Kas mes esame
Kas mes esame

Uždegiminių ir retų akių ligų kompetencijos centras (KC) yra didžiausias ligų diagnostikos, gydymo, mokymo bei mokslo tyrimų centras Lietuvoje, kuriame gydomi Lietuvos bei užsienio akių uždegiminėmis ir retomis, paveldimomis akių ligomis sergantys pacientai. Uždegiminių ir retų akių ligų KC teikia plataus spektro ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Jame teikiamos gydytojų specialistų paslaugos – vaikų ir suaugusiųjų oftalmologo, genetiko, otorinolaringologo, šeimos gydytojo, reumatologo, infekcinių ligų gydytojo, dermatovenerologo, gastroenterologo ir laboratorinės medicinos gydytojo konsultacijos.

Centre taikomos pažangiausios diagnostikos bei gydymo technologijos: išsamus oftalmologinis ištyrimas, laboratorinė, radiologinė ir molekulinė diagnostika, medikamentinis ir chirurginis gydymas, transplantacijos, esant reikalui taikomos ir aferezės. Pacientams teikiama psichologinė ir socialinė pagalba.

Šis kompetencijos centras yra ganau naujas  – įkurtas 2019 metų balandžio 11 d.

 

Kuo mes ypatingi
Uždegiminių ir retų akių ligų kompetencijos centras (KC) yra vienas didžiausių centrų Baltijos šalyse pagal atliekamų  konsultacijų skaičių. 2019 metais čia buvo suteikta pacientams daugiau nei 200 konsultacijų. Kompetencijos centro pacientų stebėsenos sistemoje yra daugiau nei 150 asmenų su retomis ir paveldimomis tinklainės ligomis, kurie stebimi specialistų nuo 2015 metų. 
 
Uždegiminių ir retų akių ligų KC atliekami klinikiniai, biocheminiai, mikrobiologiniai, imunologiniai ir genetiniai tyrimai, taikomi pažangūs ligos nustatymo oftalmologiniai metodai, radiologinė diagnostika.
  
2015 metais VUL Santaros klinikose sukurta unikali retų ir paveldimų tinklainės ligų stebėsenos sistema, kurioje kaupiami duomenys apie naujai diagnozuotus atvejus, stebima ligos eiga ir vertinamas gydymo efektyvumas. Joje sukaupti duomenys analizuojami ir nuolat atnaujinami.

Uždegiminių ir retų akių ligų KC prioritetine kryptimi laiko biomedicininių tyrimų vystymą, kuriais skatinamos medicinos inovacijos, o pacientai pirmieji ištiriami pažangiausiais tyrimo metodais siekiant identfikuoti ligą bei esant galimybei (jei liga yra gydoma pasauliniu mastu) gauna naują pažangų uždegiminių ligų gydymą.
  
Kompetencijos centro specialistai nuolat tobulina uždegiminių akių ligų gydymo protokolus pagal įrodymais grįstos medicinos principus. Centro gydytojai reguliariai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, kur atnaujina savo žinias ir pristato centre atliekamų tyrimų rezultatus.

Centras aktyviai dalyvauja Vilniaus krašto akių ligų gydytojų asociacijos, Lietuvos akių gydytojų draugijos, Europos akių ir regos tyrimų asociacijos (angl. European Association for Vision and Eye Research (EVER)), Europos oftalmologų draugijos (angl. European Society of Ophthalmology (SOE)), Amerikos oftalmologų akademijos (angl. American Academy Ophthalmology (AAO)), Regos ir aoftalmologijos tyrimų asociacija (angl. The Association for Research in Vision and Ophthalmology (ARVO)) veikloje, organizuoja mokslines-praktines konferencijas, skirtas studentams, rezidentams, gydytojams ir pacientams. Centras bendradarbiauja su užsienio šalių klinikomis ir centrais:
  • Rostoko akių ligų klinika (Vokietija)
  • Erlangeno akių ligų klinika (Vokietija)
  • Heidelbergo akių ligų klinika (Vokietija)
  • Liublijanos akių ligų klinika (Slovėnija)
  • Rytų Talino centrinė ligoninė, Akių ligų klinika (Estija)
  • Rygos Stradins universiteto akių ligų centras (Latvija)
  • Jules Gonin universiteto akių ligų klinika (Lozana, Šveicarija)
  • CHUV (Centre hospitalier Universitaire Vaudois) (Lozana, Šveicarija)
KC darbuotojai dėsto VU studentams, gydytojams rezidentams, gydytojams specialistams, pacientų organizacijoms.
 
Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-06
Į viršų