Ką turi žinoti pacientai, kuriems paskirtas COVID-19 tyrimas prieš planinį stacionarinį gydymą

Liepos 13, 2020

Visiems pacientams, kuriems skiriamas planinis gydymas stacionare, įskaitant ir dienos chirurgijos paslaugas, turi būti atliekamas tyrimas dėl COVID-19 ligos, t. y.  paimamas tepinėlis iš nosiaryklės. Jei įstaigoje kartu su pacientu lieka ir kitas asmuo (paciento slaugai, priežiūrai ar kt.), tyrimas atliekamas ir tam asmeniui.

Pacientams, kuriems paskirtos planinės dienos stacionaro paslaugos, tyrimas dėl COVID-19 ligos atliekamas tik šiais atvejais:

  • Jei pasireiškia bent vienas iš šių klinikinių simptomų: kūno temperatūra 37,3oC ir didesnė, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas, arba yra epidemiologiniai kriterijai (artimas sąlytis su patvirtintu koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios);
  • Jei paskirtos planinės procedūros Intervencinės kardiologijos ir rentgenochirurgijos skyriuje (planinės koronarografijos).

Tyrimui atlikti pacientą užregistruoja stacionarinį gydymą skiriantis VUL SK gydytojas ir suteikia visą reikalingą informaciją apie tolesnę eigą.

Tyrimas dėl COVID-19 atliekamas iki guldymo į stacionarą likus ne daugiau kaip 48 val. Tik nesant galimybės jo atlikti tokiu metu, jis gali būti atliekamas hospitalizacijos dieną.

Tepinėlis iš nosiaryklės ištirti dėl COVID-19 ligos imamas:

  • pacientams, guldomiems į ligoninės skyrius, esančius adresu Santariškių g. 2, – patalpoje B118 (B korpusas, prie centrinio įėjimo). Pacientas iš anksto informuojamas apie atvykimo laiką trumpąja žinute.
  • pacientams, guldomiems į Dermatovenerologijos centro skyrius, esančius Kairiūkščio g. 2, ir Pulmonologijos ir alergologijos centro skyrius, esančius P. Širvio g. 5 – tepinėlis imamas, pacientą iš anksto informavus apie atvykimo laiką ir vietą.

Planinė stacionarinė paslauga pradedama nelaukiant viruso SARS-COV-2 tyrimo atsakymo.

Tyrimo atsakymo pacientas (ir kartu guldomas asmuo) laukia ligoninės skyriaus palatoje arba įsipareigoja tyrimo atsakymo laukti nurodytoje konkrečioje izoliavimo vietoje paties paciento (ar jo atstovo) nurodytu adresu.  

Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-03
Skubi pagalba kaip mus rasti susisiekti