Kilogramą tesveriančiam naujagimiui įsiūtas elektrokardiostimuliatorius

Sausio 22, 2013

Jau trečia savaitė Vaikų ligoninės Neišnešiotų naujagimių skyriuje gydomas ir prižiūrimas 1060 g svorio gimęs neišnešiotas naujagimis, kuriam įsiūtas elektrokardiostimuliatorius, palaikantis normalų širdies ritmą. Dėl sunkios motinos būklės ir dar motinos įsčiose vaikui diagnozuotos retos širdies ritmo patologijos anksčiau laiko pasaulį turėjęs išvysti naujagimis yra antrasis vaikas Lietuvoje, kuriam implantuotas elektrokardiostimuliatorius.

Operaciją naujagimiui pirmos gimimo paros laikotarpiu sėkmingai atliko VUL Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centro direktorius gydytojas kardiochirurgas dr. Virgilijus Tarutis ir elektrofiziologas gydytojas Darius Daktariūnas.    

Pasak  gydytojos vaikų kardiologės dr. Ramunės Vankevičienės, „aukšto lygio gydytojų atlikta operacija, sklandus  visų tarnybų darbas greitai stabilizuojant naujagimio būklę po gimimo ir pervežant naujagimį iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės į Vaikų ligoninę Santariškėse lėmė tai, kad pagalba vaikui nebuvo uždelsta, operacija atlikta laiku, vaiko būklė po operacijos stabili, širdies ritmas taip pat stabilizavosi." 

Kaip pasakoja gydytoja kardiologė dr. R. Vankevičienė, vaisiaus širdies ritmo patologiją motinai pirmieji įtarė Kauno medikai, kai nėštumas pasiekė 25-26 savaitę. Mama buvo išsamiai ištirta ir jai diagnozuota patologija, kuri ir buvo lemtinga vaikui. Atlikus vaisiaus širdies echoskopiją, nustatyta, kad vaisiaus pulsas labai retas (širdis plakė apie 50 kartų per minutę, kai normalus pulsas siekia 110- 150 kartų per minutę).

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje moteriai atlikus Cezario pjūvį, vaiko gimimo jau laukė gydytojai neonatologai ir speciali Vaikų ligoninės naujagimių pervežimo brigada, o ligoninėje – VU ligoninės Santariškių klinikų kardiochirurgų ir elektrofiziologų komanda. Naujagimio širdies ritmas tuo metu tesiekė 45-47 kartus per minutę, tačiau operacija praėjo sklandžiai.  

Po savaitės mergaitė su mama iš Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus jau buvo perkeltos į Neišnešiotų naujagimių skyrių, mažylės širdies ritmas dabar siekia 100 kartų per minutę, ji po truputį auga,  kvėpavimo nepakankamumo nėra, širdies ritmas nuolat stebimas. Gydytojai neonatologai prognozuoja, kad naujagimis mamos ir medikų prižiūrimas augs normaliai, nors patologija sunki ir reta, ir mergaitei stimuliatorių teks nešioti visą gyvenimą. 

Tai antras Lietuvoje neišnešiotas naujagimis, kuriam buvo implantuotas elektrokardiostimuliatorius.

  

Daugiau informacijos:
Vaikų ligoninės, Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo,
atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Normantienė
el.p. jolanta.normantiene@vuvl.lt ; Tel. (8 5) 272 05 35, mob. tel. 8 656 22660           
Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-22
Į viršų