Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Suaugusiųjų retų reumatinių ligų kompetencijos centro pagrindą sudaro Reumatologijos centras – struktūrinis vienetas bei integruota dalis daugiaprofilinėje VUL Santaros klinikų sistemoje. Kadangi autoimuninių artritų, sisteminių jungiamojo audinio ligų, vaskulitų diagnostika, diferencinė diagnostika yra plati ir sudėtinga, šis centras glaudžiai bendradarbiauja su Radiologijos ir branduolinės medicinos, Laboratorinės medicinos, Kardiologijos ir angiologijos, Pulmonologijos ir alergologijos, Nefrologijos, Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos, Medicininės genetikos bei kitais centrais.

Reumatologijos centre yra sukaupta didelė ne tik klinikinė, bet ir mokslinė patirtis, vyksta tarptautinis bei tarpinstitucinis bendradarbiavimas mūsų šalyje, vykdomas mokymo procesas ir švietėjiška veikla.

Kuo mes ypatingi?
Reumatologijos centras vienija tiek ambulatorinių, tiek ir stacionarine teikiamų paslaugų grandis. Artimiausiu metu duris atvers Dienos stacionaras. Šiame centre dirba net 3 profesoriai, 2 docentai, 4 medicinos mokslo daktarai, 4 doktorantai.

Kiekvieną dieną čia vyksta sudėtingų reumatinių pacientų aptarimai, tarpdisciplininiai konsiliumai, konsultacijos. Reumatologijos centras yra integruota Plautinės hipertenzijos kompetencijos centro dalis, dalyvauja kitų retų susirgimų, pvz., Amiloidozės kolegijos veikloje. Reumatologijos centro bazėje vykdomi ir klinikiniai tyrimai, praplečiantys ne tik žinių, patirties, bet ir gydymo galimybes.

Centras bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos bei kitų šalių Reumatologijos centrais ir klinikomis, dalyvauja Europos vaskulitų grupės (angl. EUVAS), Europos antireumatinės lygos (angl. EULAR), sklerodermijos klinikinių ir mokslinių tyrimų grupės (angl. EUSTAR) ir kt. veikloje. Jaunieji reumatologai jungiasi į Antireumatinės lygos jaunųjų reumatologų (angl. EMEUNET ) tinklą.

Kartu su Vaikų retų reumatinių ir autouždegiminių ligų kompetencijos centru laukiame sprendimo, kad taptume Europos referencijos tinklo Imunodeficitų ir autouždegiminių ligų (RITA) asocijuotais nariais.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-11-25
Į viršų