Aktuali informacija gimdyvėms karantino laikotarpiu

Birželio 14, 2021

LYDINČIO ASMENS DALYVAVIMO GIMDYME TVARKA 

Šiuo metu ligoninėje karantinas dar neatšauktas, todėl kontaktinių paskaitų kol kas nevyksta. Apžiūrėti Akušerijos skyrių galite virtualioje ekskursijoje https://www.youtube.com/watch?v=IDPiv9QIoa4

Kartu su gimdyve gimdyme šiuo metu leidžiama dalyvauti tik vienam gimdyvei artimam (lydinčiam) asmeniui. 

Gimdyvę lydintis (artimas) asmuo privalo neturėti simptomų (kūno temperatūra 37,3°C ir didesnė, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas) dėl koronaviruso infekcijos ir dėl epidemiologinės situacijos nebūti saviizoliacijoje, ligoninėje privalo dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemonę (medicininę kaukę ar respiratorių) bei laikytis nustatytos ligoninės vidaus tvarkos, taip pat atitikti nustatytus kriterijus: yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų pagal patvirtintą schemą (praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą; praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo; praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 12 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo; po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą); persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas); atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą – ne anksčiau nei prieš 72  valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą; turintys Europos Sąjungos (ES) skaitmeninį COVID pažymėjimą. 

Atvykus su gimdyve į Akušerijos skyriaus priėmimą, budinti akušerė surenka epidemiologinę anamnezę, pamatuoja gimdyme dalyvausiančio asmens temperatūrą. Gimdyme dalyvaujančiam asmeniui turi būti atliekamas viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu), išskyrus atvejus, kai lydintis asmuo atitinka bent vieną iš anksčiau aprašytų kriterijų. Tepinėlis iš nosiaryklės paimamas Akušerijos skyriaus priėmime. Jei gimdyme dalyvaujančiam asmeniui SARS-CoV-2 tyrimas buvo atliktas ne vėliau kaip prieš 72 val. ir tyrimo rezultatas buvo neigiamas bei asmuo laikėsi saviizoliacijos, pakartotinai ligoninėje SARS-CoV-2 tyrimas neatliekamas. 

Gimdyme dalyvaujantis asmuo taip pat turi laikytis nuostatų, patvirtintų ligoninės gydymo protokole GP 105-2019 „Normalus gimdymas“ ir pasirašyti Informaciniame lapelyje pacientui „Artimųjų dalyvavimas gimdymo metu“. 

Įprastinės palatos po gimdymo yra dvivietės. Ar Jūs galėsite gauti šeimyninę palatą, paaiškės tik tą dieną, kai Jūs jau gimdysite, nes į tokias palatas visada yra norinčių patekti. Moterys yra guldomos į šeimynines palatas eilės tvarka. Taigi, jei bus laisva tokia palata, Jūs ją gausite. Palatų kaina šeimai 50 arba 60 eurų (priklauso nuo palatos dydžio). 

Lankymas Akušerijos skyriuje vyksta pagal bendras VUL Santaros klinikose galiojančias taisykles (žr.informaciją čia).

Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-03
Į viršų
Skubi pagalba Skubi pagalba kaip mus rasti kaip mus rasti susisiekti susisiekti