Ką reikia žinoti pacientui, kuriam skirtas planinis gydymas stacionare

Rugpjūčio 25, 2021

Nevakcinuotiems nuo COVID-19 ligos pacientams, kuriems skiriamas planinis gydymas stacionare turi būti atliekamas tyrimas dėl COVID-19 ligos, t. y.  paimamas tepinėlis iš nosiaryklės. Jei įstaigoje kartu su pacientu lieka ir kitas asmuo (paciento slaugai, priežiūrai ar kt.), tyrimas atliekamas ir tam asmeniui, jeigu jis nevakcinuotas.

Persirgusiems COVID-19 liga 180 dienų laikotarpiu pacientams, kurie yra hospitalizuojami ir neturi COVID-19 ligai būdingų simptomų, taip pat tuo atveju, kai tokiems pacientams teikiamos dienos stacionaro paslaugos, COVID-19 tyrimas neatliekamas.

Išimtys: paskiepytiems pacientams  pagal pilną vakcinacijos schemą, po kurios pabaigos praėję ne mažiau kaip 14 dienų, (taip  pat ir paskiepytiems lydintiems asmenims) tyrimas  dėl COVID-19 ligos atliekamas šiais  atvejais: 

  • Pacientams hospitalizuojamiems į Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centrą, Vaikų onkohematologijos centrą, Nefrologijos ir inkstų transplantacijos centrą, kai hospitalizuojami transplantuoti pacientai, gaunantys imunosupresinį gydymą.
  • Dienos stacionaro pacientams, gaunantiems imunosupresinį gydymą, bei teikiant paslaugas, kurių metu susidaro aeorozoliai –  atliekant bronchoskopijų procedūras. 

Pacientams, kuriems paskirtos planinės dienos stacionaro paslaugos, tyrimas dėl COVID-19 ligos atliekamas šiais atvejais:

  • Jei pasireiškia bent vienas iš šių klinikinių simptomų: kūno temperatūra 37,3oC ir didesnė, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas, arba yra epidemiologinių kriterijų (artimas sąlytis su patvirtintu koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios).
  • Pacientas yra nevakcinuotas nuo COVID-19 ligos.
  • Jei atliekamos aerozolį generuojančios procedūros – bronchoskopijos (tiriami taip pat ir  vakcinuoti nuo COVID-19 ligos pacientai).

Tyrimui atlikti pacientą užregistruoja stacionarinį gydymą skiriantis VUL Santaros klinikų gydytojas ir suteikia visą reikalingą informaciją apie tolesnę eigą.

Tyrimas dėl COVID-19 atliekamas iki guldymo į stacionarą likus ne daugiau kaip 72 val. Tik nesant galimybės jo atlikti tokiu metu, jis gali būti atliekamas hospitalizacijos dieną.

Tepinėlis iš nosiaryklės ištirti dėl COVID-19 ligos imamas:

  • pacientams, guldomiems į ligoninės skyrius, esančius adresu Santariškių g. 2, Santariškių g.14 – patalpoje B118 (B korpusas, prie centrinio įėjimo). Pacientas iš anksto informuojamas apie atvykimo laiką trumpąja žinute.
  • pacientams, guldomiems į Dermatovenerologijos centro skyrius, esančius Kairiūkščio g. 2 – apie tyrimo paėmimo vietą bei laiką informuoja gydantis gydytojas..
  • pacientams, guldomiems į ligoninės skyrius, esančius Santariškių g. 4, Santariškių g. 7 apie tyrimo paėmimo vietą bei laiką informuoja gydantis gydytojas.

Planinė stacionarinė paslauga pradedama nelaukiant viruso SARS-COV-2 tyrimo atsakymo.

Tyrimo atsakymo pacientas (ir kartu guldomas asmuo) laukia ligoninės skyriaus palatoje arba įsipareigoja tyrimo atsakymo laukti nurodytoje konkrečioje izoliavimo vietoje paties paciento (ar jo atstovo) nurodytu adresu.  

 

Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-03
Į viršų
Skubi pagalba Skubi pagalba kaip mus rasti kaip mus rasti susisiekti susisiekti