Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre elektrą bei šilumą užtikrins saulės kolektorių sistema

Lapkričio 28, 2016
2016 metų lapkričio 30 d. VUL Santaros klinikose baigiamas įgyvendinti projektas „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams". Šis projektas – tai Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams" dalis. Programa siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje.  lsbp logo

Mokslininkų teigimu, saulė yra pats galingiausias energijos šaltinis žemėje. Vystantis mokslui ir technologijoms, žmonės išmoko panaudoti šį galingą šaltinį savo naudai – pasaulyje vis plačiau energija, kurią išspinduliuoja saulė, naudojama pastatų šildymui, karšto vandens ir elektros gamybai.

„Santaros klinikos – tai įstaiga, jungianti mokslą, mediciną ir pažangą. Kasdien ieškome būdų, kaip pagerinti ligoninės veiklą, kaip užtikrinti kuo mažesnius išlaikymo kaštus. Santaros klinikos – aktyvus įvairių projektų dalyvis, partneris, iniciatorius. Šiandien jau įdiegėme energiją tausojančias technologijas mūsų įstaigoje", – kalba Santaros klinikų direktorius plėtrai Justinas Ivaška.

Santaros klinikose projektas pradėtas 2015 m. rugsėjį. Jo tikslas – modernizuoti Akušerijos ir ginekologijos centro infrastruktūrą bei įdiegti energiją tausojančias priemones.

Projektų valdymo skyriaus vedėjas Valdas Kavalnis pasakoja, kad ant Santaros klinikų Akušerijos ir chirurgijos korpuso stogo įrengta 150 kW Saulės fotovoltinė jėgainė ir Saulės kolektorių sistema, sumontuoti trys šilumos siurbliai (oras – vanduo). „Saulės elementai naudojami tam, kad saulės energiją paverstų kitos rūšies energija – elektra. Įrengta Saulės kolektorių sistema Saulės energiją konvertuos į šilumos energiją, skirtą ruošti karštą vandenį. Šilumos siurbliai, absorbuodami šilumą iš aplinkos, ją taip pat, perduos į pastato karšto vandens sistemą. Techninėse Akušerijos ir chirurgijos korpuso patalpose sumontuota pagalbinė šių sistemų įranga: akumuliaciniai vandens šildytuvai, laikantys paruoštą karštą vandenį, siurblių moduliai su valdymo automatika, bei šilumos tiekimo vamzdynai. Įrengta Saulės fotovoltinė jėgainė tieks elektros energiją šilumos siurbliams ir Saulės kolektorių sistemos siurbliams, taip pat, užtikrins kitas ligoninės reikmes. Saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistemas integravus į pastato šilumos punktą, bus atliekama papildoma karšto vandens paruošimo funkcija, leidžianti jo ruošimą šilumos punkte sumažinti iki 50 proc. Įrengtos Saulės fotovoltinė jėgainė, Saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistemos žymiai sumažins aplinkos taršą (CO2) ir prisidės prie pagrindinių Energijos programos tikslų ir rodiklių. Paskaičiuota, kad investicijos atsipirks per kiek daugiau nei 7 metus", – projekto privalumus vardina V. Kavalnis.

„Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre konsultuojamos ir gydomos didelės rizikos nėščiosios, gimdyvės ir naujagimiai, taikomi šiuolaikiniai pažangiausi nėščiųjų ir gimdyvių priežiūros, ligų diagnostikos ir gydymo metodai, naujausi vaisiaus būklės tyrimo būdai, atliekamos visos chirurginės intervencijos ir akušerinės operacijos. Kasmet centre gimsta apie 3 600 naujagimių, konsultuojama beveik 10 000 nėščiųjų, todėl džiaugiamės ir didžiuojamės kiekviena pažangia naujove mūsų centre," – džiaugiasi Akušerijos ir ginekologijos centro vadovė prof. Gražina Drąsutienė.

Bendra paramos suma 365 526 EUR, iš kurių 85 proc. – Šveicarijos Konfederacijos, o 15 proc. Lietuvos Respublikos Valstybės biudžeto lėšos.

Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-04
Į viršų