Erasmus Studentų tinklas kartu su Santaros klinikų Kraujo centru skelbia „Kraujo donorystės savaitę"

Balandžio 21, 2015
Erasmus studentai ir VUL SK

Kasmet reikia tūkstančių litrų kraujo, kad medikai galėtų padėti sunkiai sergantiems žmonėms ar išgelbėtų jų gyvybes. Kai ligonis netenka daug kraujo, gelbsti tik donorų kraujas (iš jo paruošti kraujo komponentai), kurio negali pakeisti jokie medikamentai.

Tarptautinės jaunimo Erasmus Student Network (ESN) organizacijos Lietuvoje atstovai ir didžiųjų miestų kraujo centrai susirinks dėl bendro ir vieningo tikslo - sukurti dar didesnį renginį ir taip parodyti socialiai atsakingą jaunų žmonių požiūrį į neatlygintiną kraujo donorystę.

Balandžio 27- gegužės 3. dienomis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių kraujo centrai kartu su Erasmus studentų tinklu kviečia į neatlygintiną kasmetinę „Kraujo donorystės savaitę". Keturiuose minėtuose miestuose skirtingomis dienomis vyks neatlygintinos kraujo donorystės akcijos.

Akcijos metu gauti kraujo komponentai bus naudojami pacientams, gydomiems Santaros klinikose, operacijų metu, sergantiems kraujo vėžiu, ligoniams po kaulų čiulpų transplantacijos ir taip pat Vaikų ligoninės mažiesiems pacientams.

Finalinis didžiausias kraujo donorystės renginys įvyks Rotušės aikštėje gegužės 3 d. kartu su Santaros klinikų Kraujo centru, nuo 12.00 iki 17.00 val. Renginio metu svečiai galės ne tik duoti kraujo, bet ir pasiklausyti gyvo garso koncerto. ESN Erasmus studentai bei savanoriai jau yra paruošę begalės užsiėmimų sekmadienio popietei. Viso renginio metu veiks didieji šachmatai, stalo futbolas, bus užkandžių ir gaiviųjų gėrimų.

Ir tai dar ne viskas!

14.00 val. pradeda veikti gyvoji biblioteka - Erasmus studentai supažindins jus su savo šalių kultūromis. 15.00 val. galėsite išvysti studentų paruoštą spektaklį bei šokio pasirodymus. Taip pat kiekvieno davusiojo kraujo lauks simbolinės Santaros klinikų Kraujo centro bei ESN Erasmus studentų dovanėlės.


Kraujo donorystės savaitės renginiai jūsų lauks ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose:

• Klaipėdoje: Balandžio 27 d. 11.00 -15.00 Klaipėdos universiteto miestelyje, Naikupės g. 28;

• Šiauliuose: Balandžio 29 d. 12.00-18.00 Šiaulių akropolyje, Aido g. 8;

• Kaune: Balandžio 30 d. 10.00 - KTU Ekonomikos ir verslo fakultete, 2 aukšto foje, K. Donelaičio g. 20.

 

Kontaktams:
Lina Kryžauskaitė,
VUL SK kraujo centro vedėja gydytoja hematologė;
Tel.: 8 601 15443;
El. p.: lina.kryzauskaite@santa.lt; www.santa.lt 
Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-05
Į viršų