Santaros žinios (pirmadienis, lapkričio 2 d.)

Lapkričio 02, 2020

Lapkričio 2 dienos duomenimis, Santaros klinikose gydomi 112 COVID -19 sergančių pacientų, iš jų 8 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 112 COVID-19 sergančiųjų 3 yra vaikai. 

Būtinoji pagalba ir planinės paslaugos klinikose kitomis ligomis sergantiems pacientams teikiamos įprasta tvarka.  

Klinikose koronavirusinė infekcija nuo spalio 1 dienos diagnozuota 47 medikams, izoliavęsi dėl kontakto su infekuotais žmonėmis – 56 medikai. 

Paskutiniu metu viešojoje erdvėje pasigirsta nuomonių, pasirodo net filmuotos medžiagos apie neva tuščias ligonines, keliamos abejonės dėl to, ar koronavirusas išvis egzistuoja ir ar yra juo sergančiųjų. Todėl kviečiame į žodinę ekskursiją, kurioje papasakosime apie Infekcinių ligų centre įsikūrusius padalinius. Tikimės, kad ji padės atsakyti į nepatiklių piliečių klausimą: kodėl ne visada dega šviesos šio korpuso languose.

Nuo Santariškių gatvės prie centrinio įėjimo link P8 aikštelės yra administraciniai, t. y. vedėjų, vyresn. slaugytojų, gydytojų, slaugytojų kabinetai.  Per vidurį: 2-3 apžiūros kabinetai, o toliau laiptinė ir vėl keli apžiūros kabinetai, skirti Infekcinių ligų centro priėmimo skyriui.

COVID-19 liga sergantys pacientai gydomi 2-ame aukšte (nuo gatvės jų langų nematyti). Pagrindinis skyrius su 47 lovomis matomas nuo „Maximos“ ir iš dalies nuo Vaikų ligoninės, bet tą vaizdą užstoja medžiai. 


Vaizdas nuo P8 aikštelės

Stovint nugara į P8, priešais matome kairįjį, dešinįjį ir vidurinįjį sparnus.

Kairysis sparnas. Langai, išeinantys į Santariškių gatvę – tai administracinės patalpos (vedėjų, slaugytojų, padėjėjų, gydytojų), todėl ten šviesos nedega, nes žmonės nesėdi kabinetuose, o dirba skyriuje. Postai langų neturi.

Iš kiemo vidinės pusės yra Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus apžiūros boksai ir kabinetai.

Per vidurį 1-ame aukšte įsikūrę diagnostikos kabinetai (rentgenas, kompiuterinė tomografija, ultragarsas), o 2-ame – laboratorija. Ši langų beveik neturi, o ir tie žvelgia link Vaikų ligoninės. Tas pats ir su pirmojo aukšto diagnostiniais kabinetais.

Dešiniajame flange bei pusėje pastato vidurio („L“ formos sparne) visame pirmame aukšte gydomi atsparia tuberkuliozės infekcija sergantys pacientai. Visi koronaviruso infekcija sergantys pacientai guli 2-ame aukšte. Viename skyriuje – 25 pacientai (šių palatų langai išeina į gatvę ir kiemo vidų). Kitas COVID-19 ligos gydymui skirtas skyrius išsidėstęs dešiniame sparne ir per vidurį. Ten gydomi 47 pacientai.

Koronavirusu užsikrėtę pacientai gydomi ne tik Infekcinių ligų centre, bet ir specialiuose epidemiologiškai saugiuose kituose korpusuose esančiuose padaliniuose.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2020-11-02
Į viršų