Santaros žinios: nuo gegužės 2 d. keičiasi darbo organizavimo tvarka Santaros klinikose

Gegužės 02, 2022

Atsižvelgiant į tai, jog nuo gegužės 1 d. šalyje atšaukta ekstremalioji padėtis dėl COVID-19 ligos, o  gydymo įstaigos ir toliau turės užtikrinti viruso plitimo prevenciją, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose keičiasi darbo organizavimo tvarka. 

Nuo gegužės 2 d. VUL Santaros klinikose keičiama tvarka dėl COVID-19 ligos tyrimų ir pacientų lankymo 

  • Hospitalizuojamiems pacientams ir juos lydintiems asmenims bei hospitalizuotiems pacientams SARS-CoV-2 (koronaviruso) tyrimas PGR metodu bus atliekamas tik esant COVID-19 ligos simptomams, išskyrus tam tikrų padalinių pacientus, kurie bus tiriami profilaktiškai ir nesant simptomų – apie tyrimus pacientus informuos gydantis gydytojas.
  • VUL Santaros klinikų bendrose erdvėse visiems asmenims privaloma dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius – ir darbuotojams, ir pacientams, ir lankytojams. 
  • Pacientus suaugusiųjų padaliniuose aplankyti galima darbo dienomis nuo 17 val. iki 19 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 11 val. iki 13 val. ir nuo 17 val. iki 19 val. Vaikų ligų padaliniuose (Santariškių g. 4 ir Santariškių g. 7, Kairiūkščio g. 2) pacientai gali būti lankomi kiekvieną savaitės dieną – du kartus per dieną: nuo 11 val. iki 13 val. arba nuo 17 val. iki 19 val.
  • Infekcinėmis ligomis pacientai užkrečiamuoju laikotarpiu nelaikomi;
  • Pacientą į kontaktines konsultacijas gali lydėti ne daugiau kaip vienas lydintis asmuo;
  • Gimdyvę gali lydėti ne daugiau kaip du lydintys artimi asmenys;
  • Priėmimo–skubios pagalbos skyriuje, įskaitant ir vaikų priėmimo – skubios pagalbos poskyriuose, pacientą gali lydėti ne daugiau kaip vienas lydintis asmuo. 
  • Palatoje vienu metu gali būti lankomas ne daugiau nei vienas pacientas. 

Jei nėra galimybių ateiti lankymo metu, pacientui skirtą siuntinį galima bus palikti siuntų priėmimo vietoje. 

Studentų mokymo tvarka 

  • Studentų mokymas VUL Santaros klinikose šiuo metu organizuojamas kombinuotu būdu – tiek nuotoliniu, tiek tiesioginio kontakto būdu. Studentų mokymas tiesioginiu kontaktu su pacientais nevyksta tuose padaliniuose, kuriuose gydomi imunosupresuoti pacientai. 
  • Studentų, stažuotojų praktika, savanoriškos veiklos organizavimas, bendradarbiavimas su paramos ir labdaros organizacijomis VUL Santaros klinikų patalpose leidžiamas, jei dalyviai yra pasiskiepiję pagal pilną vakcinacijos schemą arba yra persirgę COVID-19 liga.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-13
Į viršų