Neurochirurgijos mokslinė konferencija: „Džiaugiamės galimybe mokytis iš garsiausių šios srities guru“

Sausio 15, 2024

Lietuvos neurochirurgų draugija organizavo tarptautinę konferenciją „Spontaninė subarachnoidinė hemoragija)“. Nuotoliniu būdu per Zoom platformą pranešimus skaitė keturių pasaulio kontinentų garsiausi savo srities profesionalai: prof. Rokuya Tanikawa (Japonija), prof. Corina Puppo (Urugvajus), prof. Peter Vajkoczy (Vokietija), prof. Ali Krisht (JAV). Konferencijoje pranešimus skaitė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojai: gyd. Ugnius Kšanas „Aneurizmų mikrochirurginis gydymas: mitai ir realybė“, dr. Aidanas Preikšaitis, gyd. Jelena Ščerbak „Klipsuotos aneurizmos likutis: užsimerkti?“, dr. Marius Kurminas „Endovaskulinis vazospazmo gydymas“, doc. Žydrūnė Visockienė „Hiponatremijos valdymas ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu“, gyd. Lukas Šalaševičius Silvijaus vagos anatomija bei kitų klinikų ir universitetų (LSMU, KTU) savo srities profesionalai – gyd. Akvilina Trilikauskienė, gyd. Raimondas Juškys, doc. Neringa Balčiūnienė, gyd. Karolis Bareikis, dr. Edgaras Misiulis. 

Šios konferencijos tikslas ir svarba – apžvelgti šiuolaikines galvos smegenų aneurizmų gydymo tendencijas ir gydymo tinkamumo parinkimą Lietuvoje bei pasaulyje remiantis pastarųjų 20 metų laikotarpio pasauline patirtimi. 

„Norėtume pasidžiaugti, kad mūsų gydytojų pranešimai ir atliekamos operacijos išties sudomino konferencijos dalyvius ir ne vienas garsus neurochirurgas pageidautų apsilankyti Lietuvoje, bendradarbiauti“, – sako vienas iš konferencijos organizatorių gydytojas neurochirurgas dr. Aidanas Preikšaitis.

Aptardami įvykusią konferenciją ir jos rezultatus, VUL Santaros klinikų gydytojai neurochirurgai norėtų konferencijos pranešimų medžiaga pasidalinti ir su kitais Lietuvos gydytojais ir džiaugiasi galimybe daugiau nei 20 metų reguliariai mokytis iš šviesiausių ir didžiausių pasaulio neurochirurgų, savo praktine, edukacine veikla padariusių ir tebedarančių įtaką vis didesniam skaičiui pasaulio gydytojų. Tai G. Yasargil, O. Al Mefty, J. Hernesniemi, V. Dolenc, E. de Oliveira, A. Krisht, U. Ture, R. Tanikawa, M. Lawton, M. Baskaya ir kt.

„Šių žmonių sukurta ir nuolatos tobulinama mokykla, paremta vis naujai kuriamomis ir atvirai pateikiamomis naujomis visų galvos smegenų, kaukolės pamato, kraujagyslinės patologijos  mikroneurochirurgijos koncepcijos inovacijomis, įkvepia ir suburia vis daugiau visų žemynų neurochirurgų, kurių pagrindinis tikslas – efektyviausiu ir saugiausiu būdu pasiekti, kad pacientas būtų pagydytas, – galimybe mokytis iš garsiausių pasaulio neurochirurgų džiaugiasi dr. A. Preikšaitis. – Galime didžiuotis, kad turime šiuos žmones savo mentoriais ir esame šios mikroneurochirurgijos atgimimo bendruomenės dalimi. Nuolat bendradarbiaudami, konsultuodamiesi, lavindamiesi geriausiuose centruose, praktinėse laboratorijose, naudodamiesi šių gydytojų mąstymo ir minties jėga vis geriau pavyksta įdiegti progresyvų gydymą ir savo įstaigoje, įkvėpti jaunus žmones siekti žinių, tobulinti įgūdžius per nuolatinį sunkaus ir darbo ir neįkainojamą mokymosi procesą.“

Į šią konferenciją, skirtą plyšusių ir neplyšusių intrakranijinių aneurizmų gydymui, pavyko pakviesti prof. dr. Ali Krisht (Arkansas Neuroscience Institute, JAV) ir prof. dr. Rokuya Tanikawa (Teishinkai Hospital, Sapporo, Japonija). Šie žmonės yra vieni iš nedaugelio svarbiausių pasaulio neurochirurgijos ramsčių, kūrėjų ir mokytojų, keičiantys gydytojų mąstymo lygį, požiūrius, taktikas, sąvokų „inovatyvu“, „minimaliai invazyvu“, „modernu“, „neoperabilu“ prasmę, pacientų naudai griaunantys stagnacines schemas, dogmas ir pseudoalgoritmus. Tai pasakytina ne tik „neoperabilių“ „labai sudėtingų“ aneurizmų, bet ir išeminės patologijos atvejais, kai chirurginių trombektomijų, revaskuliarizacijos srities rezultatai yra unikalūs. „Pasiklausyti garsiausių pasaulio specialistų taip pat ir Lietuvos pranešėjų labai rekomenduojame ne tik neurochirurgams, bet ypač neurologams, radiologams bei kitų sričių gydytojams, prijaučiantiems galvos smegenų patologijai,“ – kviečia dr. A. Preikšaitis.

Konferencijos įrašą galima rasti čia: https://vimeo.com/890051707/75a0b4c7da?share=copy
Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-15
Į viršų