Santariškių klinikas aplankė Ukrainos sveikatos apsaugos ministrė

Lapkričio 20, 2013
 Ukrainos sveikatos apsaugos ministre     Lapkričio 20 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose lankėsi Ukrainos sveikatos apsaugos ministrė Raisa Bogatyriova. Pristatydama save ji sakė, kad yra profesorė, o pagal medicininį profilį - akušerė ginekologė.

Šiame susitikime ministrė domėjosi Santariškių klinikų onkologinėmis, Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programomis, organų donoryste, reabilitacija, darbuotojų emigracija, būsimų medikų rezidentūra. Taip pat daug buvo kalbėta apie pacientų eiles pas specialistus ir apie medikų užmokestį bei darbo krūvius. Prof. R. Bogatyriovai, apskritai, buvo įdomi visa Lietuvos sveikatos sistema Santariškių klinikų kontekste.

Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas trumpos ekskursijos metu Ukrainos sveikatos apsaugos delegacijai atvėrė duris į Kardiologijos ir angiologijos, Akušerijos ir ginekologijos bei Medicininės genetikos centrus.

Ministrė Raisa Bogatyriova pasidžiaugė, kad akivaizdžiai gerėjant gyvenimo kokybei ir medicininėms paslaugoms tiek Ukrainoje, tiek Lietuvoje, pacientams tenka žymiai trumpiau gulėti ligoninėse. Ji akcentavo, kad Ukraina, kaip ir Lietuva šiuo metu yra susirūpinusi dėl didelio žmonių mirtingumo nuo širdies kraujagyslių ligų ir ypatingą dėmesį skiria ankstyvai diagnostikai.  
Paskutinį kartą redaguota: 2013-11-20
Į viršų