Tuberkuliozė šiandien ir naujos gydymo galimybės Santaros klinikose

Spalio 18, 2021


Epidemijos ir pandemijos prasideda ir pasibaigia, bet tuberkuliozės epidemija „amžina“, nors buvo dedama daug pastangų ir viltasi,  kad ji bus suvaldyta. Kiekvienais metais pasaulyje diagnozuojama apie 10 milijonų naujų atvejų, apie 1,5 mln. žmonių nuo šios ligos miršta. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 800 naujų atvejų, bet didžiausia problema kyla dėl to, kad yra asmenų, kuriems diagnozavus tuberkuliozę iš karto paaiškėja, kad liga atspari daugeliui vaistų ir todėl kyla poreikis tokius ligonius ilgai gydyti ligoninės stacionare.

Išsamus pasakojimas, kaip tuberkuliozė buvo valdoma praeityje, ir kaip ji gydoma dabar, kodėl atsirado vaistams atsparios tuberkuliozės formos, kokie yra pagrindiniai tuberkuliozės požymiai, taip pat gera  žinia apie tai, kad šiandien gydomiems nuo tuberkuliozės pacientams Santaros klinikų L korpuse veikia puikiai įrengti du skyriai. Juose pacientai gydomi vienvietėse arba dvivietėse palatose, kur yra pakankamai vietos žmogui, geros higienos sąlygos, atitinkančios visus infekcijos kontrolės reikalavimus, taip pat uždaras gražus kiemelis, kur pacientai gali išeiti pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru. Santaros klinikos yra daugiaprofilinė ligoninė, todėl tais atvejais, kai sergantys tuberkulioze pacientai turi gretutinių ligų, jie gauna profesionalią ir kitų specialistų pagalbą.

 

Apie visa tai iš Santaros klinikų studijos – Pulmonologijos ir alergologijos centro profesorius Edvardas Danila YouTube kanale.  

Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-19
Į viršų