų