Santaros žinios (šeštadienis, spalio 31 d.)

Spalio 31, 2020

Paskutinę spalio mėnesio dieną Santaros klinikose darbas tęsiamas visu pajėgumu. Užpildyti beveik visi Covid-19 pacientų gydymui skirti skyriai.

Dėl pacientų srautų vyksta nuolatinis bendradarbiavimas su kitomis ligoninėmis – Vilniaus miesto klinikine, Alytaus, Ukmergės, M. Marcinkevičiaus ligoninėmis. Į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę iš Santaros klinikų jau nuo spalio 30-tosios keliami koronavirusu sergantieji. Šiandien ten perkelti 35 pacientai (skaičius nuolat kinta).

Atlaisvintas ir dar vienas skyrius klinikų Pediatrijos korpuse. Čia skirta 20 vietų. Visos jų turi deguonies prieigą. Patekti į skyrių galima per atskirą įėjimą į korpusą. Pacientų kelias į skyrių epidemiologiškai saugus. Suformuota atskira medikų komanda, o skyrius aprūpintas visomis reikalingomis priemonėmis bei vaistais.

Augant užsikrėtusiųjų koronavirusu, Santaros klinikų infekcinių ligų Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje pacientams tenka palaukti. Klinikų personalas daro viską, kas įmanoma, kad laukimas būtų kuo trumpesnis ir patogesnis, tačiau atvykstant rekomenduojame rinktis šiltesnę aprangą ir pasiimti šiltos arbatos.

Santaros klinikose spalio 31 d. gydomi 96 COVID-19 liga sergantys pacientai, iš jų 8 – Reanimacijos-intensyviosios pagalbos skyriuje.

Klinikose koronavirusinė infekcija diagnozuota 47 medikams, dėl kontaktų izoliavęsi 56.

Prašome visų – tiek medikų, tiek jų šeimos narių, tiek visos visuomenės tinkamai dėvėti kaukes, laikytis atstumo, naudoti dezinfekcinius skysčius. Antroji banga yra sudėtinga, todėl turime susitelkti, kad reikalingas medicinos paslaugas gautų visi.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-11-01
Į viršų