Santaros žinios: ieškoma sprendimų padėčiai gerinti Vilniaus regione

Balandžio 27, 2021
Balandžio 27 dienos duomenimis,  Vilniaus regione užimta 81 proc. (81 vieta) reanimacijos ir intensyviosios terapijos ir 86 proc., t. y. 606 aktyvaus gydymo vietos. Didžiausią COVID-19 aktyvaus gydymo ir reanimacijos vietų stygių jaučia Vilniaus miestas.

Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai,  reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų užimta jau 88 proc., o aktyvaus gydymo – 80 proc. , t. y. klinikose iš 159 aktyvaus gydymo vietų užimtos 128, o reanimacijos ir intensyviosios terapijos iš 67 užimtos 59, t.y likusios laisvos 8 vietos reanimacijos ir intensyviosios terapijos padaliniuose.

Ir toliau stebima, kad sergantys pacientai yra jaunesnio amžiaus: padidėjo skaičius ligonių iki keturiasdešimties  metų, reanimacijose gydomų pacientų amžiaus vidurkis yra apytikriai 50 metų.

Pasak Santaros klinikų direktorės valdymui Aušros Bilotienės Motiejūnienės, šie skaičiai tiesiogiai atspindi didelį naujų atvejų skaičiaus augimą Vilniaus regione, kiek geresnė situacija yra tik Alytaus apskrityje.
 
Statistika rodo, kad pastarąsias dvi savaites naujų atvejų skaičiaus vidurkis Vilniaus regione viršija 600 atvejų per dieną ir tai sudaro daugiau kaip pusę visų Lietuvoje nustatomų COVID-19 atvejų.
 
Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Felikso Jankevičiaus teigimu, Santaros klinikose ir Vilniaus regione jau jaučiamas reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų bei  žmogiškųjų išteklių trūkumas, – tai didžiulis iššūkis, tačiau kol kas situacija valdoma savo pajėgomis, personalas dirba įtemptai, asmens apsaugos priemonių įstaigoms netrūksta.
 
Dėl ypač didelio COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiaus gydymo įstaigose gali nukentėti kitomis ligomis sergantys Vilniaus regiono pacientai. Todėl Santaros  klinikos, kaip koordinuojanti COVID-19 procesus regione įstaiga,  kartu su valstybės institucijomis ieško sprendimų dėl sveikatos priežiūros resursų laikino perskirstymo tarp Lietuvos regionų. 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-04-27
Skubi pagalba kaip mus rasti susisiekti