KAS MES ESAME

Vidaus ligų centras – tai vienas iš VUL Santaros klinikų padalinių, kuriame gydomi:
  • pacientai, turintys dauginių vidaus organų sistemų pažeidimų;
  • sergantys sunkiomis, atipinės eigos, sunkiai diagnozuojamomis ir gydomomis ligomis;
  • sergantys sepsiu, limfadenopatijomis, įgimtomis trombofilijomis, sisteminiu hemoraginiu sindromu, neaiškios kilmės karščiavimu;
  • sergantieji keliomis lėtinėmis ligomis su staiga pablogėjusia klinikine eiga, išprovokavusia kitų gretutinių ligų komplikacijas, kurių diagnostikai ir gydymui reikalinga kvalifikuota bei sudėtinga plataus terapinio profilio pagalba.
Kuo esame ypatingi

Tai išskirtinis Vidaus ligų centras daugiaprofilinėje trečio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, galintis pasinaudoti įvairių siauros specializacijos gydytojų konsultacijomis, naujausiomis diagnostikos bei gydymo technologijomis. Centre dirba labai patyrusi profesorių, medicinos daktarų, gydytojų ir slaugytojų komanda, vykdomas ne tik gydomasis, bet ir pedagoginis bei mokslinis darbas. Centro klinikinėje bazėje vyksta Lietuvos vidaus ligų gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursai, studentų bei rezidentų mokymai.

Į Vidaus ligų centrą patenka sudėtingiausi pacientai iš visos Lietuvos, t.y. tie, kuriems reikalinga aukščiausio lygio ir didžiausios kvalifikacijos reikalaujanti diagnostinė bei gydymo pagalba.

Ką siūlome pacientams

Kvalifikuotą retų, atipinės bei sunkios eigos ligų diagnostiką ir individualizuotą kompleksinį gydymą. Centre gydomi ne tik ūmiomis ar neaiškios eigos vidaus ligomis, bet ir sudėtingomis, retomis ar komplikuotomis lėtinėmis ligomis (lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu, anemija, dekompensuotu širdies nepakankamumu, plaučių embolijomis, kraujo užkrėtimais, šlapimo takų infekcijomis ir jų komplikacijomis, sunkiomis pneumonijomis ir kt.) sergantieji.

Be to, esant neaiškios kilmės karščiavimui ar kitai neaiškiai ligai, pacientai hospitalizuojami ištyrimui.

Ką siūlome medikų bendruomenei

Vidaus ligų centre vyksta intensyvi pedagoginė veikla:

  • vykdomi Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto medicinos specialybės VI kurso studentų vidaus ligų diferencinės diagnostikos ciklo praktikiniai ir teoriniai užsiėmimai,
  • vidaus ligų pradmenų mokomi būsimieji VU Medicinos fakulteto odontologai,
  • vykdomi gydytojų kvalifikacijos kėlimo kursai.

Centras yra pagrindinė vidaus ligų gydytojų rezidentūros bazė, taip pat gydytojų stažavimosi vieta. Per metus vidutiniškai stažuojasi 10–12 , o kvalifikaciją tobulina apie 50 gydytojų. Daug skyriaus gydytojų skaito paskaitas įvairiose respublikinėse konferencijose, skirtose Lietuvos gydytojų profesinei kvalifikacijai atnaujinti. 

Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-15
Į viršų