Santaros žinios: pradėti skiepyti Šeimos medicinos centro senjorai

Vasario 19, 2021

Vakar pradėti skiepyti VUL Santaros klinikų Šeimos medicinos centro 80 ir daugiau metų turintys gyventojai. Tarp pirmųjų 75 senjorų paskiepyti ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma bei profesorius Vytautas Landsbergis.

Prezidentas Valdas Adamkus su žmona atvyko pakiliai nusiteikę ir teigė abu su žmona niekada neturėję nė menkiausių dvejonių, kad būtina skiepytis nuo COVID-19. „Džiaugiuosi, kad turime galimybę pasirūpinti Lietuvos žmonėmis. Specialistai tokie įgudę, taip gerai atlieka savo darbą, kad niekam neturėtų skaudėti.“

Šiandien Santaros klinikose bus paskiepyti dar 216 Šeimos medicinos centrui priklausančių senjorų, o rytoj vakcinacija bus tęsiama.

Santaros klinikų Vidaus diagnostikos skyriaus vedėja  dr. Aušra Marcijonienė kviečia visus senjorus būti pozityviems ir nesivelti į nereikalingas diskusijas – skiepytis būtina. „Taigi, jeigu jūs sulaukėte skambučio, – aiškina gydytoja, – kviečiame atvykti skiepytis. Jums bus nurodyta data, laikas ir vieta, kur reikia atvykti. Reikėtų tiksliai laikytis nurodytų laikų, kad būtų išvengta nereikalingo būriavimosi. Kiekvienam atvykusiajam reikia užpildyti anketą – keletą klausimų apie sveikatos būklę: ar neserga virusine liga, ar neturi temperatūros, ar nebuvo anksčiau alerginių reakcijų. Dūris neskausmingas, po injekcijos tenka pabūti įstaigos patalpose 15 minučių, kad medikai galėtų įsitikinti, kad paskiepytajam nepasireiškė kokių netikėtų reakcijų, pavyzdžiui, alerginių. Po antrojo skiepo kiek dažniau pasitaiko vietinės reakcijos į skiepą – patinimas, skausmas, bet gali pakilti ir temperatūra, todėl rekomenduojame turėti namuose paracetamolio, kad būtų po ranka vaistų ir nereikėtų naktį ieškoti pagalbos. Jei atsirastų pacientą labai neraminančių simptomų, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją“.    

Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-19
Į viršų