Speciali vaizdo medžiaga iš kovos su koronavirusu epicentro Santaros klinikose

Lapkričio 26, 2020
Sukasi skaitliukas. Auga užsikrėtusiųjų, sergančiųjų skaičius. Didėja įtampa visuomenėje – vieni baisisi situacija, kiti ja netikti. Nekinta tik vienas dalykas – po ligoninės stogu dirbančio personalo susikaupimas, atsidavimas.
Dar vienas pacientas, dar viena gyvenimo istorija, dar viena nerimo užlieta šeima.
Menkai kas žino, kiek medikų rankų prisiliečia prie kiekvieno paciento, kiek galvų vienu metu virš jo palinksta, kol nustatoma diagnozė, randamas tinkamiausias gydymo būdas, kasdien stebima, ar būklė gėrėja.
Daugelis norėtų nors akies krašteliu dirstelėti už priėmimo-skubios pagalbos, palatų durų ir įsitikinti savomis akimis, kad jų artimasis prižiūrėtas, nepamirštas, gydomas.
Deja, ligoninė – ne muziejus ir tokioje vietoje, kur vyksta kova su pavojingu virusu, ekskursijos neorganizuojamos.
Vis tik ta paslapties skraistė retkarčiais virsta ginklu, naudojamu prieš tuos, kurie dirba savo darbą gelbėdami gyvybes.
Kviečiame pasižvalgyti po sustabdytų akimirkų galeriją ir linkime, kad niekada netektų su medikų darbo kasdienybe susipažinti patiems, „iš vidaus“. Linkime visiems kuo geriausios sveikatos, o jeigu ji sutriktų – ramybės ir pasitikėjimo profesionalų komanda.

Savanoriškais pagrindais VUL Santaros klinikų karštuosiuose taškuose akimirkas įamžinęs fotografas Vidmantas Balkūnas savo vaizdo medžiagą padovanojo VUL Santaros klinikoms. Šiais kadrais gali naudotis visos žiniasklaidos priemonės neatlygintinai norėdamos iliustruoti koronaviruso infekcijos COVID-19 sukeltą situaciją Lietuvoje. Prie vaizdų prašytume pažymėti autorių ir vietą (VUL Santaros klinikos).
Filmuota V. Balkūno medžiaga 
Paskutinį kartą redaguota: 2020-11-26
Skubi pagalba kaip mus rasti susisiekti