Santaros žinios: stebime situaciją dėl omikron ir išliekame budrūs

Sausio 07, 2022

2022 metų sausio 7 dienos duomenimis, Vilniaus regione užimta 54 proc. (286 vietos) aktyvaus gydymo ir 57 proc., t. y. 33 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, skirtos COVID-19 liga sergantiems pacientams. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, iš 110 aktyviam gydymui skirtų vietų užimta 60, iš 37 reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 26, ligoninėje gydomi 5 vaikai. Šiuo metu saviizoliacijoje yra 8 Santaros klinikų darbuotojai.

Atraminėse ligoninėse taip pat pildosi COVID-19 ligai gydyti skirtos vietos. Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iš 180 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 97, užimtos 4 reanimacijai ir intensyviajai terapijai skirtos vietos, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 60, iš 7 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 1, Ukmergės ligoninėje iš 25 aktyvaus gydymo vietų užimtos 19, Elektrėnų ligoninėje iš 40 aktyvaus gydymo vietų užpildyta 11. Molėtų ligoninėje iš 46 aktyvaus gydymo vietų užimtos 15, Trakų ligoninėje  iš 25 aktyvaus gydymo vietų užimtos – 10.


Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Felikso Jankevičiaus, klinikos pasirengusios greitai reaguoti į besikeičiančią situaciją: „Nors užsikrėtimo atvejų skaičius auga, hospitalizuojamų pacientų skaičius – kol kas stabilus. Analizuojame omikron atmainos situaciją ir patirtis užsienio šalyse, o dėl galimo pacientų skaičiaus didėjimo, jeigu prireiktų,  esame pasirengę atlikti vidines ligoninės skyrių pertvarkas. Kol kas planinių paslaugų neribojame, situacijai keičiantis, gali būti svarstomas ir šis klausimas“.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-07
Į viršų