Santaros žinios (ketvirtadienis, lapkričio 12 d.)

Lapkričio 12, 2020

Lapkričio 12 dienos duomenimis, Santaros klinikose gydomi 132 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 17 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 132 COVID-19 sergančiųjų – 2 vaikai. 

Vienoje ligoninėje gydyti visų Covid-19 sergančiųjų galimybės nėra, todėl Vilniaus regione be paslaugas organizuojančios ir pagrindinę pagalbą tokiems pacientams teikiančios įstaigos – Santaros klinikų, yra ir atraminės ligoninės. Dažnam kyla klausimas, kartais ir nerimas dėl to, kaip nusprendžiama, kurie pacientai kurioje ligoninėje bus gydomi – centrinėje ar kitoje to paties regiono atraminėje sveikatos priežiūros įstaigoje. Pagal Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą tvarką, iš pagrindinės ligoninės, kurioje veikia infekcinių ligų skyrius, COVID-19 pacientas gali būti pervežamas į kitą gydymo įstaigą, kuri atitinka visus šiuos kriterijus: turi ne mažiau kaip 25 lovas su deguonies tiekimo sistemomis, ne mažiau kaip 5 lovas pacientams izoliuoti (kol laukiamas tyrimų atsakymas), ne mažiau kaip 2 reanimacijos ir intensyvios terapijos lovas su dirbtinės plačių ventiliacijos (DPV) aparatais COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti. Gydymo įstaiga taip pat turi turėti reikiamą personalą (gydytojus, slaugytojus, slaugytojų padėjėjus) nurodytai infrastruktūrai (lovoms) tinkamai funkcionuoti.  

Šiandien atraminėse ligoninėse gydomi 132  pacientai: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 83 pacientai, 3 iš jų – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 25 pacientai, Ukmergės ligoninėje – 19 pacientų, iš jų 1 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 5.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-11-19
Skubi pagalba kaip mus rasti susisiekti