RENGINYS. Retų ligų mokymas ir gebėjimų stiprinimas. Mokslinis-praktinis seminaras

Kovo 26, 2021
2021 m. kovo 26 d. 14-17 val. vyks mokslinis praktinis seminaras „Retų ligų mokymas ir gebėjimų stiprinimas“ 

Retą ligą apibrėžia tik vienas kriterijus – retumas: tokia liga yra retesnė nei 1 iš 2000 gyventojų. Tačiau po šiuo pavadinimu slypi didžiulė įvairovė – retos ligos gali pažeisti bet kokį organą ar audinį ir susargdinti bet kokio amžiaus žmogų. Todėl su jomis susiduria visų specialybių gydytojai, slaugytojos, kiti sveikatos priežiūros darbuotojai. Šiuo metu žinoma apie 8000 retų ligų, o kiekvienais metais aprašoma bent 300 naujų retų ligų. Todėl bendras sergančiųjų skaičius įspūdingas – apie 6 procentus populiacijos, neskaičiuojant retų vėžių formų. Lietuvoje tai sudarytų apie 160 000 gyventojų.

Sergantieji retomis ligomis susiduria su sudėtingomis problemomis: vėlyva, vidutiniškai net 5-6 metus užtrunkančia diagnostika, ribotu gydymo prieinamumu, nepakankamos kokybės sveikatos priežiūros paslaugomis, ilgalaikės, koordinuotos ir visapusiškos priežiūros stoka. Viena iš būtinų prielaidų, sprendžiant šias problemas – pakankamos sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų žinios ir gebėjimai.

Kovo 26-ąją diskutuosime apie retų ligų edukaciją: ką apie retas ligas turi žinoti kiekvienas medicinos studentas, rezidentas, būsimas slaugytojas? Kokias žinias ir įgūdžius turime įgyti, kad gebėtume laiku diagnozuoti šias ligas, skirti tinkamą gydymą, užtikrinti kokybišką ilgalaikę priežiūrą? Kokių žinių reikia bendros praktikos gydytojui ir slaugytojui, o kokių – specialistui? Koks pacientų mokymo ir stiprinimo vaidmuo? Kaip turėtume šviesti visuomenę, ugdyti vaikus?

Kviečiame prisijungti prie mūsų diskusijos ir išsakyti savo nuomonę: mums svarbus kiekvienas balsas!

Renginio dalyviams bus išduodami 3 val. Mokymų programos kurso pažymėjimai.
 
Paskutinį kartą redaguota: 2021-03-26
Į viršų