Santaros žinios: planinės paslaugos dar neribojamos

Spalio 01, 2021
2021 metų spalio 1 dienos duomenimis, Vilniaus regione užimta 65 proc. (275 vietos) aktyvaus gydymo ir 79 proc., t. y. 44 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, skirtos COVID-19 liga sergantiems pacientams. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, iš 78 aktyviam gydymui skirtų vietų užimta 47, iš 33 reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 27, ligoninėje gydomi 4 vaikai.

Atraminėse ligoninėse tai pat pildosi COVID-19 ligai gydyti skirtos vietos. Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iš 110 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 89, užimtos visos 6 reanimacijai ir intensyviajai terapijai skirtos vietos, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 34, iš 7 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 5, Ukmergės ligoninėje iš 40 aktyvaus gydymo vietų užimtos 27, Elektrėnų ligoninėje iš 40 aktyvaus gydymo vietų užpildyta 28, iš 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 2.

Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Felikso Jankevičiaus, klinikos pasirengusios greitai reaguoti į besikeičiančią situaciją: „Nors užsikrėtimo atvejų skaičius auga, tačiau hospitalizuojamų pacientų skaičius, palyginti su praėjusia savaite, kol kas stabilus, papildomų reanimacijos-intensyviosios terapijos (RITS) vietų atidaryti dar nereikėjo“. Kadangi būtinybės didinti RITS vietų, skirtų COVID-19 liga sergantiems pacientams, nėra, planinės paslaugos neribojamos: „Ši situacija gali pasikeisti bet kada, todėl esame tam pasirengę, – sako prof. F. Jankevičius. – Stebėdami į stacionarą guldomų pacientų sveikatos būklę, galime pasakyti, kad turime šiek tiek mažėjantį sunkiai sergančiųjų skaičių. Tačiau neišvengiama ir itin sunkių būklių – šiuo metu Santaros klinikose dviem pacientams yra prijungta EKMO sistema“.
 
EKMO – tai esktrakorporinės membarinės oksigenacijos sistema, taikoma tiems pacientams, kuriems sutrinka plaučių veikla dėl gyvybei pavojingo įvairių priežasčių sukelto ūminio kvėpavimo nepakankamumo.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-05
Į viršų
Skubi pagalba Skubi pagalba kaip mus rasti kaip mus rasti susisiekti susisiekti