Organų transplantacijos koordinavimo centras įkurtas 2009 m. vasario 2 d. Jam iki 2015 m. spalio 1 d. vadovavo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų (tada – Santariškių klinikos) gydytojas urologas doc. Arūnas Želvys. Nuo 2015 m. iki 2019 m. birželio mėn. 10 d. centrui vadovavo gydytoja nefrologė Dalia Aleknienė. Po to - gydytoja nefrologė Eglė Ašakienė. Šiuo metu centrui vadovauja abdominalinės chirurgijos gydytoja dr. Aistė  Kielaitė-Gulla.

Transplantacija – viena iš svarbiausių mūsų ligoninės prioritetinių sričių. Atliekamų transplantacijų apimtys yra didžiausios Lietuvoje (iki 80%). Atitinkamuose ligoninės centruose teikiamos širdies, kepenų, inkstų, kasos-inksto komplekso, ragenų transplantacijos paslaugos. Reanimacijos skyriuose identifikuojami ir ruošiami transplantacijoms mirę donorai (2018 m. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos yra daugiausiai mirusių donorų identifikuojanti ir paruošianti asmens sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje – buvo identifikuota 36 arba 34,3 % visų Lietuvos (105 donorai) mirusių potencialių donorų).

Pastaruoju metu didelis dėmesys kreipiamas ne tik į paslaugų kiekybę (transplantacijų skaičių, paruoštų donorų skaičių), bet ir kokybę, naujų gydymo metodų diegimą, pacientų gydymo bei priežiūros tiek iki transplantacijos, tiek po transplantacijos gerinimą. Siekiame, kad potencialaus mirusio donoro artimieji pasitikėtų mūsų ligoninės darbuotojais priimdami labai svarbų sprendimą dėl organų paaukojimo transplantacijai.

 

Mums labai svarbu, kad transplantacija ir donorystė mūsų pacientams ir jų artimiesiems, kolegoms, partneriams bei visuomenei visada asocijuotųsi su KOMPETENCIJA, ATSAKOMYBE,  PAGARBA,  DARNA ir KOKYBE !

 

Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-14
Į viršų