Medikų padėka gerų darbų virusu užsikrėtusiesiems

Balandžio 02, 2020

Pradžioje buvo tiesiog Agne Žemaitytė. Skambutis. „Kaip Santaros klinikų medikai sureaguotų, jei „Jurgis ir Drakonas“ savaitę tiektų jiems maistą, nemokamai?“

Kaip sureaguotų?! Nepatikėtų, nustebtų, apsidžiaugtų ir labai padėkotų, vis dar netikėdami, kad medikai gali būti ne puolami, teisiami, sodinami už grotų, o tiesiog taip paprastai apglėbiami rūpesčiu, dėkingumu, pagarba. Ta savaitė išsitęsė į neapibrėžtą laiką, išsitęsė į didžiulį sąrašą įmonių, įstaigų, fizinių asmenų, kurie dosniai dalinosi pačiu gražiausiu žmogiškuoju širdingumu. Toji įvairių renginių dalis, kai skaitomas rėmėjų sąrašas, daugeliui atrodo „ai, ir vėl reklama“, tačiau šiuo atveju, daugelis įmonių, fizinių asmenų net nepageidavo jokio pagarsinimo, jokių „piarinių“ paglostymų, jie tiesiog dalinosi. Pavyzdžiui, buvo tokių, kurie tiesiog sau užsisakinėjo maisto į namus ir tuo pačiu užsakė dar keletą porcijų medikams, arba žmogus tiesiog iškepė 7 kg šakotį ir panoro atvežti mūsų medikams... tiesiog... arba grupelė bendradarbių surinko virš dviejų tūkst. eurų ir nupirko dovanų čekius, kuriuos skyrė mūsų nuostabiesiems slaugytojams. Tiesiog. Be jokių vardų, be jokio atgalinio ryšio. Tokia neaprėpiamo dydžio grandininė reakcija, kaip koks gerumo virusas, augo didėjo iki pat šių dienų... (išties, toks virusas tai tikrai galėtų tapti pandeminis :) ).

Štai restoranų tinklas „Amber food“, panašiai, kaip „Jurgis ir drakonas“ maisto tiekimą organizavo per keletą restoranų, tarp kurių yra „Lunch up“, „Katpėdėlė“, „Charlie pizza“, „Guacamole“, „Sugamour“, Azijos restoranai „Manami“. Pyraginė „Piestro“ kas keletą dienų iškepa ir atveža po keletą be galo skanių, sočių savo gaminių. Vieni iš pirmųjų maistu medikus pagloboti pasisiūlė "Skonio era", UAB „Pliusai“ ir kitų šalių virtuvės – japoniškasis, jamaikietiškasis, indiškasis, tailandietiškasis restoranai. Eugenijaus virtuvė taip pat ne kartą gamino ir vežė medikams skanias sriubas, kugelius ir cepelinus. Ir dabar aibė kitų restoranų, kavinių gamina ir tiekia nemokamą maistą mūsų klinikų medikams. Į pagalbą su kitais maisto tiekėjais bei gamintojais atskubėjo ir „Eastnine Lithuania“. Ačiū „Dodo picerijai“, prisijungusiai prie gerumo „viruso“, „Chief Pizza“ ir kitiems, kurie skambina ir tikime – dar skambins norėdami palengvinti medikų darbą.

Didžiulis palaikymas atkeliavo iš susibūrusių psichologų, psichoterapeutų ir psichiatrų. Jie taip pat pasirengę dalintis savo profesinėmis paslaugomis – nemokamai konsultuoti visus medikus bei jų šeimos narius. Dabar net sunku suvokti, kiek pasekmių patirs mūsų visuomenė (ne tik medikai) praūžus pandemijai. Šios srities specialistams teks išspausti ne vieną litrą prakaito lašų.

Tęsiant sakraliojo gerumo dalinimosi sąrašą, buvo nuostabu, kai pačiomis pirmosiomis karantino paskelbimo dienomis Vilniaus savivaldybė net nesigilindama, kam, kodėl ir ar tikrai, tiesiog nebiurokratindama parūpino pacientų laukiamiesiems kambariams net 40 kėdžių, suorganizavo kareiviškų palapinių su vandeniu ir arbatomis.

