Tarptautinę slaugytojo dieną kalba Santaros klinikų slaugytojai

Gegužės 12, 2021

Gegužės 12-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė slaugytojo diena. Slaugytojai ir jų padėjėjai visame pasaulyje sudaro gausiausią sveikatos priežiūros specialistų grupę. Kasdien visuose Santaros klinikų skyriuose šimtai slaugytojų eina į darbą tam, kad atiduotų dalelę savęs ir užtikrintų visapusę priežiūrą dideliam ir mažam, sunkiai sergančiam, kenčiančiam. Slaugytojo darbe tarsi susilieja medicina ir rūpinimasis žmogumi. Jis – profesionalus tarpininkas tarp gydytojo ir paciento, pasitelkiantis medicinos žinias ir moralines jėgas, kad  padėtų pacientui sveikti ir grįžti į kasdienį gyvenimą. 

Pastarieji pandemijos metai pakeitė visų mūsų gyvenimus, ir ypač tų, kuriuos šis niokojantis virusas paguldė į sunkios ligos patalą, ar tų, kurie dėl jo prarado savo artimuosius.

Pandemija labai paveikė ir slaugytojų darbą ir visų šalių sveikatos priežiūros sistemas. Nors kasdienis mūsų visų gyvenimas ir pasikeitė, tačiau slaugytojų darbo pobūdis – tikrai  ne: dar labiau nei bet kada sveikatos priežiūrai, visuomenės sveikatai ir ekonomikai didelę įtaką daro slaugytojai, kurie priešakinėse linijose kovoja su COVID-19 liga, stengdamiesi atiduoti visas savo jėgas, suspėti pasirūpinti visais ligoniais  – ir tais, kurie kenčia dėl koronaviruso sukeltos ligos, ir tais, kurie serga kitomis ligomis, kurios per pandemiją tikrai nepasitraukė į šalį.

Slaugytojas, būdamas sveikatos priežiūros komandos narys, yra atsakingas už visapusišką paciento priežiūrą ir yra sveikatos priežiūros komandos lyderis. Šio atsakingo darbo atstovai sako, kad slaugytojo  specialybė yra išskirtinė – padėti pacientui sveikti, apgaubti profesionalia priežiūra ir dėmesiu.

Nuoširdžiausi sveikinimai Tarptautinės slaugytojo dienos proga! Ačiū Jums už ištikimybę profesijai, kasdienį triūsą, už kantrybę, neišsenkančias gerumo ir rūpesčio atsargas.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-12
Skubi pagalba kaip mus rasti susisiekti