Į ligoninę „Coca-cola“, „Akvilė“, Neptūnas „Utenos alus“ (beje, pastarieji veža ne alų :) ) gabena didžiulius kiekius gėrimų. Sveikuoliškus vaisių kokteilius ne kartą vežė „Tropikai Vaisinė“. „Laikas kavai“ pasirūpino tiek kava, tiek kavos aparatu ir jo priežiūra. Medikų kofeino lygį palaiko „Paulig“, "Jacobs" bei "Gusto kava". Nustebino didžiuliu kavos daviniu pasidalinęs Vilniaus kavos festivalis.

O jau „Biok“ rankų ir kūno kremai!... Mūsų medikai sako, kad tai pati fantastiškiausia Biok‘o dovana. Jų kremai nealergizuojantys, nedirginantys. Oda, iškankinta dezinfektantų ir nuolatinio plovimo, tampa švelnutė, lyg kūdikio. Prie „Biok“ kiek vėliau prisijungė ir kitos įmonės, dovanojusios medikams kūno prausiklius bei kitas higienos priemones. Labai ačiū jiems.

„Maxima“ nustebino savo begaliniu mamišku glėbiu, pasirūpindama rankšluosčiais, apavu, lauko baldais ir net medikų poilsio kambariams skirtomis sofomis.

IKI prekybos tinklas pasiryžęs visą savaitę tiekti medikams vaisių, riešutų bei sumuštinių.

Šiaulių šokolado fabrikas „Rūta“, UAB Kaukazietiškos gėrybės, „Skonis ir kvapas“, „Mars Multisales“, „Šventosios dūzgės“, „Mažoji ragainė“, „Beatričės saldumynai“ , „MonAmi“ kepyklėlės mūsų medikams pasaldino gyvenimą gausiais ir netikėtais skanėstais.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka padovanojo kai kuriems Santaros klinikų skyriams apsauginius veido skydus.

Dešimtys įvairiausių iniciatyvų, mažų ir didelių įmonių, tokios, kaip „Utenos trikotažas“, siuvančių ar dovanojančių kaukes mūsų medikams taip pat šliejasi su begaliniu nuoširdžiu noru prisidėti prie medikų sveikatos tausojimo.

„AutoPassion car rent“ pasiūlė medikams nemokamas pavėžėjimo iš/į darbą paslaugas.

Netikėtas buvo viešbučio „Marriott“ pasiūlymas – jie mūsų medikams, kuriems reikalinga saviizoliacija ir kurie neturi galimybės jos užtikrinti savo aplinkoje, ledo nemokamai pasinaudoti „Marriott“ patalpomis. Be visa to, jie dar pasirūpino, kad „Hanner” kompanija ten apsigyvenusius medikus pamaitins triskart per dieną.

Grįžtant prie pradžių pradžios, Agnės Žemaitytės, jos draugų pažįstamų ratas išsiplėtė ne tik įmonių ar įstaigų pavadinimais. Visų mes net nežinome, bet štai, Neringa Bliūdžiūtė, jautri tokiems, kaip Agnės Žemaitytės „virusams“, taip užsidegė, jog kartkartėmis atrodė, kad ji pati gali užsidegti. Neringa išjudino ir užkūrė ne vieną gerietį, kuris žaibiškai prisijungė prie gerumo dalybų. Neringa į Santaros klinikas atvedė be galo stiprią ir energingą komandą „Stiprūs kartu“. Tai didžiulė pilietinė iniciatyva, subūrusi ne vieno ir ne dviejų tūkstančių savanorių gvardiją, kuri pasiryžusi pasirūpinti ne tik medikais, bet ir jų šeimomis.

Visiems, kuriuos išvardinome (ir visiems, kurių neišvardinome, nors taip pat tyliai tylutėliai buvote šalia), Santaros klinikų kolektyvas lenkiasi žemai dėkodami už tą neįtikėtinai malonų gerumo virusą ir tuo pačiu vildamiesi, kad kuo greičiau visi drauge įveiksime kitą virusą – Covid-19.

Būkime sveiki! #AčiūUžPagalbąMedikams

Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-03
Skubi pagalba kaip mus rasti susisiekti